Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolnak az átlagos...

Mit gondolnak az átlagos emberek az animefanokról?

Figyelt kérdés
nem kérek köcsög válaszokat, hanem hogy úgy tényleg mit gondolnak róluk és miért..

2012. okt. 7. 17:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
41%

Azt, hogy ha nekik ez jólesik, akkor animefanoskodjanak csak nyugodtan, hiszen nem ártanak vele senkinek. Az általam ismert ÖSSZES animefannak van valami rejtett szorongása: bántalmazták gyerekkorában, tartós betegséggel küzd, van egyszerűen csak súlyos válságok vannak a családjában. Véletlenül elég sok animefant ismerek, és halál komolyan mindegyikkel van valami. Egyébként a többségük jó szándékú és barátságos.

Engem nem zavarnak, bár én személy szerint a föld alá elsüllyednék szégyenemben, ha felnőtt ember létemre egy con-on fura jelmezbe öltözve furán viselkednék egy csomó ember szeme láttára. Megértem, hogy az animék jellegzetes grafikai világa sokaknak tetszik, bár én nem találom annyira különlegesnek, engem nem fog meg különösebben.

Én - mint a lehető legátlagosabb átlagember - már kinőttem abból, hogy jelmezekbe öltözzek és képregényt olvassak; rajzfilmet néha nézek. Az, hogy valaki huszonévesen még ilyeneket csinál, valamilyen szinten nem normális.

2012. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Hmm elnéztem itt a dolgokat, hát valóban az emberek csak előítéletesek..utolsó: amúgy én 16 éves vagyok, de 10 éve animefan vagyok, járok el conokra, beöltözök, nevem is van, de nem béna pattanásos kövér b*zi gyerek vagyok bocs...rendes életem van, nincs semmivel semmi bajom, csak nekem ez a mániám, mint pl. a legtöbb pasinak a foci, a csajoknak a vásárlás és egyéb h*lyeség. és utálom az olyan szövegeket hogy majd kinősz belőle. nem, eddig is ezt mondták, ezután is fogják, de ugyse növök ki belőle. imádom és kész. ennyit erről...köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 8. 20:30
 23/35 anonim válasza:

Az átlagos ember (már ha létezik ilyen), mint minden kirívó magatartású emberrel többnyire ellenséges. Mint a legtöbb embernek, előítéletekkel élnek azok felé akik túlzóan viselik a stílusbéli hovatartozás jegyeit. Lásd: te is megbámulsz egy punkot, egy EMOst , vagy egy olyan romát akinek 10kilós aranylánc lóg a nyakában. Abszurdnak tűni ezeket egy lapon említeni, de mindegyik ugyanaz, eltér a hétköznapitól, amit az emberek valamiért nehezen viselnek el, minél távolabbi a kultúra amit képvisel annál távolabbi a hozzáállás is. Az anime fanokról én többnyire pozitív véleménnyel vagyok, mivel jómagam is annak vallom magam. Ennek ellenére semmilyen külső ismertetőjegyem nem árulja el ,hogy animés vagyok (najó egy kopott póló azért akad), ezért én valahogy soha nem is kaptam negatív visszajelzéseket, aki szintén animés attól többnyire pozitívat, aki nem az pedig tudomásul vette és ennyi. Ami bosszantó lehet a dologban, az az, hogy hozzánk az anime nyugatról jött be és a hozzá kapcsolódó kultúra is onnan gyűrűzött be, ami sajnos rengeteg gyermekbetegségben szenved. Engem rettenetesen zavar ,hogy hazánkban nem az animék, hanem az igénytelen fangirl kultusz terjed el az eladható animék tömkelegével. Nevezzük sznobizmusnak, de én elvből nem tudok végignézni egy Narutot vagy egy Bleacht mégpedig azért mert szerintem teljesen középszerű animék (najó a bleach kicsit jobb) korrekt marketinggel és ennyi, lehet hogy nem véletlenül nézik ezeket ennyien, de borzasztóan zavaró tud lenni amikor animékbő eddig terjed az embereknek és nekem egy teljesen középszerű animéről kell negatív véleményt is nyilvánítanom, amire a fan egyből a torkomnak ugrik és szerintem ez nevetséges és valószínűleg ezért is itélik el ennyire ezt a közösséget.


Végezetül, ha yaoi mangát mutogatsz az osztálytársaidnak, akkor valószínű ,hogy konkrét véleményük fog kialakulni rólad, de ez ezzel jár, mint minden más hobbi vagy érdeklődési kör.

2012. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
nem yaoit nézek :D Amúgy egyvéleményen vagyunk, a Naruto meg a Bleach nekem se fekszik, tulzottan eröltetett és már csak azért se bírom mert a Narutot mindenki ismeri mer hogy ment a Jetixen...:DD Szóval ja.. Én inkább ilyeneket nézek: Nana, Paradise Kiss, Gravitation, Lovely complex...:)
2012. okt. 8. 23:25
 25/35 anonim válasza:
100%

Hát azért a shonen aoi se egy átlag ember számára feldolgozható műfaj :D


Végső gondolatba még elmondanám, sajnálom azokat az embereke t akik csak úgy mer' anime leszólnak vmit. Én sosem azért néztem ezeket mert a karakterek szépen vannak rajzolva vagy mert mese vagy mert deffektes vagyok. Egy jó anime megteszi azt amit egy jó film is csak ritkán tesz meg ma. Úgy fejezi be a történetet ,ahogy azt kell, ha kell megöl egy főszereplőt, ha kell rossz történik benne, visszavonhatatlanul és tragikusan. Utoljára pl nekem a Dr.House volt csalódás ilyen szinten, egy teljesen élvezhető sorozat egy teljesen idióta és életképtelen befejezéssel, ilyenkor sajnos úgy érzem mintha az egész idő amit belefektettem kárba veszne.

2012. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
jóó na a Shonen-ai-ban is csak a Gravitation az amit szeretek na XD Amúgy jaja, bár én a karaktereket is szeretem ahogy levan rajzolva, hiszen mangaka akarok lenni (manga rajzoló) de ettől függetlenül imádom az animéket, sokkal értelmesebb mint némelyik mese vagy film...:)
2012. okt. 8. 23:53
 27/35 anonim válasza:
Ne legyél mangaka :_D Hobbinak jó talán, de hivatásnak borzalmasan nem kifizetődő és borzalmas mennyire nem egy megbecsült szakma, plusz területi hátrányban is vagy, innen nehéz egy mester mellé szegődni a jó párév gyakorlat megszerzéséhez és akkor is csak háttereket színezgetsz meg ilyenek. Ha mégis ez az álmod sok sikert hozzá:D
2012. okt. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
hát azért nem ez az álmom, de mindenképp a japán dolgokkal kapcsolatos lenne...:) azt is tervezem hogy majd Japánba fogok lakni és ez nem az animemániám miatt van, ne higgye senki se azt..;) Már jórégóta tervezem :D
2012. okt. 9. 00:51
 29/35 anonim válasza:
Szép hely, megéri oda elmenni, de nagyon egy zárt kultúra, rengeteg formalitással és szokással, nem biztos ,hogy egy európai gyomor ezt meg tudja emészteni, de sok sikert.
2012. okt. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, ettem már sushit és borzasztó volt :DD De megéri, imádom Japánt :)
2012. okt. 9. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!