Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Németország...

Miért van az, hogy Németországról ennyire ellentétes véleménnyel vannak az emberek?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint nagyon tetszik Németország, mert innen nagyon élhetőnek és kellemesnek tűnik (bár még nem éltem ott).

Viszont azt vettem észre, hogy nagyon ellentétes véleménye van az embereknek erről az országról.

Sokat olvasom a Határátkelő Blogot, ahol az emberek 50%-ának kínszenvedés volt Németországban élni, és egy szörnyű, élhetetlen, barbár országként festik le, míg a másik 50% agyondicséri, és nem is tudna tökéletesebb helyet elképzelni annál.

Hol az igazság? Németország miért ennyire ellentmondásos. Ahogy észrevettem, egyedül ez az az ország, amiről ENNYIRE megoszlanak a vélemények.


2012. nov. 12. 23:47
 1/3 Malats ***** válasza:
88%
mivel nem kis ország, sok régio akad, sokszor különbözö életvitellel. Én pl. vidéken lakom, ha lehet ezt mondani, és itt minden nyugis, békés, az emberek mosolyognak, aranyosak stb. Mivel nyugat németországban lakom, itt a fizetések is magasabb, és ez már az emberekre pl. sokban kihathat a kevésbè jol fizetö keleten. Az se mindegy ki milyen természetü, ha véleményt alkot. Én pl. pörgösebb fajta vagyok, de itt a németek olyan nyugis, elkényelmesedett életet élnek, amit én egyáltalán nem birok. Nem egy huron pendülök velük. Nehéz megmagyarázni, de aki mondjuk azonosulni tud ezzel a mentalitással, arra itt menyország vár, aki nem, az irja a negativ kritikát. Bocs ha kicsit zavaros, telefonrol irtam.
2012. nov. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én pl. régen nem szerettem se a németeket, se az országot, se a nyelvet, előítéletes voltam. Aztán úgy hozta a sors, hogy Németországba költöztem. Azóta gyökeresen megváltozott a véleményem.


Azt hittem, hogy beképzelt, pökhendi emberek, sznobok, szeretik mutogatni a pénzüket stb. Ehhez képest, még úgy is, hogy számukra csak egy kelet-európai bevándorló vagyok, mindenki kedves, segítőkész, jóindulatú... senki nem vág fel igazán a pénzével, vagy méginkább, a lényeg az, hogy senkit nem érdekel, mije van a másiknak és mije nincs. Nagyon munkamániások, ami néha felidegesít (a főnök kívánsága sokszor fontosabb, mint a család, holott nekik nem kell annyira félniük az elbocsátástól, nyugodtan megmondhatják, hogy ma nem érek rá), valamint némi tisztaság, rend- és rendszermániájuk is van...

A tisztaság meg rendmániával nincs baj, szép dolog, de az utóbbi szintén fel tud húzni, amikor elkezdenek papolni, hogy de ennek így kell lennie, mert így van (logikátlan, bürokratikus, hatszor körbecsavart folyamatok pl. - az úgy jó, mert ez így van, általában ez az érv).


Én nem értem azokat a véleményeket, ahol élhetetlen, barbár helyként állítják be az országot.

Ha bemész egy boltba, egy kávézóba, egy hivatalba, az emberek MOSOLYOGNAK és segítőkészek. Ha kimész az utcára, minden tiszta és rendezett, nincs töredezett út, lekopott felfestés, bűzlő 3 hete nem ürített kuka, szemét az út szélén, nincsenek eltakarítatlan levelek mindenhol. Az árak nem vészesek - a benzin és élelmiszerárak kb. megegyeznek az otthonival, az utóbbi néha még olcsóbb is.


A munkahelyen még a takarítót is megbecsülik, senki nem fikázza a háta mögött, hogy miért nem tanult. Mindenki normális, élhető fizetést kap.


Ami negatívum számomra: a tömegközlekedés ISZONYATOSAN drága, és mindenkinek a segge alá van nőve az autó, ha az ember inkább sétálva tesz meg fél órát a belváros felé tartva, mint autóval, akkor viszont rákérdeznek, hogy aztán miért nem autóval mentél... szóval mondhatni, hogy kicsit lusták.

EZenfelül még ami nem túl pozitív, hogy az alkohol mocskosul drága vendéglátóipari egységekben (boltban ugyanannyi, mint otthon), valamint hogy a szolgáltatások ára is az egekben van (értsd: ha ki kell hívnod egy szerelőt, és a biztosítód nem fizeti, hát igencsak ráb*szhatsz, mert általában többszáz eurót is lenyel óránként).

Egyéb ngatívum: a bankok 6x köcsögebbek, mint otthon, talán ők az egyetlen olyan szervezet, akik marhára nem segítőkészek, és mocskosul rosszindulatúak (4 napig tartogathatják az utalást, ha bármilyen adatot meg szeretnél változtatni +15 euró a havi számladíjon felül, 1-2 évente megváltoztatják a netes hozzáférés módját is, a legutóbbinál egy több tíz eurós kis masinát kellett megvenni, hogy lehetséges legyen).

Valamint: az egészségügyben van vizitdíj, ami negyedéves alapon működik, viszont ami irritáló, hogy nem az első látogatásodtól számított 3 hónapig érvényes, hanem fix hónapos időtartamra, ami azt jelenti, hogy ha március végén voltál, és áprilisban menned kell megint, akkor az 2x 10 euró. A sürgősségi ellátást pedig ezen felül még egyszer felszámolják.


Szóval szerintem van itt is hülyeség bőven, de ettől függetlenül egy kellemes és élhető országnak tartom.

2012. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek.

Azt hozzá tenném, hogy sokat látom hogy itt Gyakorikérdéseken nagyon sok ember ír úgy negatív véleményt a németekről, hogy világéletében sosem járt ott.

Ne higgy mindenkinek!

Kérdezz meg olyanokat akik élnek vagy éltek Németországban, ők sok jót tudnak mesélni ha érdekel a téma.

Én mindig is imádtam a németeket, az országot mindent, és sosem értettem hogy miért lett "divat" rossz országként bemutatni. Nem is értem mire jó ez.

Személyes tapasztalataim is csak megerősítették, hogy Németország egy gyönyörű hely, kedves emberekkel.

2012. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!