Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolnak az átlagos...

Mit gondolnak az átlagos emberek az animefanokról?

Figyelt kérdés
nem kérek köcsög válaszokat, hanem hogy úgy tényleg mit gondolnak róluk és miért..

2012. okt. 7. 17:51
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan érzésem van velük kapcsolatban, hogy "nekik ez maradt"."


Tényleg nem vitatkozni szeretnék veled, de ez szerintem butaság. :) Ez egy hobbi, ugyan úgy, mint a Forma 1 vagy akármi más, annyi különbséggel, hogy én mondjuk nem a legújabb rész CSI-t nézem meg (amivel amúgy semmi gondom), hanem valami animét.


Mellesleg 20 éves vagyok, egy nyelvet perfektül, egyet középszinten beszélek, egyetemista vagyok, lassan kiköltözöm a szülői házból, vannak barátaim, egy sráccal épp alakul valami... Szerinted hiányzik valami az életemből? :)

2012. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem állítottam, hogy hiányzik valami az életedből. Nem akartam senkit élet nélküli rajongónak beállítani, csak leírtam , amit érzek. Környezetemben, akik ilyeneket néznek, ilyen érzést keltenek bennem. Jellemző rájuk, hogy folyton erről beszélnek, azzal dicsekednek, hogy hány órás maratont bírtak. Még nekem is meg akarják magyarázni, hogy milyen jó, pedig én mindig a tudtukra adom, hogy nekem nem tetszik és nem érdekel. Mégis rend szerint tukmálják, hogy nézzem én is. Ezért kelt bennem ilyen érzést az anime fan általános fogalma.
2012. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az is pont ilyen, mikor a lányok azt ecsetelik, hogy már reggel kilenc óta shoppingolnak és sikerül megvenniük a harmincadik pár magassarkút. Nyilván a megszállott emberek betegek, de ez mindennel így van.

Hidd el nekem, a legtöbb ember tudna találni az ő ízlésének megfelelő animét, ha túllépne azon, hogy ez "mese". Ezzel most nem meggyőzni akarlak, de a legtöbb ember nem is magukat a történeteket utálja, hanem előítélettel van tele.

Egyszer csináltam egy ilyen "kísérletet". Beszélgettem nagy anti-animés ismerőseimmel és mondtam nekik, hogy láttam egy eszméletlen jó filmet, aztán elmeséltem egy minőségi (nem Dragonball-típusú) anime történetét. Érdekes módon mindegyikük meg akarta nézni a "filmet", mert érdekelte őket a story alapján. :)

2012. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
38%
Néha én is olvasok filmajánlót és elkönyvelem magamban, hogy milyen jó film lehet ez. Aztán amikor elkezdem nézni, mégis egy kalap hígfosnak találom. A történet rövid elmesélése alapján be lehet állítani érdekesnek, jónak egy filmet/animációt/rajzfilmet/mesét/bármit, holott az lehet attól még gyenge minőségű. Mindegy. Mutogattak nekem részeket különböző ilyen sorozatokból (címeket nem írok, mert nem jegyeztem meg őket, nem is érdekelt annyira). Nem nyerték el a tetszésem. Ezt mégsem képesek sokan elfogadni. Meg amúgy is sokan csak divatból nézik, mert most ez a menő.
2012. okt. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
15%
Komolytalanok, egy álomvilágban élnek. Azt sem fogom fel, hogy azt a rengeteg erőszakot hogy bírják elnézni.
2012. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
44%
Aki csak nézi nézi az animéket, azokkal nincs bajom, de az animefanok sajnos általában ilyen hülye conokra is járnak, beöltöznek, hülye neveket adnak maguknak. Ismerek jópár ilyet, a legtöbb degenerált, kövér, pattanásos, szerencsétlen, akit utálnak az osztálytársai, és örül, hogy talált egy közösséget, ahol mindenki olyan lúzer, mint ő. Sajnos volt szerencsém elmenni egy pár ilyen conra(osztálytársam akivel valamennyire jóban vagyok elrángatott), és szánalmas volt. Ronda fiúk nőcsábászt játszanak, ronda lányok végzet asszonyát, szépen egymásra találnak, szexelnek, drámáznak. Mindezt hülye jelmezekben. Persze a pia a cigi meg a vízipipa kell, mert különben nem jó a buli. Nem tudnak japánul de pár szót megtanultak, ettől aztán baromi japánnak érzik magukat, és Iszicsumunak, meg Tokisumunak szólítják egymást. Szánalmas szerintem. (Akinek nem inge..)
2012. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: hidd el nekem, az animék jelentős részében a világon semmi erőszak nincs. :) Nyilván van olyan, amiben igen, de azt NEM GYEREKEKNEK készítik, ráadásul már mindegyik el van látva jelzésekkel, hogy tudja az ember, melyik korosztálynak való.

Rengeteg anime szól például kamaszokról, zenészekről, van szakácsos, kávézós/éttermes... Ha te abban erőszakot látsz, hogy pár gimnazista egy családi étteremben dolgozik suli után, vagy hogy alakítanak egy jazz zenekart, akkor én kérek elnézést. :)

2012. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Jajj, bocsi, nem az utolsónak, hanem az előtte lévőnek. :D
2012. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
Én imádom az animéket meg minden fan vagyok de nem nézek ki úgy mint egy japán ..(kínának ehez semmi köze!)De nem vagyok hülye gyerekes vannak olyan animék mint pl.: Nana hát nem ajánlom "gyereknek". Ja és lehet h szeretem az animeket de nem öltözködök úgy de nekem semmi bajom nincs velük (mi az h nem egyéniségek?? -.-" mindenki más! én pl fan vagyok de nem annyira megszállott mint a barátnőm :DD) ( lehet h te rajongsz pl a macskákért és még több száz ember is akk te nem vagy egyéniség ?o.O animekból is vannak fajták ..!)
2012. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
xD Szép egy vita alakult ki akkor én mit mondjak szeretem az animéket,rockzenét halgatok,kondizok,airsoftozok és ezzel a felsorolással csak annyit akarok mondani,h nem mindenki aki animézik az olyan nyafogos,patanásos,kövér,beöltözös akármi lenne.
2012. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!