Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok, akik azt mondják, a...

Azok, akik azt mondják, a fiatalokból hiányzik a hazaszeretet, konkrétan ennek milyen megnyilvánulását szeretnék?

Figyelt kérdés

Sok helyen (Demotiváló posztokban - ne mondjátok, hogy poén, mert aki kiposztolja, talán komolyan gondolja -, GyK-s hozzászólásokban, mit tudom én még hol) lehet olvasni, hogy "a mai fiatalokból hiányzik a hazaszeretet", vagy hogy "a legtöbb fiatal ma már nem tudja, mi az a hazaszeretet". És ilyenkor mindig elgondolkodom, elhatároztam, most megkérdezem.


Miben nyilvánul meg szerintük a hazaszeretet? mi az a konkrét cselekedet, amire ők ilyenkor gondolnak? Mert soha senki nem mondja meg, mindenki csak így nagy általánosságban ezt mondja. Vagy mit kéne szerintetek ismerni/tisztelni/tudni/tenni, stb.? És komolyan azt gondoljátok, hogy a legtöbb fiatal ezt nem ismeri/tudja/szereti/teszi? Szóval konkrétan miről van szó?


2012. dec. 1. 20:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Na, elég érdekes, helyenként egymásnak ellentmondó válaszok is jöttek. Köszönöm mindenkinek. Az igaz, hogy a jobbikosok kisajátították, és azt is osztom, hogy sokszor akik ezt mondják, azok csak úgy mondják. Nem az itteni válaszolókra gondolok, csak úgy pár emberre. Egyébként az én észrevételem az, hogy egy csomó fiatal mondja, hogy hazaszeretet, meg minden, majd szidja, hogy ez a Magyarország, meg, hogy Budapest hogy néz már ki (nem arra gondol, hogy falfirka, meg szemét van mindenhol, hanem hogy nincs Colosseum meg Eiffel-torony), de sztem Budapest nagyon szép. (Persze más városok is, csak én ahhoz közel lakom.)
2012. dec. 1. 22:50
 12/21 anonim válasza:

Én szeretem a hazámat.

Büszke vagyok rá, hogy magyarok az őseim (mármint elvileg, úgy értem, eléggé összeolvadtak itt a nemzetek az évszázadok alatt...), habár talán most meg sem érdemelné a magyar nép, hogy magyarnak mondhassa magát.

Nagyon elszomorít a mostani helyzet. Hogy mennyire megcsaltuk őseinket csupán azzal, hogy semmit sem teszünk.

Hol vagyunk már az igazi erős, kemény, összetartó és büszke magyaroktól?! Nagyon távol, sehol sem...

16 éves leszek. Én fiatal vagyok. Előttem a cselekvésre használható élet. De mit tehetnék a hazáért?! Még nincs elveszve, és nem is lesz soha egészen, de... a helyzet szinte kilátástalan.

Én nagyon szívesen tennék valamit, nagyon szívesen lépnék előre a hazám sorsáért, a magyarokért, de egyedül nem lehet. S talán többen sem. A forradalomnak szerintem semmi értelme. Szinte semmit sem lehet csinálni... :(

2012. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

12-es vagyok megint.

A kérdésre konkrétan nem adtam választ. :D

Szóval, miben nyilvánul meg a hazaszeretet?

Hát, nem abban, hogy Kárpátiát hallgatunk, a Nagy-Magyarországot hordjuk a pulóverünkön, és kívülről fújjuk a székely himnuszt. Nem ezektől válunk hazafias emberekké. Ezek a dolgok belülről jönnek, és nem kell látható jeleket aggatni magunkra. Szerintem evidens lenne, hogy minden emberben megvan az az érzés... a bükszkeség, a szeretet, a tisztelet a haza felé.

Valós, kézzelfoható tettekre nem tudok példát... tanulni kell az iskolában, erős akarattal, sziklaszilárdan, mindenkinek. Dolgozni, ha lehet. Tudom, tudom, nem könnyű, és nehéz helyzet van mindenhol, de próbálkozni kell. Tényleg mindenkinek. Gyarapítani a tudást, a kincseket, értékeket (nem feltétlenül pénzre gondolok).

Ezzel talán lehet tenni a hazáért. Nem tudom...

Egyébként pedig, csakhogy megvédjem a korombelieket, igazán nem kellene a fiatalokat megcélozni ezzel!

Néha a felnőtt embereket feleannyira sem érdekli a haza sorsa, mint a fiatalokét!!

2012. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
fiatalokat* :)
2012. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
12-es, köszi, hogy konkrétan is válaszoltál. Suerintem sem a külsőségek teszik, és igazad van, de a kérdést azért címeztem a fiatalokhoz, mert én a fiatalokra hallom mindig az utalást.
2012. dec. 17. 04:39
 16/21 anonim válasza:

Ja, értem. (:

Hát, én épp ezért válaszoltam arra is, szóval, a fiatalokat nem kellene ezekkel piszkálni szerintem. Persze, vannak, akiknek csak bizonyos dolgok járnak a fejükben... a buli, a pénz, a haverok, a lazsálás, a semmittevés, az, hogy jól ellegyenek tanulás és munka nélkül...

De igazad van, inkább itt kérdezz, és hozd fel a témát, hisz ez az oldal arra van. (:

12. válaszoló

2012. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Lehet külföldről szeretni a hazát, persze. De ha mindenki elmegy innen, akkor aztán fogtok szeretni benne?
2012. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak ilyenek, de mondjuk vannak állatkínzók is, mégse gondolom ezt mindenkiről, aki egy kutyával sétál. nem Neked szól, de sokan általánosítanak. Kösz, hogy ezt is hozzáfűzted.
2012. dec. 24. 16:21
 19/21 anonim ***** válasza:

Ja,nem lesz kockás hasam,meg egészséges külsőm,mert az baromság.


A hazaszeretet a fontos,meg hogy nyugdíj előtt meghaljak,de előtte jó sok pénzt költsek gyógyszerekre,hogy ezzel is a hazámat szolgáljam.


Hát,hogyne:)

2015. jan. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A hazaszeretet az,amivel megmagyarázzák,hogy a te életed nem ér semmit,hanem azért születtél,hogy mások felhasználjanak téged a céljaikra,te pedig feláldozható vagy.


Hát hogyne.

2015. jan. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!