Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkahelyi pletyka ellen mit...

Munkahelyi pletyka ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
Felröppent egy hír, hogy én és egy munkatársam összejöttünk, de legalább szeretők vagyok. Vagyok 20 éves, ő 28 házas és gyereke van. Na most, aki ismer, az pontosan tudja, hogy eleve családos nálam 100 %-osan tabu, én még azzal sem merek semmit sem kezdeni, akinek van egy egy hetes kapcsolata. Illetőleg vannak még egyéb konkrét okok rá, hogy miért nincs semmi, de ezt csak azok tudják, akik ismernek. A munkatársaim pedig nem ismernek, kb az jött le nekik, hogy egy fiatal buta kis liba vagyok. Szerintem. Lényeg, hogy ez kezd egyre kellemetlenebb lenni így és nem tudom mit tegyek. Beszéljek velük? Ők maguk sosem hozták fel a dolgot előttem. Aminap egyik kollégám utalgatott rá, hogy túl sokat beszélek azzal a bizonyos munkatársammal, de nem gondoltam volna, hogy rajta kívül bárki bármit is gondol. Erre ma hallottam az állítólagos szeretőmtől, hogy ott mindenki azt hiszi, hogy mi együtt. Mondom szépen vagyunk. Én ezt szeretném kimagyarázni. Nem akarom így hagyni, mert kényelmetlenül is érzem magam, illetőleg azt sem szeretném, hogy másnak ismerjenek meg, mint ami vagyok. Mert én az a tipikus szürke kisegér vagyok, ezek meg kb egy r*bancot látnak bennem. Mit tegyek? (elnézést, ha kicsit vulgáris voltam)
2012. okt. 13. 23:31
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
pardon, *szeretők vagyunk. (csak már este van)
2012. okt. 13. 23:34
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha nem veszel tudomást a dologról. Én is jóban vagyok egy nálam jóval fiatalabb lánnyal a melóhelyen, nálunk is azt hiszik, hogy már rég túl vagyunk mindenen, de persze nem, mivel barátok vagyunk. Az emberek unatkoznak, ezért pletykálnak. Baja csak a srácnak lehet belőle, ha valamelyik jóakarója elhinti ezt a sztorit a feleségének, szóval arra vigyázz azért, hogy ne sok alapot szolgáltass ezeknek a pletykáknak szerintem.


F/40+

2012. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
ne beszelgess vele annyit. ha tul sokat beszelgetsz vele es esetleg tetszik is akkor magad alatt vagod a fat mert csak ido kerdese hogy belezugj
2012. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig a magyarázat mindig magyarázkodásnak tűnik és magyarázkodni azok szoktak, akiknek vaj van a fülük mögött. Ha nincs köztetek semmi, akkor nem kell magyarázkodni, mert az emberek úgyis mindig azt hisznek, amit ők szeretnének, nem azt, amit te szeretnél, hogy higgyenek rólad.
2012. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

feküdj le vele, és nem lesz alaptalan a pletyka :)


szóval te tőle tudod, hogy ezt beszélik (tehát valahol egy csendes sarokban volt időtök ilyen jellegű magánügyről beszélgetnetek, a többi kolléga meg messziről sasolt, hogy most beszélitek meg a randit) ... a kis huncut (mármint ő) ... csak azt szeretné, hogy így is legyen ... nem kell vele csevegned, és nincs gond

2012. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Úgy nem tetszik. Jókat dumálok vele ez tény és való, de én még meg vagyok ragadva azon a bizonyos tinédzser szinten egyelőre és inkább a hozzám hasonló típusú srácok jönnek be. Nem az a fajta, aki után megfordulok az utcán, ha szabad ilyet mondanom. És ez nálam azt jelenti, hogy mint férfi nem jön be. Sokkal idősebb is, tapasztaltabb, ami még inkább csak egy indok, hogy miért nem. Mert oké 8 év korkülönbség az vki szerint nem sok, de ismétlem még egyszer: én lelkileg még nem vagyok 20 éves, csak mondjuk 16 (vagy tán még annyi sem), és azért az mindjárt nem 8 év korkülönbség... Csak az a gond, hogy ha nem veszek tudomást róla, akkor most ők tényleg elkönyvelnek egy rossz kis libának, pedig soha életemben nem voltam az.
2012. okt. 13. 23:46
 7/23 A kérdező kommentje:
5-ös! Nem, ez a mai egy külön találkozó volt, és mielőtt bárki félreértené, csak egy könyvet vittem neki vissza, amit kölcsönadott nekem :D. Arról, hogy mi ma összefutottunk jó eséllyel senki nem tud (hacsak vkinek el nem mondta volna, de miért tett volna ilyet?). És akkor így mellékesen mondtam neki, hogy ha hív, akkor ne akkor tegye, mikor tudja dolgozom, mert ott volt egy másik munkatárs, aki ugye hisz dolgokat. Erre ő közli, hogy sejti, mert ott már mindenki azt hiszi, hogy mi szeretők vagyunk. Mondanom sem kell, nagyon ledöbbentem. Meséltem barátnőmnek az konkrétan kiröhögött, hogy hogy tudnak ilyen hinni rólam, mert akkor tényleg egyáltalán nem ismernek.
2012. okt. 13. 23:50
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok. Egyébként az is valós lehetőség, hogy ő maga terjeszti ezt vagy csinál úgy, hogy ezt higgyék. Ezzel bízva abban, hogy alapot adsz majd a pletykáknak. Egyébként jó lehet még az is, ha megpróbálod vele értelmesen megbeszélni, hogy ez téged zavar, ezért ha lehet, akkor kevesebbet beszéljetek a jövőben. Ha elég értelmes és nem csak a testedet akarja, akkor bele fog menni, már csak a saját házassága védelmében is.
2012. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy mint ember megbízom benne, de mint férfi nem. Ez alatt pedig azt értem, hogy tudom nem terjeszt ilyen pletykát (utólag visszagondolva azért adtunk okot hinni dolgokat, még akkor is, ha én konkrétan nem annak szántam), de pl ha nagyon sokat inna és én ott lennék, akkor már nem tudom mit csinálna velem, ha hagynám. Éppen ezért nem is teremtek olyan helyzeteket, aminek ilyesmi lehetne a vége. Én nem öltözöm kirívóan és nem iszogatunk együtt. Kész passz. Magamra tudok vigyázni, csak még vagyok annyira naiv gyerek, hogy ne vegyem észre, ha olyasmit csinálok, ami másnak félreérthető.
2012. okt. 13. 23:58
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

vicces hogy ami velem tortent az az itt leirtak kevereke. :D

adott a 40+es munkatars aki utan nem fordulnek meg az utcan

meg a sokkal fiatalabb csaj (en)

a sok beszelgetes munkaioben (persze csak baratilag)

jott a pletyka hogy szeretok vagyunk holott semmi nem volt

kiderult hogy a ferfi tobbet akar

en is akartam tobbet kesobb

lett is tobb

nem lett jo vege.


nem mondom hogy minden sztori ugy vegzodik mint az enyem de szerintem ha nem akarsz tole semmit meg a pletykat akarod megszuntetni akkor beszelj vele kevesebbet. sajnos a kulvilag szerintem jobban latja hogy valami alakul, ti meg tagadjatok

2012. okt. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!