Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg nagy a vidékiek és a...

Tényleg nagy a vidékiek és a pestiek között az ellentét?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg csak felfújják egyesek?...
2009. aug. 8. 19:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

Mivel budapesten kívül mindent vidéknek hívunk, ezért elég tág fogalom :D. Én pesti vagyok, de nem gondolom magamat felsőbbrendűnek, viszont tisztában avgyok azzal, hogy pl szórakozás, kúltúrálódás, tanulás, munka tekintetében sokkal több lehetőségem van, mint egy vidékinek, de itt inkább a keleten élőkre gondolok, mert ott a legrosszabba a helyzet, pl munkahely szempontjából. Ez nekem jobb, de senki nem tehet arról, hogy hova születik. Ha egy szabolcsi kis faluba születtem volna, akkor most én sem metrózgatnék minden nap iskolába és csak falunapokon buliznék.

Tényleg vannak "falusi parasztok", mármint aki tényleg bukó, de azért mert valaki falusi, még nem lesz rögtön műveletlen tapló. Viszont egy szegedi vagy pécsi vagy más nagyvárosi embernek is megvan a lehetősége a hasonló dolgokra.

Az, hogy centrális az út- és vasúthálózat, az gáz, de ez már nagyon rég alakult ki. Még sok időnek kell eltelnie, hogy ne csak pestre koncentráljon mindenki, de úgy látom, hogy szerencsére már egyre több nagyváros fejlődik.

Na és pesten is sok paraszt van :D.

2011. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
52%
Szerintem mind a "pesti", mind a "vidéki" nagyon tág fogalom. Mindkettő közt vannak bunkók és normálisak is. Valakinek a beszédstílusa, magatartása, életvitele nem a lakhely függvényében változik. Attól is függ, hogy kinek mi számít bunkónak/normálisnak. Vidéken van többszázezres nagyváros meg párszáz fős falu is. NEM LEHET ÁLTALÁNOSÍTANI. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Vidéken nem mindenütt csak tanyák és szántóföldek vannak, mint, ahogy Budapesten sem csak csövesek és szmog. De Budapesten több a munkalehetőség, lehetőség kikapcsolódásra/szórakozásra, vidéken meg jobb a közbiztonság, csekélyebb a forgalom. Hangsúlyozom, hogy utóbbi -mivel nem lehet általánosítani- nem minden vidéki városra igaz, de úgy átlagban jellemző rájuk. Ezen annyira hülyeség veszekedni, meg mindenféle jelzőket aggatni a másikra...
2014. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Szerintem igen. Vagyis attól függ. Én önként elismerem sajnos néha lenézem a városiakat, így megértem, ha ez ugyanígy van velük is. De nekem az fáj, ha ezt valaki nagyon hangoztatja. Én is néha benyögöm, hogy nem bírom a városokat, de aki csak azt tudja hajtogatni, hogy ,,de milyen műveletlen parasztok a vidékiek!" azt nem bírom. Én nekem az általánost cseszte el az egyik osztálytársam így, de a többiek ezt elfogadták. És ami Budapesten kívül van az NEM vidék. A falvak és kisebb városok: az vidék!
2015. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!