Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy viselkedtek, ha...

Ti hogy viselkedtek, ha bekerültök egy baráti társaságba, hogy jófejnek tűnjetek, ne unalmasnak?

Figyelt kérdés
Persze tudom, add önmagad, mert az a fontos. De én képtelen vagyok önmagamat adni idegen baráti társaságban. Nekem sajnos olyanok a barátaim, hogy ők egymást nem szeretik, ezért mindenkivel külön kell foglalkoznom. Ha idegen társaságba kerülök, nem tudom, mit kell tennem, hogy előjöjjön a humoros, jófej énem. Szeretek viccelődni, a régi barátaimmal is elég sokat bolondozom. De egy komplett társaságban meg túl feszült vagyok ahhoz, hogy ez az énem előjöjjön, de így meg olyannak tűnök, mint aki karóba ült.
2012. okt. 16. 16:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok egyébként, 18 éves.
2012. okt. 16. 16:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Van, aki meg tud nyílni, van aki nem. Szerintem nem kell változnod. El kell fogadnod, hogy erre így reagálsz. Én sem vagyok egy központi figura nagy tömegben... de vagyok, aki vagyok. A probléma szerintem ott kezdődik, hogy mindenkienk meg akarsz felelni, és ez külön-külön megy is, de tömegben nem tudod, mi lenne a legjobb döntés, ezért visszahúzódsz. Ha nem másoknak akarsz "bejönni", és mások szemében akarsz "jó fej lenni", akkor tényleg tudod majd önmagad adni. ÉS ha csendes vagy, csendes vagy, ha nem, nem. De akkor már nem érdekel, mások mit gondolnak. Ez is a felnőtt lét része (kellene hogy legyen). L28
2012. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, csak én tudom magamról, hogy szeretek nevetni, sokat beszélek és tudok nagyon felszabadult lenni. De mikor egy társaságba kerülök, akiket nem ismerek túl jól, vagy idegenekkel kerülök össze, olyan vagyok, mint egy nyuszi. Ez mind csak a gátlásokról szól, nem másoknak szeretnék megfelelni, engem dühít, hogy valahogy a személyiségem nem jön át és emiatt nem tudok barátkozni normálisan. Pedig tudom, hogy ugyanolyan emberek, mint én, nem kéne félnem.
2012. okt. 16. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor általában csendben vagyok, és hallgatom őket. Nevetek a vicceken, de nem nagyon szólok hozzá a témához. És vagy azért szólítanak meg, mert aranyosan nevetek, vagy mert túl csendben vagyok. Általában mindig van egy ember, aki nyit felém, és onnantól már nyert ügy. Nem kell rögtön túlságosan kibontakozni, hagyd, hogy szép fokozatosan ismerjenek meg:)
2012. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az alkoholt próbáltad már segítségül hívni? :)
2012. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És a gátlások miből fakadnak? Miért nem adod valódi önmagad? Mit fognak szólni mások? Hol nem megfelelési kényszer ez? Ugyanmár! Inni meg csak a hülyék isznak azért, hogy ne legyenek csendben társaságban. Ez nem tanács, csak vicc, remélem. Nem élheti le az életét delíriumban!
2012. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, igazad van, van bennem valamennyi megfelelési kényszer is.. de én magamnak akarok elsősorban bizonyítani azzal, hogy ki tudok bontakozni. Gátlások onnan fakadnak sajnos, hogy régen duci voltam és emiatt magamba fordultam általános iskolában, elég gonosz osztálytársaim voltak, akik csúfoltak. Most már lefogytam és sokan dicsérnek, elkezdtem modellkedni is. De belül még mindig ott van, hogy mi van, ha nem vagyok elég jó..
2012. okt. 16. 17:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy lány barátom,aki pont ugyanezt érzi..Elég sokat dumáltunk errõl mostanság vele,viszont az elején nem nagyon értettem a dolgot.Aztán elkezdtem figyelni,mikor nagyobb társaságban voltunk és tényleg igaza volt,nem oldódik fel,nagyon a háttérbe szorul. :-/ sztem ez kicsit mindenkivel így van az elején,nem tudom mennyire új ez a társaság.Én javaslom,hogy néha erõltess magadra nagyobb szerepet pár percre,hátha utána megjön az önbizalmad. Üdv 20/f
2012. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!