Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok, akik azt mondják, a...

Azok, akik azt mondják, a fiatalokból hiányzik a hazaszeretet, konkrétan ennek milyen megnyilvánulását szeretnék?

Figyelt kérdés

Sok helyen (Demotiváló posztokban - ne mondjátok, hogy poén, mert aki kiposztolja, talán komolyan gondolja -, GyK-s hozzászólásokban, mit tudom én még hol) lehet olvasni, hogy "a mai fiatalokból hiányzik a hazaszeretet", vagy hogy "a legtöbb fiatal ma már nem tudja, mi az a hazaszeretet". És ilyenkor mindig elgondolkodom, elhatároztam, most megkérdezem.


Miben nyilvánul meg szerintük a hazaszeretet? mi az a konkrét cselekedet, amire ők ilyenkor gondolnak? Mert soha senki nem mondja meg, mindenki csak így nagy általánosságban ezt mondja. Vagy mit kéne szerintetek ismerni/tisztelni/tudni/tenni, stb.? És komolyan azt gondoljátok, hogy a legtöbb fiatal ezt nem ismeri/tudja/szereti/teszi? Szóval konkrétan miről van szó?


2012. dec. 1. 20:25
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Szerintem ne másokkal mondasd meg. Fogd a hátizsákod, és menj el néhány más országba, nézd meg, mitől más Magyarország ezekhez képest, és amikor honvágyad támad, gondolkozz el rajta, hogy mi is hiányzik tulajdonképpen
2016. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!