Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalok, szerintetek mit...

Fiatalok, szerintetek mit kezdjünk az életünkkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy vagytok vele, de felénk szinte lehetetlen munkát találni, pedig nagyvárosban lakom. A volt osztálytársaim vagy egyetemre járnak (nekem sajnos nem telik rá), vagy munkanélküliek, egy-két szerencsés van,aki a családi vállakozásban tud melózni.


Mi, a többség, itt állunk pénz nélkül munka nélkül, a nagy semmiben. Elkeserítő.... elgondolkodtam azon, miből lesz egyáltalán saját házam egyszer, miből lesz családom, miből fogok gyereket nevelni.... miből?


Szerintetek a külföldre költözésen kívül még még bármi lehetőség ahhoz, hogy normális életet éljünk??


2012. dec. 7. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz és milyen végzettséged/szakmád van? Hátha tudunk ötletet adni.
2012. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz elkezdeni valamilyen okj szakmát? Ha jól tudom most még ingyenes, jár hozzá hallgatói jogviszony és akkor vállalhatsz diákmelót. (csak ügyesen válaszd a szakmát, néz körbe, hogy mire lenne igény)
2012. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg, hogy bármit elvállaltam. Hiába van főiskolai végzettségem, nekem nem degradáló, hogy egyáltalán nem a szakmámban dolgozom. És lám, ahogy nem szakmában keresgéltem, egyből lett bejelentett tisztességes munkám. Megoldás lehet még, ha elmész tanulni okj-n és tudsz diákmunkát vállalni. Emellett sok embert kell ismerni, mindig új emberekkel ismerkedni, mert sosem tudhatod, hogy ki tud valami munkát felajánlani.
2012. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem csak érettségim van, mégis irodában dolgozom.
2012. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
először is lejjebb kell adni az álmokból legyen albérlet a lakás és vállalj el minden unkát mait adnak.
2012. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem telik egyetemre? Ha már dolgozni nem akarsz, tanultál volna. Valamelyiket meg kell tenni. Külföldre is csak nyelvtudással érdemes menni, wc-t pucolni itthon is tudsz.
2012. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, ha nem telik egyetemre, akkor nem telik - érted? Nem mindenki teheti meg, az én 400-as pontom meg maximum a teljesen felesleges marketingszakokon elegendő az állami képzéshez.


Egyébként végeztem OKJ-t, banki ügyintézőt, de sehova nem kellettem. Most végzek másodikat, de már csak a jogviszony miatt, hogy tudjak mellette diákmelót végezni, de ugye abból főleg nem sok pénz folyik be és mivel nincs családom (na igen, ez kimaradt, nem tartjuk a kapcsolatot), albérletben lakom és elmegy vele minden pénz. Nem tudeom, mihez kezdek, ha már suli sem lesz, 500 önéletrajzot nyomtattam ki és vittem el különböző helyekre, hiába. Mindezt Debrecenben...

2012. dec. 7. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne hidd, hogy külföldön könyebb. Nálunk itt fent északon ugyan ez van. Tele van a város munkanélküli pályakezdővel. Nem vagyok fiatal, de a jövő engem is aggazst. Egyre kevesebb munkalehetőség van. Nem tudom mi lesz így!
2012. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ahhoz,ohgy külföldre mehess is kell pénz. Pl angoloknál kezdőnek 300 font, lakás nélkül ott nem kapsz munkát. De lakásod pénz nélkül nem lesz.
2012. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha albérletben laksz és a családodhoz nem köt semmi, akkor esetleg próbálkozz más városban is. Pl. Budapesten sincs kolbászból a kerítés, de mivel nagyobb város, nagyobb az esélye, hogy akadjon vmi neked. Pár életrajzot elküldenék a helyedben, hátha....
2012. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!