Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Halálbüntetés visszaállításáró...

Halálbüntetés visszaállításáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sokan emlegetik most a meggyilkolt kisfiú, Sz. Bence kapcsán is, hogy vissza kellene állítani..

Magyarországon szerintetek lesz ilyen, hogy behozzák ezt a fajta büntetést megint?

Számomra ez elég kérdéses, mert nem ítélkezhet egy ember egy másik életének elvétele fölött, de a gyilkos sem gondolt erre, mikor ölt..

Ördögi kör ez..

Meg mi úgymond hétköznapi emberek könnyen vagdalkozunk ezzel a kijelentéssel, hogy ó ölnék meg őt is..akik ezügyben tényleg illetékes döntő személyek, sok mindent figyelembe kell venniük..

Mi van, ha valaki ártatlanul ítélnek halálra, milyen súlyos az a bűncselekmény, ami már ezzel lenne büntetendő..

Kíváncsi vagyok mások véleményére, én sokat gondolkozom ezen mostanában.



2012. nov. 4. 21:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%
Ha azt akarjátok, hogy a pokolban mégtöbben legyenek a gonoszok, akik meghalnak és az isten vessze el a végső csatát, akkor nem.
2012. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 homo ludensz ***** válasza:
El tudtok olyat képzelni hogy valakit életfogytigra ítélnek és lehúz 30-évet és mondjuk kiengedik mihez kezd?? Annyit változik a rohanó világ hogy esélye sincs arra hogy fedél legyen a feje felet stb. Olyan valakire gondolok aki 20-22 évesen kerül be és 50-52 évesen jön ki. Gyámoltalan pszichikai roncs akinek be kellene illeszkedni az őt körülvevő világba. Talán mégis megváltás lenne számára a kötél?
2012. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
52%
Kicsit morbid, de szerintem az ilyenek direkt meg vannak rendezve, hogy a tv-ben tudjanak egy ügyről 2 hónapig is csámcsogni. Ha már nincs hír a tv-ben.
2012. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Homo ludensz..

Ez kicsit ellentmondásos így nekem..

Mindenki azt szeretné, ha egy gyilkosnak minél rosszabb lenne..ha megváltás a kötél, akkor mégiscsak szenvedjen legalább 40 évet a börtönben.

Vagy ironikusan értetted?


Amúgy most nézem, facebookon mennyi oldal/csoport lett már Szita Bence emlékére és kb minden másodikhoz oda van írva, az is, hogy vissza a halálbüntetést..

Innen ered az, hogy feltettem ezt a kérdést, mert olyan könnyen vagdalkozik ezzel mindenki, de jobban alig gondol bele valaki, hogy mi áll mögötte.

Nem kis procedúra lehet, gondolom át kellene írni az ország alkotmányát, stb.

Szóval nem értem miért facen kell leróni a tiszteletet és kifejezni a gyászt..

Inkább gyújtsunk meg egy szál gyertyát érte és aki vallásos mondjon el érte egy imát.

2012. nov. 5. 20:37
 15/26 A kérdező kommentje:

13-as,tényleg morbid amit írtál, de nincs így szerintem..

azért ennyire mélyre csak nem süllyed már egy kereskedelmi csatorna sem..

Maxfaktor/voice kész színpad, mentorok meg mindenki játssza az agyát, azt elhiszem, látom, de ez azért más sajna

Mostanában tényleg akkora hülyeségek mennek a híradóba, néha úgy érzem nem is azt nézem, hanem a fókuszt..pl ilyet betesznek, hogy mit csinált Brad Pitt meg hasonlók..

Ez már más műsorra tartozna inkább

Most volt részem kicsit belekóstolni a média világába, voltam egy forgatáson, ott is azt a színészkedést..

2012. nov. 5. 20:49
 16/26 anonim ***** válasza:
Éppen most hallottam, hogy a nő sátánista szektában volt. Persze hogy mostmár mindenki utálja a sátánistákat. Ha benne volt e egyáltalán ez a nő. Mert a média most nagyon sztárolja istent, hát kell valakit hibáztatni.
2012. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Most ne higgye senki, hogy én védem a nőt, a kisgyereket is sajnálom. De ez így van. A médiának nagy hatalma van.
2012. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
A halálbüntetés gagyi. Éljen láncra verve valami karámban olyan luxusok nélkül, mint a villany, az ágy és a wc. Legyen öngyilkos, ha nem bírja!
2012. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 homo ludensz ***** válasza:
Csak arra szerettem volna rávilágítani fentebb hogy most deformált lélek minden gyilkos hiszen nincs benne gát ami ettől visszatartaná. 30 év múlva kijön egy sokkal deformáltabb eltorzult lélekkel ha megéli. Az évek alatt csak a börtön fegyelme tartja kordában még önmaga számára is. A halálbüntetés ellenzői valami álhumánus színben tetszelegnek önmaguk és egymás előtt.
2012. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel, olvassatok bele a blogba:

[link]

2012. nov. 8. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!