Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell folyton a vidékiek/...

Miért kell folyton a vidékiek/szegények/nem bulizó rendes lányok lelkét pátyolgatnunk?

Figyelt kérdés

A következő kérdésekből többszáz van a GYIK-en:

- Miért kell cikizni a vidékieket?

- Szegény vagyok, a többiek miért csúfolnak?

- Nem bulizok, a lány osztálytársaim ezért lenéznek, miért?

A következő válaszokat kapják 90%-ban:

- Mert a városiak bunkó, beképzelt emberi hulladékok.

- Mert a gazdagok kö.csög sznobok.

- Mert manapság az összes kamasz lány, aki bulizik egy k.rva.

Most akkor hol az előítélet? Én a város szélén lakok, szinte egy romatelepen. A vidéki barátaim a leggazdagabbak a környezetemben, cukkolnak, hogy milyen a környékem, de attól még jóbarátok vagyunk. Olvastam egy olyat is, hogy rosszul esik, hogy a standupolós műsorokban parodizálnak titeket. Szerintem akkor pereljenek a szőke nők! Csak azért, mert szegény vagy, nem fognak kiközösíteni! Figyelj arra, hogy ne legyél büdös, egyébként ha jófej vagy, lesznek barátaid!

Kedves nem bulizó, rendes lányok, akik picsognak, hogy lenézik őket. Ha normálisak vagytok és kedvesek, biztos hogy nem néznek le titeket úton útfélen! Bunkók és ostobák a bulizók és nembulizók között is vannak, attól még nem ku.va minden bulizó lány. Ennyi erővel, nektek vannak előítéleteitek!


A legdühítőbb az, amikor a beilleszkedésre képtelen emberek valami olyan hátrányukat hozzák fel mentségül, amiről nem tehetnek, vagy amit az átlag, normális ember nem ítél el. Aztán ezt kiírják ide, GYIK-ra, és a többi lesz a bunkó, akiket nem is tudtunk meghallgatni, hogy miért nem bírja az adott személyt. Ezért aztán én, a városi, nem szegény és bulizó ember leszek az, aki az ostobaság, ledérség és gonoszság forrása. Hát köszönöm.

17/L


2010. nov. 13. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted akit zavarja, hogy lenézik, mert falusi, az mind beilleszkedésre képtelen? Képzeld vannak haverjaim, annak ellenére, hogy vidéki vagyok, mezőgazdasággal foglalkozik a családom, és csórók vunk, szal halmozottan hátrányos helyzetű :D De vannak tök jó haverjaim, barátaim, nem vagyok beilleszkedésre képtelen.

De attól még hadd háborodjak már fel, ha totál ismeretlen emberek az alapján ítélnek meg, hogy falusi vagyok-e vagy nem :P Mert volt ilyen, többször is. Kiközösíteni persze h nem fognak, ha jó fej, de attól még cukkolnak ezzel. És igen, zavar :P

17/F

2010. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

kedves kérdezi a mai lányok 90% k.urva na jó lehet túlzás a 90 % de sokan azok persze vannak kivételek is

neked ki a beilleszkedésre képtelen? erre azért kíváncsi lennék

2010. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 pelgrim ***** válasza:
100%

Talán azért mert azt kérik; támaszt, segítséget kérnek. E kérések vagy kérdések mögött egy alig álcázott alaptalan kisebbségi érzés rejlik.


Az igazi segítséget azonban nem olyan válaszokból kapják, melyeket felsoroltál, azok csak az előítéletet, az ellenségeskedést, a viszálykodást gyarapítják. A helyes válaszok azok amelyek a kérdező lelki állapotát, lelki erejét növelik.

2010. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a dolgokat azert nem tudod aterezni, mert nem erint teged. Ilyenen kiakadni...


Szerintem igenis sok videkit leneznek a varosiak es a videkiek is sok varosit lebecsulnek. Itt mar mindkettorol volt kerdes - szerintem teljesen jogosan, mivel van ilyen sztereotipia.


Igaz, nem picsogtam rola, de en is utaltam a bulikat mindig is es igen, volt, aki ezert megszolt meg strebernek titulalt, pedig ki tudtam kapcsolodni, csak nem buli altal. Szoval igenis van egy olyan sztereotipia sokak koreben, hogy aki nem bulizik, az egy begyepesedett streber meg hogy lehet olyan hulye, hogy nem eli ki magat.


A szegenysegrol nem tudok nyilatkozni, mert nem vagyok szegeny, viszont azt tobbszor is tapasztaltam, hogy szegeny emberek sovarognak erre-arra. Pl. manapsag mar alap, hogy valakinek van egy laptopja vagy ipadje vagy hasonlo. Es pl. egyik rokonom szeretne venni, de nincs ra penze. Hat azert rossz erzes lehet neki tini fejjel! Es mivel 17 eves vagy, tudod, hogy aki pl. nem tud markasan oltozkodni, szinten kinezik. Nem tudom, hogy manapsag mi a meno. Nekunk anno az altalanosban a Nike, Adidas, Budmil volt az, ami ha nem volt, akkor egy senkinek tartottak. Akinek meg volt, az meno volt, ha nem is csinalt semmit. Szoval egy tininek ez igenis problema. Az, amit mondasz, hogyha rendes vagy meg kedves, akkor ugyis mindenki szeretni fog, nem igaz. Baromi nagy mazlival, ha olyan kozegbe kerulsz, akkor igaz lehet, de ez az esetek tobbsegere nem igaz! A legtobb embert nem hatja meg, ha valaki kedves. Sajnos.


Abban igazad van, hogy mindket iranyban vannak eloiteletek, de valos problemakrol tesznek fel kerdeseket mindket iranyban es ezeket nem kellene lebecsulni. Ha ennyi emberben megfogalmazodnak ezek a dolgok, akkor az csak jelent valamit, csak mutatja, hogy ez egy csoportnak problema es eloitelet van veluk szemben.


Te meg nagyon keveset tapasztalhattal, ha ugy gondolod, hogy a tobbseg nem iteli meg a fentebb leirt kriteriumok szerint az embert, mikor a mai vilagunk a kulsosegekre epul es mindenhonnan az omlik, hogy legyel gazdag, szep, hasznald ki a lehetosegeket mindenaron, akkor is, ha mason at kell gazolni, bulizz ezerrel stb. Aki ennek nem felel meg, nagyon sok eloitelettel talalkozik.

2010. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ja, es engem is szoltak mar le, mert videki vagyok. Szoval akkor megis letezik ez a problema, nem? En nem nezlek le, mert varosi vagy meg bulizos vagy akarmi. De be kell latni, hogy az emberek tobbsege a masikban a hibat keresi, nezi, hogy hol lehet belekotni es ettol az embereket kirekesztik. Teged is egy bizonyos reteg, masokat meg egy masik reteg. Mindenkire hatnak az eloiteletek es attol, hogy te a masik oldalt tamadod, a te megitelesed semmivel sem lesz jobb es nem oldod meg egy tabor problemajat sem, csak vitat szitasz.
2010. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennél az ostobaság, ledérség és gonoszság forrása, nem tennél fel ilyen kérdéseket, hanem tennéd a dolgodat. Én is köszönöm.
2010. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hahaha 17:46 ott a pont :D:D:D
2010. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%
Én nem pátyolgatom a lelküket, mert leszarom... Többnyire le is pontoznak, de én a kövéreknek is megmondom, h rondák...
2010. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Utolso: ne csodalkozz, ha lepontoznak, hisz kinek kepzeled magad, hogy barkinek csak ugy beszolj? Te teljesen tokeletes vagy kulsoleg, belsoleg?
2010. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem, de, ha valaki megkérdezi, hogy kövér-e, akkor megmondom, h igen, kövér vagy.


Ha valaki megkérdezi, hogy szerintem ciki-e, hogy ő-zve beszél, akkor megmondom, hogy igen, az...

2010. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!