Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Hogyan növelhetném az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Nagyon unalmasnak tartom magam.Elég elvontnak tartanak az emberek,mert engem hidegen hagy az ami a legtöbb ember érdekel.Nincsenek barátaim,se haverjaim.Nagyon senkivel sem tudok miről beszélgetni.Sokszor át b.sztak már olyan emberek akikről azt hittem a barátaim.Azóta óvatosabb vagyok az emberekkel.Alapból szeretek egyedül lenni,de azért jó lenne ha legalább egy barátom akadna,akivel hasonló a gondolkodás módunk..Egyébként azért is néznek furának,meg lehet hülyének is,mert nem járok társaságba,nem járok már kb 3 éve bulikba (régebben se sűrűn jártam,csak egy ismerősömmel),leszoktam a cigiről,piálni sem szoktam csak néha sört iszom,de az is ritkán van.De alapból szerintem az életfelfogásom nem tetszik sokaknak.

2012. dec. 8. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt lényegében 3 problémáról is tárgyalhatunk:

- az önbizalomhiány

- a társasági élet hiánya [ akár 1-2 barátról is legyen szó ]

- az élettel szembeni bizonytalanság


Valójában mind a három probléma összefüggésben áll egymással.


Az önbizalom ellentéte a bizonytalanság és minél nagyobb az utóbbi, annál nagyobb az önbizalomhiány is. Tudnod kell, hogy hova tartasz ahhoz, hogy önbizalmad legyen [ és sokszor még akkor is nehéz magabiztosnak maradni ]. A lényeg az, hogy az emberi elme talán akkor a leglabilisabb, amikor nincsenek stabil támaszai. Nem mindenkinek vannak eget verő céljai és tervei, de nem is ez a lényeg. Valahonnan el kell indulni, meg kell alkotni egy kiindulópontot, egy alapot. Ez még inkább érvényes azoknál a személyeknél, akik viszonylag egyedül vannak, a te esetedben konkrétan, mivel ha te nem gondoskodsz magadról akkor más se fog.

Az, hogy mivel alapozod meg az életedet, olyan személyes döntés kell legyen, hogy ezt más nem alakíthatja rajtad kívül. Mindössze támpontként javasolhatom, hogy szedd össze azokat a dolgokat, amik érdekelnek vagy amikkel szívesen foglalkoznál, illetve tűzz ki kisebb-nagyobb célokat magad elé, stb. Idővel ráfogsz érezni erre a fejlődési folyamatra, mert csak így tudsz haladni az életben és ne attól félj, hogy rossz irányba haladsz esetleg, mert azon még változtathatsz később, de ha egy helyben állsz akkor az a legrosszabb, amit tehetsz.


A társasági élet hiányáról csak annyit írnék, hogy nálad mostmár így alakult, de ez még nem jelenti azt, hogy ez nem változhat. A szociális életedet is feltudod építeni pont úgy, mint a magán életedet, sőt, sokszor nem hátrány, ha az ember időnként saját magával is “ dolgozik “ egy kicsit, mert sok szempontból akkor lehet a leginkább feljődni és tanulni, amikor az ember egyedül van.

2012. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!