Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet úgy megszakítani...

Hogyan lehet úgy megszakítani ismeretséget, hogy ne sértődjön meg a másik és ne az legyen, hogy én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés
Régen többször is találkoztunk és beszélgettünk, de én már nem akarok. Egy ideje nem beszéltünk, de felkeresett. Nem ártott nekem, más okok állnak a háttérben.
2012. okt. 19. 21:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy lehetne korrekten véget vetni minden fajta kommunikációnak közöttünk?
2012. okt. 19. 21:34
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy nem szeretnél többé beszélni vele, és mondd el az okokat is.
2012. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolom más nemű az illető,a legegyszerűbb,ha azt mondod,hogy a jelenlegi párodat bántaná,ha tartanátok a kapcsolatot.Ezért nem sértődhet meg.
2012. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát azon én pont legjobban meg lennék ütközve, ha nem a saját igényei szerint viselkedne velem valaki, hanem valaki másra hárítaná a saját tettei felelősségét!
2012. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindketten lányok vagyunk, és az ok sértő lenne a számára, ezért nem tudom, hogy elmondjam-e neki vagy mit lehet kezdeni ilyen helyzetben. :S
2012. okt. 19. 22:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Legyen benned elég gerinc. Állj elé, és mondd el, hogy te le akarod zárni ezt a barátságot. Mondd el, hogy mi okból.

Így nem marad tüske benned (olyan nincs, hogy vki minden ok nélkül meg akar szakítani egy kapcsolatot, csak még önmagával sem őszinte...), és a másik fél is tisztán látja a dolgokat. Ezt el kell neki fogadnia. De minden ok nélkül való hallgatás nem fair.


A kérdés, hogy mennyire vagy képes őszintének lenni - önmagaddal és a másikkal.


Egyébként hány évesek vagytok?

2012. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát azt csakis ő jogosult megítélni, hogy sértő-e a számára az ok.

Még mi sem tudjuk megtippelni, mivel nem írtad le, csak annyit tudunk, hogy nincsen ővele összefüggésben.

Külön rejtély, hogy hogyan sérthet valakit egy olyan ok, ami nem őrá vonatkozik...?...

2012. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jobb szép lassan, csendben lazítgatni a szálakat, ne találkozgass vele, ne nagyon írj neki vissza stb, hivatkozz más programra ha keresne. Nem muszáj szemtől szembe megsérteni őt.
2012. okt. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as! Azt kéri, ÚGY, hogy NE Ő LEGYEN A ROSSZ. Az Általad leírt magatartásnál negatívabb jellem nem létezik, tehát ez nem jó.
2012. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

8. válaszoló!


Ennél rosszabb tanácsot nem is adhatnál. Ez a ma bevett szokás, amitől nekem pl. hányingerem van. Ez a gerinctelen viselkedés. Ha valakivel nem akarok fenntartani egy barátságot, én azt egyenesen közöltem, elmondva, miért. Ez nem bunkóság, hanem ez a fair play.

Ha nem vagy egyenes a másikkal, az csak találgathat, hogy most mi történt, mit rontott el, és az ilyen helyzetnél nincs rosszabb.

Tudod, az igazság rövid ideig fáj, a bizonytalanságban tartás pedig kínzás...

2012. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!