Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem érzed úgy h sokan megvetne...

Nem érzed úgy h sokan megvetnek, amiért külföldre költöztél?

Figyelt kérdés

akárhol olvasok utána, mindenhol hazaáruló az aki nem maradt otthon. Mert ők akármilyen sz-rban van a haza kitartanak mellette. Én tanulni jöttem ki, és nem mert nem volt nekem megfelelő Magyarország, hanem mert kalandra vágytam és nyelvtanulásra. Nem zárom ki, h egyszer hazaköltözöm. Nem értem h ez miért olyan lenézendő...

Büszke vagyok a magyarságomra, és semmi bajom az országgal, de nem akartam aláírni szerződést az állammal, h még x évi otthon maradok dolgozni, meg visszafizetem a sulit, ha félbehagytam ez nonszensz..

20L


2012. nov. 17. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Csak a hülyéd vetnek meg. Akik így akarják bebízonyítani a nagy magyarságukat. Velük nem kell törődni.
2012. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
77%
Én március óta Norvégiában élek, és magasan teszek arra, hogy ki mit gondol erről. Szeretem a hazámat, hiányzik a családom, de nem fogom az életemet végigszenvedni 90 000 forintból, tele hitellel gyerek nélkül. Én döntöttem, vállalom a következményeit. Itt keményen küzdök azért, hogy beilleszkedjek, állandóan hideg van, hiányzik a családom, de itt lesz lakásom, lehet annyi gyerekem amennyit akarok, illetve annyi pénzem, hogy akár 3 havonta hazarepüljek, vagy kirepüljenek hozzám. Sokan csak irigyek mert ők nem merik meglépni. A többiek vagy gazdagok, vagy inkább szenvednek. Ennyi:) De ez csak a személyes véleményem..
2012. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vetlek meg, sőt, irigyellek.

Én is szeretnék elmenni innen, csak még nem volt esélyem. De remélem, hogy lesz.

Nem vagy hazaáruló, innen a jelen helyzetben tényleg menekülni kell!

2012. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Hazaáruló vagy sem, mi Hollandiában képzeljük el a közös életünket, és nem 160 ezres fizetés mellett, hanem 2 milliós havi fizetéssel.
2012. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Hazaáruló... Hol van itt már haza?

Én olyan hülyeségnek tartom ezt.

A régi időkben még volt jelentősége a határoknak, már nincs. Pláne az EU meg ezek a hülyeségek után.

A nagy Magyarországos okosokról meg ne is beszéljünk :)


Vannak szivatós helyek, meg vannak jó helyek.

Jómagam Amerikába vagy Angliába készülök ki a férjemmel, csak előbb megvárjuk amíg végez a mérnökin :)

Nemzetközi cégnél dolgozik, jelenleg technikusként. Gyakorlatilag BÁRMELYIK másik országban megy a hármas szorzó a fizetésre ugyanabban a munkakörben amiben ő dolgozik.

Hál' Istennek a cégnél van lehetőség kimenni külföldre dolgozni, támogatják hogy a munkaerő vigye a kis családját is.

Aki ragaszkodik ehhez az országhoz nem hazafi, hanem egyszerűen hülye...

2012. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Én is külföldre készülök a sulim elvégzése után, és nem nagyom érdekel, hogy ki hazaárulózok ezért. Az embernek egy élete van. Hiába nem minden a pénz, nem akarom,h az életem arról szóljon, hogy próbálok megélni 90000 ft-ból. Arról nem is beszélve, hogy normális, barátságos emberek között akarok élni egy olyan országban, aminek van normális tömegközlekedése stb. Szóval ahol működnek a dolgok. Magyarország sztem soha nem lesz ilyen hely. sok embernek fáj, hogy vannak, akik le mernek lépni, és új életet kezdeni máshol, ennyi. Nem kell velük foglalkozni.
2012. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Én évek óta jártam ki Olaszországba. ( nyári szünet,téli szünet,őszi szünet,húsvét stb)sokat irígykedtek rám h jaj de jó nekem...

szeptemberbe kiköltöztünk anyuval tesómhoz,itt járok suliba,itt tervezem leélni az életemet.mondták h haza áruló,meg miért mentem ki.. hát ne ba***a már meg a moha.. Magyarországon se munka lehetőség,akármilyen szakmád is van,se pénz,drágaság van,fizetés nuku..nem tagadom h Magyar vagyok,de kicsit szégyenlem is. pl azt is megkaptam itt kint h kutya gyilkos,meg mittom én.. haza járok szünetekbe( nem is bírnám ki h ne menjek,azért honvágyam van).Akkor pletykákat indítottak el rólam otthon,hogy vajon miért jöttem ki,meg terhes vagyok,meg sorolhatnám. erre csak azt mondom. IRIGYSÉG!!!!! csupa csupa nagy betűvel.. valaki megteheti h kijön külföldre valaki nem. ennyi..ne foglalkozz azokkal akik irigykednek. lekell tojni.ők nem tehetik meg ezért mondják. ennyi:))

remélem tudtam segíteni:D

16L

2012. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

5-ös válaszoló vagyok.

Ki is felejtettem, hogy a férjem munkahelyén állandóan vannak vendég dolgozók, külföldről jönnek "nyaralni" vagy kisegíteni.

Tavaly karácsony körül az év végi prémiumról beszélgetett egy ilyen vegyes társaság, hát az pont olyan volt mint a viccben :)

Az angol és a spanyol dolgozó előadta hogy ő mi mindent vesz a prémiumból, a magyarok inkább meg se szólaltak :))

2012. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

én is angliába készülök az egyetem után :)

az, hogy itthon mit gondolnak rólam meg baromira nem érdekel.

van pl. egy nagy 'hungarista' ismerősöm, aki gimi után mehetett a sparba zöldségeket pakolászni :) de biztos nagyon boldog, hogy itthon van... :D

2012. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell ezzel törődni.

Az én családom egy része is külföldön él, 56 után mentek ki, és még MINDIG büszkék a magyarságukra.

És a gyerekeik is tudnak magyarul!

Haza is járnak, mert tudják, hogy MAGYAROK!


Az egy dolog, hogy szereted a hazádat, az meg egy másik, hogy lehet-e itt élni!

2012. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!