Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pestiek és a vidékiek miért...

A pestiek és a vidékiek miért nem állhatják egymást?

Figyelt kérdés
Pesttől 40 km-re lakom egy kis faluban, már szeptember óta Pestre járok suliba, és azóta azt tapasztalom, hogy a pestiek és a vidékiek között ellentét feszül. A vidékiek (itt most a nem pestieket értem) azt gondolják, hogy az összes pesti bunkó és fellengzős ember, míg a pestiek véleménye szerint a vidékiek csak műveletlen 'betolakodók' lehetnek. Engem eléggé elkeserít ez a helyzet, hisz mindnyájan magyarok vagyunk. Mi a véleményetek erről?
2010. jún. 9. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez csak ilyen szúrkálódás,nem komoly,semmire nem jó ez.Más országokban is van ilyen pl.az erdélyi románok nem szeretik egymást a kárpáton túl románokkal.
2010. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nagyon buta, éretlen emberek között divat pestezni-vidékezni. Később elmúlik, mint a kamaszkori pattanás.
2010. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek az emberek, akiknél ezt tapasztaltam már jóval túl voltak a kamaszkoron, de az értelmetlenségük az való igaz, engem is felháborít ez a hülyeség.
2010. jún. 9. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Pestre jársz iskolába, ezt annyira nem látod, de amúgy Budapest és egy vidéki város teljesen más, teljesen más az emberek hozzáállása, mentalitása. A pesti vidéken nem azért bunkó, mert nem akar viselkedni, hanem azért mert más szokásokhoz, más hozzáálláshoz szokott a fővárosban, és nem tudja, hogyan kell viselkedni mondjuk Szombathelyen. Illetve ha elvben tudja is akkor se biztos hogy hozzá tud szokni. Na ezért bunkózzák le őket.


Másrészt Budapesten van egy sznob réteg, akik lenézik a vidékieket, mondván vidéken nincs semmi, ők meg 1000 kulturális program közül válogathatnak, kávézókba, színházakba, kiállításokra járhatnak, azaz aki nem Budapesten lakik az csak valami műveletlen suttyó lehet.

2010. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint minden sztereotipiána azért ennek is van igazság magva, csak nem jó ha eltúlozzák.


Már régebben észrevettem egy érdekes jelenséget, ha valaki on-line oldalakon vagy fórumokon hirdet vagy keres és nem jelöl meg települést az ügylethez az 99%-ban fővárosi. :)

Aki nem hiszi próbálja ki!


Amúgy kultúr oldalról azt nagyon utálom, hogy fővároson kivül nagy nulla van, mert szinte minden oda viszek és ha hajlandó is lennék ezért oda utazni, akkor is falakba ütközök jegyvásárlásnál vagy a késői időpont miatt a visszautazással.

Ezek után fel is ment a pumpa bennem amikor pár éve volt egy olyan felmérés miszernit a vidékiek töredéket kulturálódnak, mint a fővárosiak.

Na ja, de nem azért mert nem akarnak!:(

2010. jún. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!