Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg nagy a vidékiek és a...

Tényleg nagy a vidékiek és a pestiek között az ellentét?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg csak felfújják egyesek?...
2009. aug. 8. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
szerintem csak fejlfujjak a dolgot talán annyi hogy a pestieknek (én is az vok) minden olyan természetes. Pl: ha 23-kor megéhezel rendelsz egy pizzat, szerintem ez vidéken nem lehet megcsinálni bár nem tom.
2009. aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

én vidéki vagyok pesten, nem érzékeltem, mivel ránézésre azért nem nagyon lehet megállapítani, de pl. van egy szomszédunk, és vannak érdekes beszólásai, pl. ezek a vidéki egyszerű emberek is milyen humorosak tudnak lenni! pff. utálom az ilyen beképzelt sznobokat. vannak ilyen pestiek szerintem egy páran, akik magukban ezt gondolják, mégha nem is hangoztatják.

de mondjuk egy erdélyinek, aki ízes tájszólással beszél, már nehezebb a dolga.

2009. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Pont az olyanok van miatt ellentét mint az első válaszóló... 23-kor felhívsz... Vidékhez a megyeszékhelyek, városok is beletartoznak itt is akkor rendelsz pizzát amikor akarsz. Magyarország nem Budapestből áll és pár tanyából... Úristen ez fájt:D
2009. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A pestieknek Pesten kívül minden "vidék"...Nem kellene lenézniük minket, hiszen mi is ugyanolyan MAGYAROKlvagyunk, és mindenki csak nem lakhat Pesten...
2009. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak felfújják.Mindig kisvárosban éltem.Amíg dolgoztam a központunk Pesten volt.A pesti kollegák úgy kezelték a vidékieket,mintha alsóbbrendű lények lennének.A fizetésük jóval magasabb volt ugyanabban a beosztásban,mint a vidékieknek.( ma is magasabbak Pesten a fizetések,és több is a munkalehetőség,mint a vidéki városokban,legfeljebb a megyeszékhelyek közelítik meg Pestet).Volt olyan peszi kolega,aki kioktattott,hogy nekik azért kell a magasabb fizetés,mert igényük van színházba-operába járni,de erre a vidékiek nem tartanak igényt.

Ez pedig nem igaz,sok vidékit ismerek,aki jóval műveltebb,mint némelyik tősgyökeres pesti.Nagyon sokáig ,de lehet,hogy még most is ,Pesten sokkal olcsóbbak voltak a közüzemi díjak.Amikor Pesten bevezették a szemétdíj fizetést,nem értettük,miért háborognak,mi ugyanis már nagyon régen fizettünk a szemétszállításért.

Az sem lelkesíti nagyon a vidéken élőket,hogy a pestiek szórakozását ( pl.tüzijáték stb.),a közlekedési (BKV) és egyéb költségeiket a vidék pénzéből is fizetik,miközben vidéken nincs pénz alapvető fejlesztésekre.

A pestiek egyrésze beképzelt és nagyképű,lenézi a vidékieket és a vidéket.Igaz,hogy az elmúlt 60 évben a kormányzat is Pestközpontú volt.Elég csak arra gondolni,hogy minden út Pestre vezet.Aki Szombathelyről akar Debrecenbe jutni,kénytelen a fővároson keresztül menni,hacsak nem akar nagyon rossz mellékutakon utazni.

Az ellentéteket nem tupírozzák fel,csak éppen nem lehet ellene semmit sem tenni.

2009. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok.Többször jártam már Pesten,éltem is ott 3 hónapig,de egyszer sem tapasztaltam ellenérzést.

Ha rápillantasz egy emberre,ritkán tudod eldönteni,hogy honnan jött.Jobb esetben akkor sem,ha beszélgetsz vele,bár ugye vannak hazánkra nagyon jellemző tájszólások,amik elárulják,hová tartozol :)

Szóval nem gondolom,hogy egy pesti ember különb lenne egy vidéken élőnél.Az tény,hogy a fővárosiak előnyben vannak néhány dologban,például a munkalehetőségek sokkal jobbak.

Bocs miatta,de meg kell jegyeznem,hogy az első válaszadó nagyon beletrafált :) ez nagyon jó.Persze,itt vidéken nem lehet pizzát rendelni este 11 után.Hjjjjaj,ez.....pff.

Innen is látszik,hogy itt is,ott is vannak furcsa emberek,nem?!

2009. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Én budapesti vagyok, Budán lakom. Van néhány osztálytársam, akik kis településekről járnak be mindennap és hát mit mondjak..igen csak meglátszik a viselkedésükön, a beszédstílusokon, hogy nem nagyon volt még közük kulturált elfoglaltságokhoz. Viszont van néhány szintén nem budapesti ismerősöm, akik pedig függetlenül attól, hogy kis városban laknak, teljes mértékig értelmesek és műveltek. Egy Budapesten élő ember és egy vidéki is lehet ugyanolyan primitív. Ez nem lakhely kérdése. Aki akarja, az ugyanúgy eljár egy kis faluból is kiállításokra, színházba stb, mint ha nagyvárosban élne. Több a fővárosban a lehetőség, de aki szereti a kultúrprogramokat, annak nem akadály a távolság. Nem élhet mindenki Pesten sem.

15L

2009. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
77%
nem mindig a vidéki a paraszt. Sőt.
2009. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

1. válaszolónak!

Miért ne lehetne ˝vidéken˝pizzát rendelni?Ne hidd,hogy barlangban élünk,és bunkósbottal szaladgálunk a vacsi után.


:-D

2009. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz ,h aki vidéki és kulturálódni akar az bármikor megteheti, mert míg te felülsz egy buszra 400Ft-ért és megveszel egy operára egy jegyet 4000Ft-ért addig a vidéki felutazik Pestre meg le 10 ezer forintért, ha úgy van vége az előadásnak ,h már nem indul vissza vonata akkor esetleg még szállást is keres magának 5-6 ezer forintért másnap délelőtt hazamegy és kb egy opera miatt elment a hétvégéje. Nekem 20 ezerbe van egy opera és egy hétvégébe, neked kb 5000-be és 3 órádba. Nem ugyanaz.
2009. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!