Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jóba az egyik...

Hogyan legyek jóba az egyik tanárommal?

Figyelt kérdés

Nem akarok benyalni neki de szeretném ha jóba lennénk mert úgy látom jó ember lehet. Tesit tanít meg földrajzot, egy huszonéves nő. Szeretem, hogy óra közben nevet és viccelődik, érti a poént, kedves de mégis határozott és néha félünk tőle. Eddig földrajzból jó vagyok, 4-es a legrosszabb jegyem, a tesi kicsit gázos mert sokat hiányoztam és felmentésem volt, ő meg mindig azt hitte, hogy lógok. Ettől függetlenül nem rossz a kapcsolatunk csak szeretném ha bírna. Rajta kívül 1 tanár van akit szeretek, a többi felőlem öngyi is lehetne. Hogyan barátkozzak össze vele?

15/L



2012. nov. 22. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Beszélgess vele! Dicsérd őt! Akármit megdicsérhetsz pl. a haját stb. Egyébként már majdnem azthittem hogy az osztálytársam vagy, és a barátnőm, mert az egyik barátnőm pont belezúgott egy huszonéves tesi és föci tanárba!:D Csak az a bökkenő, hogy te akiről beszélsz az nő!:) De mindegy, a barátnőm mindig úgy próbál közeledni hozzá, hogy beszélget vele, ma pl. megdicsérte a haját, mert levágatta!:) 14/l
2012. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
A dícsérgetéssel azért vigyázz, mert nem mindenkinek jön be és akár nyalizásnak is tekintheti. Én sok tanárommal jóban voltam, általában olyanokkal is, akikkel más diákok nem, de tudták, hogy nem nyalni akarok. Ha egyest érdemeltem valamire, akkor meg is kaptam, nem is rinyáltam miatta, tök más témákról beszélgettünk. Beszélgetni meg lehet dícsérgetés nélkül is.
2012. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
#1-es válaszoló vagyok. Szerintem ha megdicsérjük a haját, az nem nyalizás, az udvariasság, mert szerintem hajat dicsérni nem olyan általános dolog, mert ha levágatja a haját akkor persze, nyugodtan lehet dicsérni! Szóval a dicsérést azt így értettem, mert a dicséret és a nyalizás nem ugyanaz! Ezt a 2. válaszolónak üzenem! Persze tényleg ne dicsérgesd apróságok miatt!:) Mert ne arról beszélj vele, hogy "milyen jól áll ez meg az..."
2012. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!