Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy olyan embernek...

Hogy lehet egy olyan embernek segíteni aki nem hagyja, de mégis folyton panaszkodik?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudsz.

Ignorálni kell.

2012. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A magyarázat lemaradt. Szóval: a barátnőmnek nagyon régóta nem volt normális kapcsolata. Minden pasiba egy pillanat alatt beleszeretett, és a pasik ezt max 2 hétig ha bírták. Most egy hónapja együtt van egy pasival, aki totál kifacsarja őt. Mindennapra kijut valami balhé, ami nem tetszik neki. Tipikus esete annak hogy ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az a baj. Elvárja h minden lépéséről beszámoljon, de fordítva nincs így. Tegnap megmondta neki (mármint a pasi a barátnőmnek) hogy vegyék egy kicsit takarékra a kommunikációt, neki gondolkodási idő kell. Ezért ma barátnőm nem írt neki smst h beért a munkahelyére. A srác tajtékozva hívta, hogy miért nem jelentkezett hogy mi van vele. A barátnőm minden egyes ilyen vita után (vagyis napjában többször) saját magát okolja mindenért. Ha meg megpróbálom felnyitni a szemét, akkor meg kéri h ne bántsam a pasiját. Akkor mi a fenét tehetek? Hallgassam meg, bólogassak némán? Vagy mit tegyek? Mert kezd elég fárasztó lenni. Ha meg azt mondom hogy hagyja ott, akkor meg ő akad ki hogy de hát ő csak boldog akar lenni?!
2012. dec. 20. 13:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Ignorálnám én ha tudnám! De mindig megtalál! Úgy érzem segítséget vár tőlem, de amit mondok az meg nem jó neki! Így egy kicsit kezd már fárasztó lenni, hogy naponta hallgatom a panaszkodást, de soha nem jut előrébb! Ha meg mondok valamit, azt meg egyenesen támadásnak veszi.
2012. dec. 20. 13:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondd el neki ugyanezt, amit ide írtál. Gondolkozzon el rajta, aztán jelentkezzen akkor, amikor letisztult benne, hogy mit is akar.
2012. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ilyen esetben semmit sem mondani csak bólogatni, mert mindegy hogy mit mondasz, csak te leszel a sz@rban.
2012. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet segíteni? Sehogy. A magam kárán tanultam meg, hogy jobb ilyenkor kussolni és bólogatni... vagyis jobb lett volna...
2012. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ismerős...barátnőm (bár már nem annyira ez...pont ezért...) folyton azon sírt, hogy megcsalta a pasija, igy-úgy bánt vele...aztán miután meguntam, a sok nyafogását, a sok szép szót, hogy hát ő jobbat érdemel, hagyja ott, ne sajnálja, lesz ennél ezerszer jobb, minden pasi a lábai előtt hever (ami tény és való)...megmondtam neki, hogy ha ilyen hülye, meg is érdemli az egészet, ne jöjjön nyafogni a továbbiakban, mert a szép szóra nem hallgat, a pasija meg egy .......(pár csunya szó....)...aztán én lettem a szemét, hogy nem bólogattam, mint a kutya a kocsiban :( ...azota elvileg kibékültünk, de már jó barátságunk sose lesz...szóval, segíteni nem, nem lehet...szenvedjenek, mert ők azt akarják...ezt élvezik, de komolyan...más magyarázatot nem tudok rá..le kell tojni...

24L

2012. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberekkel nem lehet semmit sem csinálni.Mindenki a maga sorsa kovácsa.Én is nagyon megszívtam már ilyen emberek miatt,nem is egyet ismertem és ezeknek nem kell segítség,jó nekik az,ami van.Ha nem éreznék jól magukat,már rég változtattak volna.Mondd meg a barátnődnek,hogy nem tudod megoldani helyette és amúgy is van elég bajod,nem tudod még az ő terheit is cipelni.
2012. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogyha kiállsz magadért és megmondod neki a frankót,lehet,hogy te leszel mindenért a bűnbak,ami nem sikerül neki.Erre készülj fel.Sajnos tapasztalat,csak én ennél sokkal nagyobbat estem anno pofára egy barátnőmmel.
2012. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen maximálisan igazatok van, mert ma is mikor elkezdtem volna mondani hogy ő ebben a kapcsolatban az első perctől kezdve csak alárendelt személy és ha megfeszül se lesz elég jó, akkor rögtön mondta, hogy na ezt ne. Pedig a mondatomat tudtam volna még simán folytatni. De akkor ezekszerint vegyem inkább takarékra egy kicsit a barátságunkat, vagy pedig nap mint nap meghallgathatom szinte pontosan ugyanazt és csendben bólogatok hozzá. :(
2012. dec. 20. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!