Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mások is vannak úgy vele,...

Mások is vannak úgy vele, hogy nem akaródzik nekik néha reggel felkelni és amúgy élni sem?

Figyelt kérdés

Csak mert nálam egyre gyakoribb. Elegem van már belőle, hogy minden nap ugyanaz. Felkelek reggel ötkor, lezuhanyzom, eszem, fogat mosok, felöltözöm, aztán bemegyek melóhelyre, ahol egyfolytában csak cseszegetnek. Na de nem azért, mert annyira rosszul végzem a feladatomat, hanem azért, mert a főnök az a főnök és akkor ez neki jár. Egyszer az egyik idős hölgy alkalmazottunkkal elkezdett kiabálni valami miatt, amit el sem követett és ezt a főnök is nagyon jól tudta, de jólesett neki lecseszni őt csak úgy...

A lényeg, hogy ez megy egész végig, hazaérek délután 4-re és annyi erőm van, hogy bedöglök a TV elé és elalszom rajta. Este felkelek, lezuhanyzom és vissza a TV-hez és addig nézem, ameddig csak tudom, mert már előre félek a másnaptól, hogy vajon mit fogok megint "elrontani" és miért fognak velem megint ordítani, így próbálok nem elaludni esténként. :(


Szóval erről szól az életem és már nagyon elegem van belőle. Egyszerűen nem akarom ezt csinálni, manapság már egyre gyakrabban görcsöl miatta a hasam is. 2 hete kivettem egy nap szabit, azt mondtam reggel, hogy rosszul vagyok és nem tudok bemenni és itthon maradtam. Anyáméknak azt hazudtam, hogy dolgozni voltam, mert bele vannak betegedve, hogy én egy lógós senkiházi vagyok, aki nem jó semmire és mindent megtesz, hogy kihúzza magát mindenből, miközben ez egyáltalán nem így van. Sajnos nem söpörtem le a kocsim tetejéről a havat, csak a motorháztetőről és a szélvédőről és egyből észrevették, hogy otthon maradtam és már hívták is a melóhelyemet, hogy hazudtam és nincs is nekem semmi bajom, a "gyereknek mennie kellett volna dolgozni". Lett is belőle hatalmas nagy patália...


Szóval elegem van már mindenből és érdekel, hogy mások hogy vannak ezzel. Most nem fogok válaszolni, mert melóba kell menni, de gondoltam még feldobom ezt a kérdést. Na hali. :)



2012. dec. 4. 06:03
 1/9 anonim válasza:
76%
én a helyedbe már rég otthagytam volna a munkát! attól, hogy a főnököd még nem ordibállhat veled minden szarságért! addig maradj ott a munkahelyeden amíg nem találsz egy másikat és jobbant ha találtál akkor mond meg a főnöködnek hogy viszlát! a szüleidnek meg bizonyítsd be hogy igenis meg tudsz állni. a lábadon:-)
2012. dec. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyukád részéről nem volt ez szép dolog, elég lett volna ha neked elmondja a véleményét, nem kellett volna a főnöknek szólnia-ugyanakkor ez a sánta kutya tipikus esete. Nem kellett volna semmit sem hazudni, egyszerűen kiveszel egy szabadnapot és ennyi.

Az unalmas napjaidon pedig csak te tudsz változtatni. Keress magadnak valami elfoglaltságot délutánra, estére hétvégére-sport, nyelvtanulás, kártya-bowling a haverokkal, önkéntes munka, tarts kisállatot stb.

Ne hagyd magad belesüllyedni a hétköznapokba. Tűzz ki magadnak célokat,amiket el akarsz érni amire gyűjteni akarsz és már a munka sem olyan fárasztó! Kitartás!

2012. dec. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod ezt csinálni, ne csináld. Keress másik munkát, lehet találni normális helyet is. Az, hogy te elviseled ezt, és lassan belebetegszel csak és kizárólag a te hibád, mivel egyedül neked van hatalmas változtatni ezen a helyzeten, de te csak ülsz, és sajnáltatod magad.

Nekem is volt olyan munkám, ahol a főnök a 4. napon b@zmegolva ordított velem. Másnap már be se mentem, lett jobb meló.

2012. dec. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem azért ér utól ez a hangulat, mert nincs munkám, diplomám viszont 3 is...
2012. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"hanem azért, mert a főnök az a főnök és akkor ez neki jár."


Pofánb@szás, az járna az ilyen főnöknek!

2012. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek!Ilyen tróger helyen inkább ne dolgozz, mert rámegy az egészséged is,az alig fizetésért cserébe.

Bár szerintem gyökerek minden melóhelyen vannak, tehát a legjobb megoldás az lenne, ha próbálnál megerősödni, hogy leperegjenek rólad mások idiótaságai, tenni úgysem tudsz ellen semmit, mert az ilyen mocskok akkor is mondják a magukét, ha semmi okuk rá.Vagy megvonod a vállad és otthagyod a francba, mész folytatni a munkád, vagy rába- szod az asztalt, vagy felmondasz..

Ha felmondasz, mondd azt anyádéknak, hogy a múltkori betelefonálásuk miatt lettél kirúgva, szóval, köszönjék maguknak, hogy nincs melód ;)

2012. dec. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy jó célkitűzés lehetne, hogy keresel magadnak egy társat és legalább anyádéktól megszabadulsz, úgy tűnik, rád férne, hogy ne lakj velük.
2012. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szüleidnek nem kellett volna hazudni, és akkor nem telefonálnak be, hogy lebuktassanak. De megkérdezhetem, hány éves vagy? A hozzájuk való viszonyod egészen furcsa, mintha egy tini írta volna.


A rossz munkahelyen meg mondj fel! Nekem is volt ilyen helyem, aztán egyszer csak annyit mondtam, elég. Engem ne szívassanak. Most egy ismerős induló cégébe szálltam be, ahol ugyan kevesebb pénzt kapok és többet dolgozom, de jó eséllyel idővel ez megfordul. És miután nem alkalmazott vagyok, nincs főnök, nincs aki szekáljon.

Mindig lehet jobb helyet találni. Csak keresni kell!

2012. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom jelenleg aktuális az eseted vagy sem. Javaslat: kezd el gyűjteni a munkabéred egy részét. Annyit amennyit lehetséges minden hónapban. Meg van a megfelelő megtakarított pénz. Utána aktívan keres egy másik munkahelyet aztán oda felvesznek azonnal hagy ott a jelenlegi munkahelyedet. Arról halottam olyan munkahelynél dolgozót egy ahol nem vehetet ki szabadságot magának. Határidős munkákat végzet reggeltől estig. Nem szólhatott a fönőkének kész lett a munkával. Akkor lett kész amikor kedve volt a fönöknek az elvégzet munkát szemügyre venni kimondanivalóban jó a munka . És csak akkor mehetett haza. Sírva megkönnyebüléssel hagyta ott naponta hazafelé menetkr a munkahelyet. 1 évig kénytelen volt elviselni a munkhelyét, anyagilag nem élt jól a férjével új munkahelyet nagyon nehezen talált. Érintett volt munkahelye adta a legnyobb munkabért szakmáján belüla többi munkahelyel együtt.
2013. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!