Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a barátnőnkkel?...

Mit csináljunk a barátnőnkkel? A szülei szőrnyűek! Hogy tudunk segíteni?

Figyelt kérdés

19 éves lányról van szó.

Életébe talán 2x volt bulizni, akkor sem érezte jól magát. A szülei iszonyatosan fogják és alig engedik el egy-egy helyre. Van 3 nővére és nekik mindent megengedtek de neki nem. Már annyiszor hívtuk mindenhova de vagy nem enegdik el, vagy eljön és ül és néz ki a fejéből. Az az érzésem, hogy nem is akarja magát jól érezni, nem is akar "kitörni" otthonról és nem is akar önálló lenni és örökké a szüleivel akar lenni. Azt hiszem mondanom sem kell, hogy pasija nem volt, de még csak udvarlója sem akad... Mit tegyünk? Segítsetek!


Minden értelmes válasz zöldet kap!



2012. nov. 23. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2012. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmit sem tudsz tenni. Ha neki ez így jó, akkor ne erőltess rá egy másik életet.


Beszélgess vele erről, ha ki akar törni maximum akkor jöhetsz elő az ötleteiddel. De a leírásodból úgy látom, nem is akar kitörni. Próbáld meg nézni a másik ember szemszögéből is a helyzetet.

2012. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzitek nem akar kitörni otthonról, nem tudtok mit tenni. Neki így jó.

Anyám ugyanilyen (volt), csak nem csak velem hanem a nővéreimmel is, ráadásul mi tényleg soha nem mehettünk. Mindkettő felülről veri a harmincat, és egyiknek sincsen se pasija, se barátja. Nem is akarnak elköltözni anyámtól.


Én kitörtem 18 éves koromban, ki is tagadtak, de 22 évesen lassan oltár elé állok, és végre hobbijaim is vannak :)


Tehát rajta múlik. Én úgy érzem, olyan mint a nővéreim.

Már nem is szeretne változtatni a helyzeten.

2012. nov. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát azért nagyban függ a lánytól is, hogy milyen. Van egy nagyon jó barátnőm, a nyáron kimentünk a szigetre egy estére. Hát amit ott lerendezett az nálam is kiverte a biztosítékot, nem hogy a szüleinél(már ha megtudták volna). Először is azzal kezdte, hogy eltapsolt 15ezer forintot mindenféle piára. Ez még nem is lenne baj, ha megteheti csinálja, de engem is piszkált, hogy miért nem iszok. És amikor mondtam neki, hogy azért mert én egész nyáron dolgoztam, hogy legyen egy kis pénzem, itt meg arany áron mérik a piát, akkor neki állt feljebb.

Aztán állunk a tömegben, várunk egy koncertre, közvetlen mellettünk pár srác rágyújtott egy füves cigire. Rögtön elkezdte, hogy ő is akar, és kérjünk tőlük. Azt hittem az agyam eldobom. Idegenektől, ismeretlen füvet, ráadásul azt se tudtuk a nagy tömegben hogy hol vagyunk, még valami orvost se tudtam volna keríteni ha valami baja lesz tőle. És még én voltam az ünneprontó.

Meg amikor nem engedtem, hogy ott maradjon vmi pasikkal éjszakár akik sátorral voltak kint. És "felnőtt", 18 éves lányról beszélünk. Ha én nem vagyok ott, akármi történhetett volna vele. Ha ilyen gyerekem lenne mint ő, még 25 évesen se engedném bulizni, amíg fel nem éri ésszel. És én se gondoltam volna, hogy így kifordul önmagából, mert egyébként egy teljesen szelíd, normális kiscsaj. Csak éppen megőrül, ha egy kicsit nagyobb szabadsága van mint eddig. Talán a barátnődnél is így van, és a nővéreinek azért lehet többet, mert van egy kis eszük, és nem fogadnak el az első szembejövőtől füvet, "mert az majd ellazít". Majd ha szüksége lesz térre, akkor lázadni fog a szülei ellen. Amíg ilyen kislány ebben a dologban, addig felesleges nektek erősködni. Majd ő kitör ha akar, és akkor kell segíteni neki.

18/L

2012. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazad van, de a mi barátnőnk nem ilyen. Ő tényleg ül vagy áll egy helyben és néz ki a fejéből...
2012. nov. 23. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom bűntudata van, és azon filózik, hogy fogják ezt a szülei megfizettetni vele. Vagy nem is a szülei a szigorúak, egyszerűen ő inkább otthon ülő típus, és nem szívesen megy veletek bulizni, de inkább a szüleire fogja.
2012. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Próbálj leülni vele és beszélgetni, hogy mihez van kedve? Lehet, hogy nem szeret bulizni, de annál inkább megy el a Margit szigetre tollasozni, vagy az arénába korcsolyázni. Vagy szeret otthon kézimunkázni. Megkell ismerned Őt, hogy mit szeret csinálni, esetleg új dolgokat kipróbáltatni vele amihez hasonló az Ő érdeklődése. Például ha imád olvasni, mennyetek könyvtárba, vagy keressetek egy olvasókört. De ez nagyon abszurd téma, ehhez valaki nagyon antiszociális kell hogy legyen. De valahogy így feépíteni. Vagy ha bulizni szeretnéd elvinni, akk kicsibe kezdd, mennyetek áthozzá egy vizipipával és egy üveg finom édes borral, beszélgessetek hallgassatok zenét, amit Ő szeret és amit Ti szerettek.
2012. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi hobbija. Egyáltalán. Tényleg otthon ül és tvzik. Semmi mást. Elmenni hozzájuk nem akarok, mert külön sziobája nincs, anyukája/apukája előtt nem szeretek smemiről se beszélgetni. nemtudom. Már úgy vagyok vele, hogy ha akar akkor jön ha nem akkor nem. Már beleuntam ebbe az egészbe, hogy ÉN próbálom jobbá tenni az életét, de tudom hogy fölösleges, és már nem is értem miért akartam belepofázni. majd ő eldönti! Köszi mindenki!
2012. nov. 26. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!