Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy vidéken...

Miért van az, hogy vidéken azt mondják, hogy Budapest csak a dugókról meg a szmogról szól? És nem ismeri azt a kertvárosi részt?

Figyelt kérdés

#oadmfbmldslfbkfdml
2012. dec. 14. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Éééés megint kezdődik. Hogy én (4-es válaszoló vagyok amúgy) miért lettem lepontozvam azt nem tudom. Remélem semmiképpen sem azért, mert pesti vagyok.

Félretéve a viccet (bár nem tehetjük, hiszen ez egészen komikus) semmi értelme ennek az egésznek úgy hiszem. Igen, Budapest egy mocskos város, aki csak egyszer járt a fővárosban úgy, hogy nem éppenséggel a Belbuda-háromszögben, Várnegyedben, Váci utcában netán az Andrássy úton, az láthatja, hogy bizony nem rózsás a helyzet. És akkor még az elképesztően ronda és elkeserítő szovjet-stílusú panel lakótelepekről (melybe többek közt én is lakom) és a romos gettókról még szó sem esett. Budapest nem csak a duna mentén fekvő hidakról, meg a parlamentből áll, sajnos a kisebb utcácskáknak nagyrésze siralmas. Ettől függgetlenül pest nem a világ közepe. Ezt tényleg csak azok gondolhatják így, akik vidékről költöztek föl, hogy megmutassák, ők is valakik. Az ilyenek miatt utálnak minket azt hiszem. Igen, a közember tudatában a legtöbb hely pesten van. Ez főleg azért van, mert budapesten szinte minden van, ami csak lehet. Ennek oka pedig a nagyokosoknak köszönhető, akik ugye központosítják az országot. A vidékiek fújnak ezért a pestiekre, a pestiek meg fújnak a vidékiekre, pont azért, mert ők fújnak a fővárosiakra. Édesanyám pesti, de élt egy ideig miskolcon az apámmal. Nem érezte ott jól magát, mert az ottani emberek (főleg a fiatalok) állandóan piszkálták, és a nevetség tárgyává tették emiatt. Pedig nem hordta fönn az orrát, az bizton garantálhatom. Jómagam is Miskolcon születtem, noha ottélésem idejére aligha emlékszem. És igen, kisgyerekkoromat egy kellemes, budai környezetben éltem, majd elköltöztünk, és immár 10 éve élek pesten. De nem ez a lényeg, hanem ez az értelmetlen gyálölködés. Két magyar háromfelé húz, mint azt megszokhattuk ugyebár.

Kedves 8. válaszoló. Ezen az oldalon, mint tudjuk, idióták vannak. Ne adj kérlek ezek véleményére, Ha személyesen kedvesnek ítélted meg a pestieket, akkor hát kérlek, további véleményedet is először a személyes kapcsolatokra alapozz. Megutálni egy várost a GYIK miatt egyszerűen butaság :)

2012. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

8. válaszoló vagyok. Kérlek, válaszolj nekem arra, hogy miért teszel fel egy kérdést, ha leh.lyézed azt, aki válaszol a kérdésedre?


Kedves 4., 12. válaszoló!

Mint kiderült, én vidéki vagyok, és én is le lettem pontozva:)

Ahogy írtam, nem az emberek miatt nem szeretem a várost, hanem amit én is és te is leírtál. A mocsok miatt, a lepukkant házak miatt...és nem egyszer voltam fenn pesten, volt idő, hogy igen gyakran feljártam, volt, hogy nagyobb időkihagyásokkal, ritkán, de mindig ugyan azt tapasztaltam. A szemetet, az egyáltalán nem bizalomgerjesztő utcákat, mindenfelé a lepukkant házakat, ahova kétszer is meggondolnám, hogy be merjek-e menni...és a kedves embereket. Én is azt hallottam már évtizedekkel ezelőtt is, hogy a pestiek önteltek...de már akkor is csak a pozitívat tapasztaltam. Pl. megkérdeztem egy illetőt, hogy x helyre hogyan jutok el, és ha véletlenül már két pillanatig gondolkodott a válaszon, akkor másik két ember kezdte el magyarázni.

2012. dec. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én is egy csendes, kellemes kis kertvárosi részen élek, és olyan fura, mikor azt hiszi valaki, hogy itt Budapesten minden gyárakból, autópályákból, mocsokból, szemétből, zajból áll.

Ez olyan kb. mint az itt élők egy része, ha nem Budapestről van szó, mindenhova desznyót, csirkét, földeket képzel el. :D

1-1

2012. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
11:Épp ez az te sem ismered azt a részt úgy látszik
2012. dec. 15. 13:42
 15/17 A kérdező kommentje:
12: Nem hülyéztem, le
2012. dec. 15. 13:43
 16/17 anonim ***** válasza:
Hogyan is ismerhetném, ha nem ott élek? Nem akarok személyeskedni, de tudod nem mindenki engedheti meg magának, hogy kertvárosban éljen...
2012. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
"Életszínvonalában, azonban Győr leelőzi." Hát kur*ára nem. Ha igaz max azért mert legtöbben Ausztriában dolgoznak
2012. dec. 16. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!