Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek olyan, mint régen?

Hogyan legyek olyan, mint régen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. Általános iskolában mindenki kedvelt, az osztályban én voltam az egyik legnépszerűbb. Minden héten mentem a haverokkal a városba mászkálni, sok mindenkire számíthattam. Aztán meghalt apukám, ami nagyon megviselt, nem igazán tudtam örülni semminek, teljesen kifordultam önmagamból. Megismertem egy fiút, aki 6 évvel idősebb volt, mint én. Vele tudtam erről beszélni és sokkal komolyabbnak tartott a környezetem a korombeliekhez képest. Számomra nem volt vicces a cigi vagy a pia, illetve hülye pózokkal való fényképezkedés. Nekem ez teljesen kimaradt és minden időmet ezzel a sráccal töltöttem. Az ő barátai is pár évvel idősebbek tőlem. A volt osztálytársaimmal szinte már nem is törődtem. Elballagtam, új suli, új osztály. Ott sem érdekelt igazán senki és számomra más a fontos, mint a mostani fiataloknak. De ezt a barátomat (aki 6 évvel több, mint én) elvesztettem. Egy autóbalesetben meghalt. Teljesen egyedül maradtam. Az osztályban sok klikk kialakult. Én egy 4tagú csoportnak vagyok a tagja, de az utóbbi időben egyre többet csalódok bennük. Középpontba került a pasik szívatása, a cigi és az alkohol. Nem azt mondom, hogy én nem iszok alkoholt, de mértékkel és inkább minőségit. Az osztály többi része még inkább bulizós..nem találom a helyem és ez nagyon bánt.

A fiúkat tekintve elég sokáig tetszett egy hapsi, aki a suliban tanár..de most van egy 27 éves srác, akivel alakulóban van a dolog..:)


Valaki segítsen!


2012. okt. 23. 09:56
 1/3 yuda ***** válasza:

Az iskolai létet normális értékrenddel csak túlélni lehet.

Némelyek lubickolnak benne, te is láthatod, míg másoknak nehezen viselhető.

Ha te a normálisabbakhoz tartozol, akkor ki fogsz lógni az iszákosak, kábítószeresek, tanároknak beszólagatók...stb közül. Nem is baj ez, csak kívülállónak érzi magát az ember.

Utólag, majd ha pár év múlva visszanézel, örülni fogsz, hogy nem csináltál semmi hülyeséget.

Túl kell élni. Igyekezz kicsit jópofizni, próbálj alkalmazkodni amihez még lehet, de ne menj bele a rosszba.

Olyankor találj ki valamit, hogy más elfoglaltságod, sürgős családi akármid van.

Ne légy túl kihúzódó, mert akkor kiközösítenek, de óvatosan a beilleszkedéssel is, mert vannak klikkek, ahová nem is kell tartozz.

Egyetértesz?

Majd ha elvégzed, és lesz mondjuk egy 15 éves osztálytalálkozótok, meg fogod látni, hogy a sok nagymenőből lecsúszott ember lett, aki semmire nem vitte, mert úgy képzelte az életet, mint ahogy a suliban ökörködik, de az munkahelyen ezt nem fogják tolerálni. Néhány visszahúzódó, akiket most nem tartanak sokra, sikertörténet lesz. Lesznek nagy meglepetések.

Ne aggódj! Ha jól tanulsz, nem teszed tönkre az egészséged, szorgalmas vagy, akkor sokra fogod vinni, mégha nem is ez az álomiskolád. Elmúlik....

2012. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos azt veszem észre, hogy az ilyen nagyszájúak jobban járnak. Az osztályunk átlaga 4,8 és a hülyéket kinézik, cikizik. A hobbik és baráti társaságok csak a közérzetet javítják és sajnos én nagyon hangulat ember vagyok.. így tényleg túlélésnek tűnik a suli.
2012. okt. 23. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt mondom, ha szenvedést akarsz, szokj rá a cigire! Leszokásnál tapasztalni fogod azt, hogy mennyire nehéz ellenállni ennek a vágynak!

A fiúkat viszont lehet szurkálni kicsit! Jóságból kell ezt tenni! Ingerelni kell őket kicsit. Persze csak olyan fiúkat, akikkel elbírnál viselni egy kapcsolatot.

Az alkohol az nehéz téma! Nem azt mondom, hogy ne igyál, hanem azt, hogy ne feküdj le piásan egy fiúnak!

Én egy 30 éves fiú vagyok amúgy.

Többre tartsd magad, mint hogy lefekszel az első fiúnak csak úgy!

2012. okt. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!