Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Intézetben élő, már elhunyt...

Intézetben élő, már elhunyt ember sírját hogy találhatom meg?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm meghalt, az intézet nevét nem tudom csak a várost. Most tudtam meg, hogy 2 hónapja halott mert senki nem tudott róla semmit... Nagyon szeretném megkeresni őt legalább így utólag a temetőben. Honnan nyomozhatnám ki hogy pontosan hol van eltemetve???

2012. dec. 9. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elhunytnak nincs senkije, abban az esetben a temetést az állam (helyi önkormányzat) intézi.

Akár az intézettől, akár az önkormányzattól meg kell tudni, melyik temetőbe temették el. Ott a temetőgondnok már tud segíteni, ill. az illetékes egyház temetőgondnoksága (iroda) meg tudja mondani a sír pontos helyét.

2012. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor én, mint egy 17 éves mit csináljak? Google->(városom) önkormányzat telefonszám? :/
2012. dec. 9. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Itt van egy tévedés! Az állam nem temet sírhelyre!Koporsóban se!Elhamvasztatják az elhunytat ha nem volt hozzátartozó aki sírhelyre temeti.
2012. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Igen, lakhely szerinti önkormányzat fizette és ahol elhunyt az az önkormányzat intézte. Ilyenkor hamvasztásos temetést kap, a helyi szóróparcellában temetik.

Önkormányzatnál megmondják mikor és hol zajlott a temetése.

2012. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nincs olyan hely, ahol a neve fel van írva, a születési év és a halála éve...? Ahol lehetne mécsest gyújtani? :(
2012. dec. 9. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott ahol eltemették ott mindenképpen lehet, még akkor is ha a neve nem szerepel. Egy helységben nem csak egy szóróparcella van, változhatnak a szokások is, tehát lehet hogy ki van téve a neve, lehetett valamilyen felekezet tagja akár vagy még az is lehet hogy valaki igenis gondoskodott a temetéséről.

Nyugodtan kérdezd meg az önkormányzatot, elmondanak mindent.

2012. dec. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Ne haragudj, azt nem tudtam, hogy nincs sírhely.

2012. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!