Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha választhatnál kit mentenél...

Ha választhatnál kit mentenél meg, akkor a kutyádat, cicádat vagy egy idegent embert választanál?

Figyelt kérdés
Választani kötelező.
2012. okt. 8. 12:28
 71/93 anonim ***** válasza:
27%

Felhívom a figyelmet, a létesült világban ok-okozati összefüggés törvényszerűen van. Minden cselekedetünknek KÖVETKEZMÉNYE VAN:

Akik az állatot mentenék gondoljanak arra, rosszul látták, és nem egy idegen hanem az volt az ember, akit a világon a legjobban szeretnek. (mert visszaüt, ha rosszul cselekedek) Elképesztő, mennyire nem tudják azok akik az állatot mentenék: mi az élet? a halál, az ember, az állat? mi a szellemi hierarchia? a feltétlen szeretet (ez CSAK ember teheti! Ez a szabadságunkból eredő akarati impulzus. Az állat ragaszkodás nem ilyen!)

Tessék gondolkodni ezeken, fontos.

2012. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
18%
71-es, azt hiszed, hogy ezek tudnak is valamit az ok-okozati törvényszerűségről. Ha tudnának akkor az embert mentenék, még akkor is ha a szívük megszakadna az állatukért. Látszik, hogy a nyugati emberekből lassan kihal az emberség és még a nyugati ember nézi le a keletit.
2012. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
17%

Nincs olyan ember, akit a világon a legjobban szeretek.

Nem ismerem ezt a szót: szeretet, de a háziállatkámhoz ragaszkodom.

Sorry, ez van.

2012. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
32%

73: Vau-vau. Miau-miau.

72: a Dalai Láma írja a könyvében: egészen elképesztő, hogy nyugaton eltererjedt az a szemlélet, a kutyák-macskák fontosabbak, mint az ember! Nagyon megdöbbent ezen, mikor ezt tapasztalta. Hát ha valakinek van erről az ok-okozati összefüggésről elméleti alapja, az ő. Valóban nagy a baj.

2012. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha a dalai láma azt mondja, akkor tényleg veszni hagyom a kutyám egy idegen ember helyett. Szerintem meg ez baj, hogy az emberek nem tudják elfogadni, hogy bizonyos kérdésekről máshogy gondolkodunk, és aki nem ért egyet a többséggel, az egyből eretnek. Nekem meg a dalai láma ugyanúgy idegen, mint a metrón utazó ember, így abszolút hidegen hagy a véleménye.
2012. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek lehet saját véleménye 75-ős, én tiszteletben is tartom. A cselekedeteiért mindenki maga a felelős. Cselekedjen mindenki a hite szerint.
2012. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
0%

76-os vagyok. Amúgy senki nem mert válaszolni arra a megjegyzésemre amit azelőtt írtam.


Azért kiváncsi lennék, hogy mit válaszolnátok egy olyan kérdésre, hogy "Te feláldoznád az életedet azért, hogy megmentsd a kutyádét?". De persze 100%-ban őszinte válaszokkal. :)

2012. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válaszolok: nem, valószínűleg nem áldoznám fel az életemet. Mondjuk ha egy szikláról legurulna, nem mernék utánaugrani, de volt már hogy kutya támadott ránk, akkor nem törődtem semmivel, csak hogy megvédjem magunkat, nem volt bennem félelem.
2012. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
16%
"nem, valószínűleg nem áldoznám fel az életemet" - az őszinteség már egy jó tulajdonság :). Az utolsó esetben magadat is védted ezért normális, hogy hideg fejjel érzelem mentesen cselekedtél.
2012. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Volt hogy egyedül voltam, akkor támadt rám kutya, akkro szépen sikerült a helyes módszert alkalmaznom: oda sem néztem, nem fordítottam hátat, lassú léptekkel hátráltam el tőle. De mikor a kutyámmal voltunk, és akkor támadt meg egy kóbor eb, akkor eléggé bepöccentem, és nem is magam miatt, hanem hogy a szerencsétlen mentett, félős kutyámat meg akarja támadni ez a 'dög'.
2012. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!