Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felnőttkorban családosan...

Felnőttkorban családosan lehet még ellenkező nemű barátságot kötni?

Figyelt kérdés
Nem a család barátja, mondjuk a férfi egy ismerős nővel. De csak barátok lennének.
2012. dec. 1. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki azt fogja mondani, hogy persze.

Attól függ, mit jelent a barátság neked. Én nem hiszek a felnőttkori "barátságszerzésben", szerintem az már lehetetlen. Tudom én vagyok vaskalapos, de én nem nézném jó szemmel amúgy, ha arról a bizonyos szoros barátságról lenne szó.

25f

2012. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

veszélyes vizek, egyet értek az előzővel

inkább én is vaskalapos vagyok

2012. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34/N
2012. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem lehet, de nyilván embere válogatja. Néha (ritkán) összejövünk és dumálunk, futunk vagy kirándulunk egyet. Elökörködünk, eldumálunk pár közös dolgokról, stb. Mindketten családosak vagyunk.
2012. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Persze. Mondjuk úgy, hogy a házaspárok együtt(!) összejárnak.
2012. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Házaspárok persze, de hogy a feleségem más férfiakkal kirándulgasson, na persze.
2012. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem házastársakra gondoltam, mint írtam.

A kirándulás nekem is már messzemenő.

Igazság szerint nekem sose sikerült fiatalon sem ez. Pedig én annyira hittem benne, ment is, de a végén mindig kiderült, hogy a másik felek többet akartak.

Évekig semmi, illetve házasság, és most valaki van akivel érzem ezt hogy barátok lehetnénk, csak félek most meg a család miatt nem való. Nem is erőltetem, csak sajnálom, hogy ez így működik úgy látszik. Hogy nem működik. Ezért kérdeztem.

2012. dec. 1. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Végül is 70 évesen is be lehet iratkozni egyetemre; de ahogy a "vaskalaposok" írják (egyet is értek velük) necces, mert mindenki arra fog gondolni, hogy az biza nem "csak" barátság. Ember legyen a talpán, aki ilyenkor képes szemben úszni az árral és kiállni a barátság mellett, vállalva azt (már ha tényleg barátság).


Bár ha szeretem az élettársamat, akkor milyen jogon kötöm meg a kezét - kérdem magamtól, miért engedek a féltékenységnek, holott érzem, hogy ilyen helyzetben engednék neki.


Szóval kicsit beleérezve a szituációba, azt mondom, hogy nem tudom, lehetséges-e, de szeretnék úgy élni, mintha lehetséges lenne.

2012. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet.Nekem van olyan ismerősöm,akit én nagyon szeretnék barátnak,de ő nem tudom,hogy akar-e.Viszont régebbről ismerem és amikor még nem volt párom,akkor is tudtam,hogy csak barát.Ő meg se családot,se párkapcsolatot nem akar.Szóval.
2012. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 delusion ***** válasza:

Nyilván "lehet", de elég meredek dolog, mint ahogy írták felettem is. Majd' 20 éves srácként már nekem is eléggé furcsa amikor éjszaka, vagy akár nappal gyakran egy olyan lánnyal ("baráttal") lófrálok, akinek van barátja... a család az még jobban ellehetetleníti az egészet.


Igazából soha nem gondolkoztam még ezen, csak most jövök rá, mennyire nem állna össze a kép egy ilyen barátság esetén...

2012. dec. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!