Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te mit teszel a testi/lelki/sz...

Te mit teszel a testi/lelki/szellemi fejlődésedért?

Figyelt kérdés

Szerintem manapság nagyon fontos (lenne), hogy az emberek fejlesszék magukat, hogy okosodjanak és hogy művelődjenek.

Nem pont doktornak vagy professzornak kell lenni, hanem értékes embernek.


És egymástól is nagyon sokat tanulhatnánk, ezért teszem fel a kérdést.


Te mit teszel azért, hogy értékes ember legyél?


Fogalommagyarázat:

A testit úgy értem, hogy: sportolsz, félévente fodrászhoz jársz, vagy kísérletezel otthoni arcpakolással, mert valljuk be, az ápoltság és a külső is fontos, attól függetlenül, hogy nem muszáj modellnek lenni.


Lelki: ez inkább a belső lelki egyensúlyra értendő; emberi kapcsolatok, segítesz másoknak, mindenki felé szeretettel fordulsz, gyakorlod a vallásodat, mindenkivel kedvesen viselkedsz.


Szellemi: műveled magad ezeken a területeken is. Könyveket olvasol, híreket olvasol, ismeretterjesztő csatornákat nézel, hetente megtanulsz 3 idegen szót, vagy ilyesmi.


Tehát, Te mit teszel a fejlődésed érdekében?

Tanuljunk egymástól!



2012. okt. 5. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem bírnám így összefoglalni. Elég sokat filozofálgattam már ilyeneken és igyekszem most inkább a gyakorlatra koncentrálni. Ha a napi rutin része a sport, az olvasás és hogy ha bárkinek valami óhaja/sóhaja van, ugrok és segítek, akkor szerintem az jó. Azt hiszem, hogy ha ez megvan, akkor túl sokat már nem kell fejlődni, akkor fejlett egyed leszek. Időnként önvizsgálatot tartok, értékelem, hogy mennyire hoztam azt, amit várok magamtól és mik azok a területek, amiknek nagyobb hangsúlyt kéne adnom az életemben.
2012. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Testi: Adok a külsőmre épp eleget. (Kb. amiket írtál.)


Lelki: Normálisan viselkedem mindenkivel, nem vagyok az a barátkozós típus, az emberi kapcsolatok nem érdekelnek, sokan idegesítenek is de attól még nem vagyok paraszt velük. Szerintem ez épp elég. Ateista vagyok így a vallások is hidegen hagynak.


Szellemi: Azokon a területeken művelem magam, amik érdekelnek. A világ hírei nem ezek közé a dolgok közé tartoznak, amíg nincs rám közvetlen hatással valami addig nem érdekel. Könyvek közül elolvasom amit érdekesnek tartom. TV-t nem nézek egyáltalán, szeretem a tudományt de erre ott az internet.


Szerintem teljesen felesleges egyébként az ilyesmivel tudatosan foglalkozni, egyébként is, most ha valaki nem szeret olvasni meg nem érdekli semmi csak a hülye szappanoperák, az minek foglalkozzon komolyabb dolgokkal? Felesleges lenne őt belekényszeríteni olyan dolgokba, amik untatják. (Meg érted, a pénztárak mögé is kell valaki - egy művelt, okos és értékes ember nem sokáig bírná szerintem.)

2012. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Kedves Második! Én értem, hogy a pénztár mögé is kell valaki, de nem mondta senki, hogy aki ott áll, az nem lehet kedves, vallásos, könyvszerető egyén, aki szeret ismerkedni, és pl. jó a humora :) Ez is érték, ezek is értékek! Nem csak az számít annak, ha tudod Newton törvényeit, vagy a gyökvonást...

2012. okt. 5. 22:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja! És mindenki a saját szintjén legyen okos, művelt, és értékes, ne másokhoz képest! Szerintem ez is nagyon fontos.
2012. okt. 5. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudom, de én most egy átlagos pénztárosból és magamból indultam ki. Nekem az, hogy mivel szeretnék foglalkozni, az érdeklődési körömből alakult ki. Sokat foglalkozom ezzel a témával és nem érném be azzal hogy nap mint nap a pénztár mögött kelljen ücsörögnöm. Vegyük pl. egy volt osztálytársamat aki eladó egy fehérneműboltban, őt kb. semmi nem érdekelte soha csak a pasizás, könyvet szerintem soha nem fogott a kezébe, megbukott, stb... Most képzeld el, ha a pasik helyett inkább a biológia és a kémia érdekelte volna, most lehet hogy orvosira járna, szegény fehérneműbolt pedig kereshetett volna másik eladót. :) Vagy, a másik lehetőség, hogy nem veszik fel orvosira, vagy bármilyen okból kifolyólag nincs lehetősége egyetemre menni, akkor meg csak szenved majd egy eladói állásban. Én csak azt mondom, nem baj ha van néhány buta ember akik nem foglalkoznak a világon semmivel. Nekik is jó, mert nem sorvad el az agyuk a pénztár mögött, és másoknak is, mert van ki eladja nekik a dolgokat. Emellett persze lehet vicces és kedves az illető, de aki nem érzi úgy hogy szellemi téren is akar fejlődni az inkább ne tegye. :)
2012. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én pl. úgy vagyok ezzel, hogy szeretem tágítani a látáskörömet, de azzal ami engem érdekel. Szóval pl. amit iskolában tanultam/tanulok alapjáraton nem érdekel és ezért nem is pazarlom rá az időt. Én úgy érzem, hogy az az idő amit eltöltöttem iskolába semmire sem volt jó, lehet, hogy más ezzel szemben érdekesnek találta a tanultakat. pl. Engem érdekel a nyelvtanulás, de az iskolai tanárok teljesen elvették tőle a kedvem (száraz nyelvtan).

Jövőre megyek tovább szakácsnak. Gondolkodtam az egyetemen, de én feleslegesnek érzem. Értem ez alatt, hogy 5 év tanulás nekem sok, és mivel nincs olyan szak ami különösebben érdekelne, ezért nem megyek. Ettől kevesebb lenék? Nem hinném, egyszerűen egyszer élünk és nem érzem úgy, hogy pazarolhatnám az időm olyasmire amit haszontalannak érzek magam számára. Szakács szakma számomra érdekes, bár ez nem azt jelenti, hogy szeretek főzni, de majd megszeretek.

Szóval nem feltétlenül kell diplomásnak (nem büfé szakon) lenni ahhoz, hogy valaki művelt legyen. Én attól, mert szakácsnak megyek ugyan úgy fogok tovább olvasni.

Értem, hogy arra akartál kilyukadni, hogy aki nyitott elmével jár és a gondolatai meghaladják azt a szintet, hogy "mit vegyek fel holnapra", azok nem képesek azzal megelégedni, hogy bolti eladók legyenek.

2012. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

* Mára sajnos az embereknek nem sok választásuk van szakmával kapcsolatban. Pl. lehet, hogy vannak olyan bolti eladók akik egyetemre szerettek volna menni, de nem tehették meg.

Ugye írtam, hogy én is gondolkodtam az egyetemen. Anyagilag pl. a szüleim nem tudtak volna támogatni egyrészről. Másrészről nem is lenne szívem megtenni azt velük , hogy még 24-25 éves koromban is itt legyek a "nyakukon". Ellenben a szakács csak 2 éves és olyan szakma ami érdekes is lehet. Külföldön nagy eséllyel el lehet vele helyezkedni, ha jól helyezkedsz emberekkel ismerkedhetsz és más kultúrát is megismerhetsz általa.

2012. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Testi: Rendben tartom a hajam,körmöm,ügyelek az öltözködésre és rendet tartok magam körül,bár ezt alap dolgoknak tekintem,szerintem sokakkal együtt.A sportolás általi frissességet is fontosnak találom,edzésre járok,azon felül ha időm engedi futni is megyek.

Lelki: Ha valaki olyan,akit erre méltónak találok,segítségre szorul,segítek.Sok baráttal rendelkezek,ügyelek arra,hogy senkit ne hanyagoljak el. A családot tartom a legfontosabbnak,így gyakran látogatom családtagjaimat is.Igyekszek megbízható lenni,ha valamit megígérek/elvállalok,minél gyorsabban el is végzem.

szellemi:A híreket mindennap elolvasom/megnézem,hogy tudjam mi történik a világban,ezzel tájékozotabbá váljak.Bár előfordul,hogy néhány dolog érdeklődési körömön kívül esik,azért nem árt tudni.Ami a televíziózást illeti,szeretem az ismeretterjesztő csatornákat és a kvízműsorokat,azonban emelett a sorozatokat is.Ami szerintem nem baj,mert ezek lekötik az embert,amikor az egész nap fáradtsága miatt már amúgy se tudnék másra koncentrálni.Szeretem a jó filmeket is.A könyvtárat gyakran látogatom,imádok olvasni,sok időt töltök ezzel. Elkezdhetném kifejteni,hogy miért fontos az olvasás,de szerintem ez mindenki számára érthető.Az olvasás szórakozás,még hozzá nagyon hasznos. A belefektetett órákért cserébe műveltséggel,gazdagabb szókinccsel,inteligenciával ajándékoz meg. Én személy szerint ha elolvasok valamit,úgy gondolom,hogy illik tudni néhány dolgot arról akinek a tollából a könyv született,ezért utána szoktam nézni az írónak is,elolvasom az életrajzát.A szótárat lapozgatva érzi az ember,mennyi szó van amit nem ismer,amitől választékosabb lehetne a beszéde.Ha az már 5-10 szót elolvasok az is segít,bármikor lehetőség nyílhat a használatára.Az internet adta lehetőségeket is kihasználom a művelődésre,gyakran játszok kvízparton és honfoglalón.

2012. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja,amúgy 13/L.
2012. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!