Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért törődtök másokkal?

Miért törődtök másokkal?

Figyelt kérdés
Az emberek miért törődnek mások bajaival? Mi hasznuk belőle? Az orvos miért küzd más ember életéért és érzi szarul magát, ha esetleg nem sikerült? Miért nem törődik minden ember a saját gondjaival?
2009. aug. 21. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Van egy fogalom, ami számodra ismeretlen lehet. Szociális érzékenység. Ugye hogy nem mond semmit?
2009. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sokféle oka lehet.
2009. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ez mondjuk télleg érdekes.. de talán az orvos azért mert ő meggyógyíthatta volna de nem sikerült..nem tehetett semmit és látta a családtagokat,rokonokat hogy szomorkodnak..és neki si fáj.. meg ha pl youtubeon nézel emlékvideókat amik olyan embereknek készültek akik sajnos már nem élnek neked is fáj kicsit a szíved..ahogy minden érző embernek! :)
2009. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az ember néha kevésnek bizonyul ahhoz, hogy boldoguljon. Szüksége van tanácsra, segítségre. Aki segít, annak haszna nincs belőle, de segíteni jó érzés. Nem vetted észre? Az orvosnak pedig szakmai kötelessége segíteni a hozzá fordulókon. Az ember törődik a saját gondjaival, de néha kevésnek bizonyul hozzá. Ezért elfogadja, néha kéri is a segítséget. Nincs ebben semmi rendkívüli.
2009. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy empátia, felelősségtudat, feltétlen szeretet, őszinte törődés...
2009. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

érdekes...

köszi a válaszokat! kíváncsi vagyok

2009. aug. 21. 18:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az ember... Szeret szeretni, szeret segíteni.
2009. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten úgy érzem, felelős vagyok a többi emberért. Nem tudom, miért, biztos csak annyi az oka, hogy így neveltek. Örülök, ha valakinek egy kicsivel is jobbá tehetem a napját. A saját gondjaimat viszont egyedül szeretem megoldani, nem sűrűn hagyom, hogy segítsenek nekem..
2009. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat mert ez az egyetlen dolog,amiben különbözünk az állatoktól. Persze csak aki tényleg különbözik is...
2009. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kankalin ***** válasza:
100%

Ha megéltem/valakim megélt egy bizonyos élethelyzetet és világosan tudom a kiutat, és valaki most csöppent bele ugyanabba miért hagynám, hogy ő is végigélje ugyanazt?

Mi hasznom belőle? Sose tudom én mikor kerülök abba a helyzetbe. Elmondja minek mi lett a következménye. Ha odakerülök azt már tudni fogom, hogy mi az ami nem jó.

2009. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!