Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen buták az amerikaiak?

Miért ilyen buták az amerikaiak?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=VryiE9VaKSQ


Idézek:

"Azt hittem,hogy Európa egy ország"

"Nem hinném,hogy Franciaország önálló állam,de azt mondanám (Budapest) Franciaország fővárosa"


+Ott van még a Family Guy és a South Park.Ezt is csak amerikaiak találhatták ki.


Sok helyen lehet hallani,hogy buták az amerikaiak.De miért?



2012. okt. 22. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sokan vannak ilyen szellemi szinten ott is, de még így is jobban élnek mint mi.

Amúgy elnézve egy-két fiatalt meg a múltkor volt az az iphone5-ös videó és nyilatkoztak páran, szóval itt sem rózsásabb a helyzet.

2012. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Miért ő okosabb? http://www.youtube.com/watch?v=zaRL-8p8T7w

Mindenhol vannak buták csak az amerikai ilyen jellegű videók egyből felkerülnek és elterjednek a neten. Én nagyon sok amerikait tisztelek, igenis vannak nagyon értelmes emberek ott is. Gondolj pl. a NASA-ra, filmjeikre, tudósaikra, világhírű egyetemeire, cégeire amik az egész világon jelen vannak stb...

2012. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Menj le a Keletihez, állítom, h 5 perc alatt találsz jóval hülyébbeket is.

Egyébként Te tudod mi Uganda fővárosa?

Vagy esetleg Chileé?

2012. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Én voltam Amerikában és messze intellingesebbek mint mi magyarok.
2012. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Chile-é Santiago.Uganda-ét nem tudom.

De nem az a baj,hogy nem tudott egy fővárost.Azt hitte,hogy Európa egy ország.Nem tudott Magyarország létezéséről sem.Én azért tudtam,hogy van olyan ország,hogy Uganda.

Ráadásul Franciaországgal összekeverni...

Ez olyan,mint,ha egy Európai azt mondaná,hogy Amerika fővárosa Kairó.

2012. okt. 22. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

- buta és a műveletlen nem ugyanaz.

Pl. pont földrajzból (meg rengeteg sok egyéb dologból is) rendkívül műveletlen vagyok, akár Magyarország földrajzát illetően is, ettől függetlenül nem tartom magam butának, sőt, a matematikus végzettségem birtokában azt állítom, hogy az átlagnál lényegesen jobb logikai és absztrakt gondolkodási képességekkel rendelkezem.


- durván műveletlenek itthon is vannak, keress rá a nagy egyetemista teszt c. videóra, ahol itthoni egyetemistákat kérdezgetnek hasonló szintű kérdésekkel, semmivel sem mutat jobb képet az sem. Pedig azok nem szőke cicababák voltak, hanem egyetemisták, mégpedig az itthon legjobbnak számító egyetemekről. De hasonlóan az itthoni legyen ön is milliomosban is voltak ilyen jelenetek.

Lényeg: nagyon könnyű csinálni olyan videót, amin bemutatsz akár 20-30 embert egymás után, hogy jé, azok milyen hülyeségeket hordtak össze, de az attól még nem feltétlenül fog hitelesen reprezentálni egy több milliós (vagy az USA esetén több százmilliós) ország lakosságát.


- ha egy magyartól kérdeznék az egyik amcsi állam fővárosát, hogy melyik államban van, a többség nem tudná.

Más dolgokra van itt helyezve a hangsúly az oktatásban, mint ott, ez nem túl meglepő sok ezer kilométeres távolságoknál.


- a South Park-ot szerintem is csak amcsik találhatták ki (Family Guyt nem szoktam nézni), ahogyan a Simpson családot vagy a Rém rendes családot is. És én ezt inkább tartom egy nagyon jó és egészséges dolognak, hogy egy olyan társadalomról van szó, amelyik ilyen iróniával képes önmagát ábrázolni, és ennek óriási sikere van - pillanatra próbáljunk már belegondolni abba, hogy itthon ez mennyire nincs így, és hogy vajon melyik az egészségesebb...



- a videó végén lévő feliratról meg, hogy nem tudták térképen megmutatni, hol is van Irán, azok az emberek jutnak az eszembe, akik itt is szokták hangosan osztani az "észt" közel-keleti témákkal kapcsolatban, és oly súlyosan fingjuk nincs semmiről, hogy az fáj.. nem arról, hogy földrajzilag hol helyezkednek el dolgok (az még másodlagos is lenne), hanem úgy egyáltalán az egész történelemmel, helyzettel, mindennel kapcsolatban olyan szinten s.gghülyék, hogy nincs az a redneck amcsi, aki azt übereli...

2012. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A South Parkot azért ne alacsonyítsd le,mert láttál egy videót.És a válasz:Nem minden amcsi ilyen idióta,ez egy szőke nő volt,ilyen van itthon is elég.
2012. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy egy kis South Park Magyarországról sem ártana.:)
2012. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy-két fókuszos interjút az utca emberével egyes nemzeti ünnepekről.

Minden országban vannak buta emberek, a South Parknál pedig nem találsz őszintébb és durvább társadalomkritikát. Valódi mestermű, amit elég kevesen értenek meg.

2012. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szergej55 válasza:
Azt azért nézzük el nekik, ha ők esetleg nem tudnak olyan hű de sokat Magyarországról, mint az ide írók többsége. Ha egy amerikaitól a magyar fővárost kérdezed, az nagyjából ugyanolyan, mintha megkérdeznék tőled, mi Észak-Dakota állam fővárosa. Persze az, hogy Európát országnak hiszi valaki, már tényleg eléggé erős, de nem mondom, hogy a Balázs meg Mónika showban jobbak vannak. Buta és beszűkült emberekből van elég, de sosem lehet ezek alapján általánosítani.
2012. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!