Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lesz az emberiséggel így,...

Mi lesz az emberiséggel így, hogy már szinte minden mérgező?

Figyelt kérdés
Mérgező az étel, amit a boltban vásárolunk, a ruhák, amiket a nagy üzletekben veszünk, a levegő, a víz, a háztartási eszközök, minden. Mindenhol ezt olvasom legalábbis, meg látom videókban. Az embereket is mérgezik, meg magát a bolygót is. Hogy lehet ez ellen tenni? Legalább annyiban, hogy az ember a saját életét rendben tudja. Gondolkoztam már ezen, de arra jöttem rá, hogy már szinte úgy nem is lehet élni, hogy elkerülünk minden ilyet. Nem tudok mindig "házi" kaját vásárolni, természetes alapanyagú tárgyakat használni, vegyszermentes, nem műanyag ruhákat vásárolni. Mit gondoltok erről? Vagy nem is érdemes ezen ennyire gondolkozni?

2012. okt. 26. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellene mindent elhinni, amit a tv-ben mondanak, mert sz@rt sem értenek hozzá
2012. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha valóban fontos az életed és a gyermekeid élete,változtass az életmódodon!Megkockáztatom,ezen a ponton komoly társadalmi törés lesz,mert nagyon sok ember él ma is,aki nem kér a plasztik kajából és a sejtméreg mosószerből!


Magam falura költöztem,kertet művelek,minimális húst fogyasztok,még a kenyeremhez való lisztet is egy cimborámtól veszem,aki műtrágya és növényvédő szer mentesen termel!Tökéletesen nem tudom kivonni magam a művilágból,de a lehetőségek körét egyre bővítem!


Fogport,házi csalán-tojás-levendula sampont,stb..így is tudsz használni!

2012. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"műtrágya és növényvédő szer mentesen termel"


Mivel tudja kiszűrni h ne nőjjön bele a gaz?

2012. okt. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Gyomlál a kertben bameg!!!


Mi városban lakunk, de kertes házban, mi sem használunk soha semmilyen műtrágyát és növényvédőszert.

Össze sem lehet hasonlítani a mi paradicsomunkat a tescós meg egyéb szupermarketes szarokkal. Nem dicsekvésként mondom, hanem komolyan így van. A boltinak semmi zamata, a miénk meg napon érlelődik, szóval elképzelheted. :)

2012. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyűjtsd szelektíven a hulladékot, edd a saját kertedben termesztett zöldségeket és saját magad által nevelt állatokat, használj víztisztító készüléket, ne egyél gyorséttermekben, otthon főzz és azt edd, vízkőoldó gyanánt citromsavat használj, minél kevesebbet szemetelj. Ezek, amiket egy átlagember megtehet, ezeket majdnem mindet mi is tesszük.

Másfelől ahogy a tudomány fejlődik, úgy derül ki egyre több mindenről, hogy mérgező. 100 éve még a higiéniás körülmények messze elmaradtak a maitól, kicsit nagyobb is volt a természetes halandóság, de ez volt a természetes, senki nem problémázott miatta.

2012. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
53%
Azon még nem gondolkodtál el, hogy ebben a mérgező környezetben harminc évvel tovább élnek az emberek, mint a régi szép természetes időkben?
2012. okt. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pietrosol ***** válasza:

# 5/8!


"Mivel tudja kiszűrni h ne nőjjön bele a gaz?"


Az őszi búza kevésbé gyomosodik,mivel az egynyári gyomok kelésekor már viszonylag zárt takarást biztosít a búza lombozata!Az intenzív gyomosodás,főleg a tavaszi vetésre jellemző,mert ekkor az invazív gyomok együtt kelnek a búzával!


hollófernyiges!


Az általad említett 30 évvel kevesebb átlagéletkor a középkorra volt jellemző és ez a gyakori gyermekhalandóság és az időnként százezreket elpusztító járványok rovására írható!Nem azért magasabb,-a középkorhoz képest- az átlagéletkor,mert elfordul az ember a természettől,hanem,mert e két tényezőt hatékonyan kikerüli az ember!Ellenben,így is elmarad a genetikailag determinált,kb.120 évtől!Gondolod,hogy a tudatos,tudattalan mérgezésnek vagy a stressznek nincs köze az elmaradáshoz?Mindenkinek egyéni felelőssége és joga,hogy hosszú és nyugodt életet választ-e vagy rövid,de annál intenzívebbet!Én az előbbi mellet vagyok,de nem vitatom el senki jogát,hogy,igényei szerint az utóbbit válassza!

2012. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hollófernyiges ***** válasza:
Ez a genetikailag determinált 120 év nekem hasraütésnek tűnik. Genetikailag kb. 40 évre vagyunk szavatosítva, utána már a természetes környezetben élő (30-40 évig életben maradó) ember nem szaporodik, tehát evolúciósan nincs értelme életben tartani, lekapcsolnak a karbantartó gének, ezért öregszünk. Másrészt azt se feledjük, hogy a teljesen természetes növények is tele vannak méreggel, emésztésgátlóval, mindegyik védi magát a legeléstől, csak azokat már tudjuk semlegesíteni (és ez nem növényspecifikus, a májban általános idegen vegyianyag-semlegesítő üzem működik).
2012. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pietrosol ***** válasza:

Nem vitatom el,hogy a szervezet alkalmazkodóképessége rendkívül flexibilis és természetes módon alkalmas a mesterséges anyagok semlegesítésére!De ez közel sem jelenti azt,hogy visszaélhetek ezzel a toleranciával!Természetesen nem fogyaszthatsz el találomra akármilyen növényt és bár igaz,hogy az ehető növények is tartalmaznak a szervezet számára kevésbé kedvező alkotókat,ezek kártétele messze elmarad a szintetikus anyagoktól!

Amit leírtál a 40 éves kor feletti öregedés intenzitásról,-ami szerintem inkább 30-az sokkal inkább a civilizációval,mint az evolúcióval függ össze,illetve az elmével és annak használatával!A felesleges gondolkodás öregít nem,ami civilizációs ártalom!


Nézz utána meddig élnek a hunzák,abházok,vilcambaiak,serpák vagy Okinawa lakói,illetve az Otomini indiánok és hogy milyen az életmódjuk

2012. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pietrosol ***** válasza:

Bocs!Az alábbi mondat így helyes!


"A felesleges gondolkodás öregít,ami civilizációs ártalom!"

2012. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!