Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » úgy érzem csak kihasználnak,...

úgy érzem csak kihasználnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

csalási kapcsolatokba irom ,mert volt korábban sok gond ott ,de most az monduk okés.

Viszont azt vettem észre ,bár nem új keletű jelenség hogy az emberek kihasznál(ná)nak, és nem keresnek .

Vagyis ha kell valami ez az kölcsönbe, szívesség ez,az bármi ..-akkor persze előkerülnek,de amúgy nem. és ez olyan rosszul esik . Mit csináljak ? azt hiszem én is elrontok valamit szüleimmel beszéltük ők is jószívűek és ezt mások erőszakosabb vagy markánsabb egyéniségű emberek ki is használják. Aztán meg bejön a védekező mechanizmus ,mert nem hülye az ember és a végtelenségig a reményben naiv se tud lenni. szóval húzom befele a határaimat és azt veszem észre hogy a szük családomon kivül nincs is senki akinek én számítanék.nem irnak nem hivnak,nem krenek :(


Valami megoldás van hogy egészséges egynsúly legyen? ne legyek gyanakvó de lejmolós emberekbe többet ne fussak ? most nem is az anyagi miatt hanem az érzelmi rész ,olyan rossz folyton csalódni..


Hol keressek egyáltalán olyan embert, barátságnak, kapcsolatnak, akiknek van érzékük és értékrendjük a jóérzés határán belül??


2012. okt. 20. 06:48
 1/9 A kérdező kommentje:
*családi, korán van még ..)
2012. okt. 20. 06:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Szoktál néha udvariasan, de nemet mondani? Ezzel lehet tiszteletet elérni, ha az ember nem teljesíti túl magát. Ha más dolgod van, akkor "bocs, most nem érek rá, majd legközelebb". Máris tisztelnek, mert nem akaszthatnak le bármikor a szögről.
2012. okt. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de akkor nem hivnak többet ,nem kellek. Jóó ezt lehet én se tudom kezelni. Nem szívesen konfrontálódóm ,amiatt mert volt már h nem-et mondás után visszamentem abba a közegbe és kinéztek,gúnyoltak,összesúgtak, ilyen pszichikai hadviseléssel,na az borzasztó. Tehát kb eldönthetem ha nemet mondok, akkor annak a dolognak kapcsolatnak ott vége van. sajnos :(
2012. okt. 20. 07:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nincs egy stabil életviteled, amire támaszkodhatnál (nekem most munkám van, tanulnivalóm, teendőim, ezek a legfontosabbak).

Mivel láthatóan görcsösen ragaszkodsz hozzájuk és gondolom a nem is úgy hangzott el, hogy "sajnos most nem, de ugye nem haragszol, nagyon sajnálom, hogy nem.." - tehát egy elhúzott "bocs, hogy élek" felhanggal.

Ezt megérzik és továbbra is ki akarnak használni.


Másrészt, akik kigúnyolnak, azok szerinted barátnak valók? Olyanokkal már próbáltál barátkozni, akik hozzád hasonlóan visszahúzódóak?

2012. okt. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy egyébként?
2012. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
28n vagyok. Igazad van nincs stabil életvitelem. És annyi csalódás ért hogy nagyon ragaszkodnék ..végre.. olyanokhoz akik nekem fontossá válnak. És tudod ..ez az önbizalom.. szóval előadhatom a nagyvilágit a magabiztosat ,de az nem én vagyok és ugy vágyom hogy ha meglátják hogy érzékeny vagyok ne éljenek ezzel vissza ,nekem meg védekezésből ne keljen mást mutatni. Hogyismondjam ..nem vagyok gyenge ,nem vagyok elesett vagy ilyenek ha látnál az utcán megnem mondanád h ez a bajom ..de emiatt nincsenek barátaim ..mert nem mutathatom meg ki vagyok ott legbelül,azzal visszaélnek. Nagyon fáj ez már nekem. Egész életemben menekülni. Hát..köszi h írsz tényleg jól látod a dolgokat..
2012. okt. 20. 07:29
 7/9 A kérdező kommentje:

itt dilemmázok most is mert megismertem egy biciklis társaságot ,aranyosak. de megtudták van két felesleges bringa ,azt mondták ha menni akarok akkor ugye nem gond ha másik kettőt elkérik,és várnak persze szeretettel.

Ha kimaradok én nem megyek, csak szembesülhetek azzal hogy magányos vagyok és akárhány könyv zene bármi vesz körül ,attól még a szociális életem nem fejlődik.

de a másik oldalam igenis azt mondaná hogy hagyd a fenébe ők nem azt akarják hogy bringázni menj hanem kell nekik a másik kettő felesleges .. :(

2012. okt. 20. 07:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt ilyen infókat nem adunk ki, hogy van két felesleges bringa... Ha már kiadtad, mondd azt, hogy "ne haragudjatok, a bátyámnak szüksége van/volt/lesz rájuk, nem tudom elhozni őket". És menj el.


Magabiztosság nélkül azonnal rá fognak érezni a gyenge pontodra és kihasználnak.


Munkával hogy állsz? Ha valamiben sikeres az ember, halad előre, az ad egyfajta magabiztosságot, tartást.


Ha gondolod, priviben írj néhány példát, amin elcsúsztál, szerintem példákon keresztül én is könnyebben tudok segíteni.



Azt pedig ne hidd, hogy nem látszik rajtad a magabiztosság hiánya. A hanghordozásból, mimikából, gesztusokból két mondat után nagyon is világosan kitűnik - csak te ezt nem veszed észre.

2012. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a kommunikációdban annyira sok a jóakaratúság, hogy félreértik, és úgy érzik, hogy te ajánlasz fel dolgokat (akár kissé félénken), meg az is lehet, hogy egyesek szeretnek, csak marháskodnak veled néha, és te nemigen veszed a lapot (pl a bringás ahogy feltételként szabja, hogy add be a cuccodat közösbe, tiszta vicc, és lehet tényleg annak szánta).


Ne félj nyitni, hadd éljenek vissza vele az ostobák EGYETLEN EGYSZER! Én is így élek (32f): nem a falam kemény, hanem én magam LEHETEK, amikor úgy látom helyesnek. A legyet is vagy elhajtod, vagy lecsapod. Aki világossá teszi, hogy veled van, partner a jóhoz, azt meg jobb, ha nem hessegeted el, nem? Akad ilyen, főleg ha TE IS ILYEN VAGY.

2012. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!