Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves keresztények, akik...

Kedves keresztények, akik mindenáron tagadjátok az evolúciót, lehetne egy kérdésem hozzátok?

Figyelt kérdés

Sőt, nem is csak az evolúcióval kapcsolatban, hanem úgy általában véve a vallás kontra tudomány témakörben tenném fel a kérdésem, csak épp egy evolúcióval kapcsolatos témakörben láttam a múltkor néhány olyan, vallásos embert, aki egyszerűen elutasított minden tényt és érvet, mert ilyesmi nincs, és kész.

Szóval az evolúciónál maradva, még ha az ember és a majom valamikori közös ősét nem is fogadjátok el, magát az evolúció hatását nap mint nap átélitek a mutálódó vírusok elleni újabb védőoltásokban, vagy amikor egy fajon belüli változatosságot láttok, akár az emberek között is. De a kutya- vagy lótenyésztés is nem más, mint mesterséges evolúció, kihasználása az öröklődésnek, a gének keveredésének és a mutációnak. Ugyanez zajlik a természetben is, csak mivel nincs ott az ember, aki gondosan kiválogassa, mely egyedek a legalkalmasabbak, hogy ilyen meg olyan utódokat hozzanak létre, így a folyamat sokkal lassabb. Legalábbis olyan nagytestű állatok esetében, mint pl a kutya.

Tehát ha az evolúció kezdete tudományos eszközökkel vizsgálhatatlan is, maga a folyamat működik és létezik, ez tény. De ami konkrétan a kérdésem, ha elfogadjátok, hogy Isten teremtette a világot, és mindent, ami benne van, akkor miért ne lehetne, hogy Ő teremtette az evolúciót is, mint minden mást, amit ismerünk és átélünk nap mint nap?


2012. nov. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
A keresztények nem tagadják az evolúciót. Az okokon lehet vitatkozni. Pont, ahogy írtad, Isten teremthette a világot, vele együtt pedig az evolúciót is. Ez sokkal inkább vallási magyarázat, mint tudományos, remélem te is belátod.
2012. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer megkérdeztem a HotDogon erről egy-két fanatistát az egyik kérdésnél, amiben azon sajnálkoztak, miért nem hisznek többen a teremtésben az evolúció helyett. Nem bírtak értelmesen válaszolni, csak az általad említett, "mert hülyeség, és kész"-t ismételték.

Ja, meg a neked egy könyv mondja meg, mit gondolj! Ne csak egy könyvet olvass, mert az nem lesz igazság, többet kell. Stb. Ezeknél már konkrétan röhögtem, hisz ők voltak azok, akik egyetlen egy könyv alapján ítéltek meg mindent.:)

2012. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem is általánosságban gondoltam a keresztényekre, azért írtam a megszólítás mögé azt az "akik" kikötést.

Tudom én, hogy vallási hovatartozás alapján nem lehet beskatulyázni minden embert, személyesen is ismerek hithű keresztényeket, akikkel bármiről el tudok beszélgetni vallási, de tudományos téren is... de ismerek olyanokat is, akik fanatikusan elutasítanak mindent, ami tudományos, így erről nem is igazán tudok velük érdemi eszmecseréket folytatni.

Többek között ezért is írtam ki a kérdést, reménykedve benne, hátha akad itt, aki kicsit ki is fejtené nekem hasonló gondolkodásának miértjén.


Egyébként ez a gondolat is keresztény barátom jött, hogy ha létezik az evolúció, akkor nyilván azt is Isten teremtette, akkor miért próbálják egyesek vallásos meggyőződésükben ezt tagadni? Na meg az ő szavajárása, hogy a tudomány arra a kérdésre ad választ, hogy hogyan működik mindaz, amit az Úr megalkotott.

És bár jómagam nem vagyok hívő, tetszik ez a hozzáállása :)

2012. nov. 19. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon jó a kérdés, DE a valláskritikában lenne a helye.

Másfelől viszont abban hisznek, amiben akarnak.

Ha vannak köztük olyanok, akik minden bizonyítékra, érvelésre is csak passzívan ugyanazt hajtogatják, azokkal nem érdemes vitatkozni sem. Ahogy egy kutyával sem lehet megértetni a szorzótáblát, úgy velük sem lehet érdemben kommunikálni ilyen témáról.

2012. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!