Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátnőm megharagudott rám...

Barátnőm megharagudott rám mert egy utálatos kis dög a kutyája. Miért fontosabb neki ő mint én?

Figyelt kérdés

Mielőtt szidnátok, én szeretem a kutyákat és más állatokat is de ezt az egyet nem. A barátnőm kis hoki kutyája ha belépek az ajtón jön nekem, harap, ugrik, alig érhetek hozzá a barátnőmhöz mert egyből jön és támad. Csak velem csinálja ezt. Eleinte türelmes voltam de már nem. Ma akkorát harapott, hogy nyoma is van és reflexből véletlenül bele rúgtam erre a barátnőm elkezdett velem kiabálni. Nevelje meg vagy csináljon vele valamit ha azt akarja, hogy menjek hozzá. Miért kell miatta veszekedni?

24/F


2012. dec. 20. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Én megértelek téged.
2012. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Sürgősen váltsd le a barátnődet. Nem lesz jobb. A kutyája féltékeny, neveletlen.
2012. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Én is imádom a kutyákat, de nem szeretem azokat az embereket, akik a szeretetüktől nem látva, nem akarják megnevelni a kutyust és az emberi kapcsolataik elé helyezik. Különösen párkapcsolat vagy család téren.

Ez beteges! És sajna egyre több ilyen ember van.

Nem gondolom, hogy fog változtatni a barátnőd. Állítsd kész tények elé.

2012. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Húgom ugyanígy járt, mint te. A srácnak volt egy kis vakarcsa, aki az isten volt... Csak hogy ilyenről is halljatok :D
2012. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem lesz jobb a helyzet. Szakíts a csajjal!
2012. dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
A páromnak is volt palotapincsije.Az is támadós volt,sőt harapós is.Mindig jött az ajtónk elé és be akart jönni.A párom persze megsajnálta,beengedte.Akkor mellénk feküdt az ágyba.Jajj de rüheltem azt a kis dögöt!Ja és persze,ő is ffi.
2012. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nevelés kérdése. Szerintem beszéljétek meg, hogy neked ez nagyon rosszul esik, sajnos a kutyus valószínűleg féltékeny. Mivel a barátnődé a kutyus, éreztesse hogy ő a falkavezér, és szóljon rá, fegyelmezze, mert ez senkinek sem jó.
2012. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Na még egy olyan gazda aki megvesz valami zsebkutyát, mer "jujjdecuki", de nevelni már óne, hiszen olyan "kis pici", meg "csak játszik". Már egy ideje nincs kutyánk, de az ilyenektől még mindig felfordul a gyomrom.
2012. dec. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem a kutya tehet róla.


A kis termetű kutyák, főleg a terrier félék hajlamosak egy bernáthegyi egójával működni, de neveléssel bármilyen irányban változtatható a viselkedésük.


A férjem hazahozott egyszer egy yorkit. Gyorsan kiderült, hogy a kutya meg van győződve arról, hogy sebezhetetlen. (Minősített eset volt, amikor megharapott egy pitbullt a parkban!!) Onnantól szigor volt. A kutya világos szabályok között élt, hiába próbálkozott százszor is áthágni őket (pedig tudta, hogy mit nem szabad).

Két-három hónap alatt kezesbárány lett, 20-25 parancsszóra reagált azonnal (parancsra forgott, pacsit adott, kúszott, stb).


Aztán egy nyaralás erejéig anyámék vigyáztak rá. Annyira megszerették, hogy végül náluk maradt.

Na, ott már győzött a "jajj, de cuki kutyus".


Érdekesség, hogy ha látogatunk és én szólok a kutyához, vigyázzülésben lesi, hogy mit szabad csinálni, míg apám jelenlétében kifejezetten pofátlan. Evés közben az ölébe/tányérjába mászik - engem két méterre nem közelít meg, ha étel van nálam és még a földre letett tányéromat se piszkálja.


Kutyáknál (mérettől függetlenül) egy dolog zéró toleranciás: az agresszió. Ha támadós hangulatban volt, akkor egyszrűen leszorítottam a kutyát a padlóra és addig ott tartottam, amíg teljesen meg nem nyugodott. Nem erősen, nem okoztam neki fájdalmat, csak a vállára tettem a kezem és nem engedtem felkelni. Nem kell hozzá akkora erő, hogy fájjon a kutyának. Ezt elég volt néhányszor megcsinálni, rövid időn belül megértette, hogy nem lehet agresszív - illetve az erőviszonyokat is.


Érdemes ezt a megpróbálni, illetve a kutyát a nyakán levő bőrnél megfogni (ahol a kölyköket is megfogja az anyakutya) és annál fogva rögzíteni. Kell hozzá akár 2-3 perc is, amíg feladja, de működik. Ha mással nem is, veled szelíd lesz.

2012. dec. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél neki egy Cesar Milan könyvet. Én is felrúgtam volna. Ha nem neveli meg a kis féltékeny dögjét, legalább zárja be, amikor te mész. B.sszus, az nem érdekelte, hogy téged megharapott a kutya??
2012. dec. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!