Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért törődtök másokkal?

Miért törődtök másokkal?

Figyelt kérdés
Az emberek miért törődnek mások bajaival? Mi hasznuk belőle? Az orvos miért küzd más ember életéért és érzi szarul magát, ha esetleg nem sikerült? Miért nem törődik minden ember a saját gondjaival?
2009. aug. 21. 18:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ember társas lény, szüksége van segítségre-ezt akár családtagtól, rokontól, ismerőstől baráttól, orvostól, Istentől is megkaphatja! Mert mások is tapasztaltak már pozitív, negatív dolgokat az életben, így tudnak választ adni a kérdésünkre-bármiről legyen is szó. Fontos, h foglalkozzunk a környezetünkben élő személyekkel is, bennünk van a gondoskodás, felelősségtudat, másik ember iránti szeretet! :)
2009. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
azért, mert mindenkinek vannak problémái, és jó tudni, hogy másnak is van problémája, főleg, ha nagyobbak mint a mienk
2009. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hogy a hasznuk mi belőle? Egyrészt jó érzés. Másrészt ha szemét vagy másokkal, ők is szemétkedni fognak veled, és a segítségért meg általában viszonzás jár. Szükségünk van egymásra.
2009. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én speciel azért,mert jobban érzem magam,ha látom,hogy valakin segithettem-ez sokszor nekem nem kerül sokba,véradásra is ezért járok.. Amúgy minden ember más,vannak akiknek a "szenzoraik" fogékonyabbak erre a tőrödésre,és gondját is viselik másoknak (pl én),és vannak akik nem igazán.Önzésnek is nevezhetjük,ugyanakkor az önzőség mindnekiben meg van. A jó érzés amit kapok cserébe egy haszon,ha haszontalan lenne számomra,én is leszarnék másokat.
2009. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Már a kérdés is mutatja korszellemünk egyik rákfenéjét: mindent a mi hasznom belőle? oldaláról közelítünk meg. Vannak dolgok, amiket nem a haszonért csinálunk. Ezek is hozzátartoznak az emberi lélekhez.

A freudista-darwinista világnézet túlságosan leegyszerűsíti a dolgokat, nem vesz tudomást olyan tényekről, mint az ember része a szépérzék (semmi haszna az evolúció szempontjából), önfeláldozás (semmi haszna az egyén szempontjából), stb.

2009. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tudod: élj másokkal, halj meg egyedül...
2009. aug. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én pl azért, mert ha látok valakit, akinek valami rossz, akkor egyből a helyébe képzelem magam önkéntelenül is és átérzem a problémáját...és olyankor úgy érzem, hogyha tudok, miért ne segíthetnék rajta? Nekem is jól esne, hogyha valami problémám van, akkor segtíene rajtam valaki...bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak. Én lehet, hogy így születtem, lehet, hogy így lettem nevelve, nem tudom, de iszonyú bűntudatot érzek pl minden alkalommal, mikor hazatérek az egyetemről és a megmaradt,megromlott szendvicsemet kidobom a kukába. Ugyanis általában minden alkalommal látok egy kukázó hajléktalant az állomáson, akinek odaadhatom. Ha ez nem történik meg, van, hogy inkább otthagyom valamelyik padon, hátha megtalálják.

Vagy pl lelki/családi problémákat azért szeretek megoldani másoknak, vagy legalábbis segíteni benne, mert abból én is okulok és talán nem fogom elkövetni azt a hibát, amit a problémával küszködő. De ha mégis, tudni fogom, hogy oldjam meg. A bölcs más kárán tanul...

És végül....egyszerűen jobb érzés lesz úgy meghalni, hogy hasznos ember voltam életemben...nem vagyok hívő, nem hiszek a mennyben, de úgy gondolom, ha legalább egy kicsi figyelmet fordítana mindenki a másik bajára is, nem csak a sjaátjára, nem itt tartanánk, ahol most...

2009. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!