Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tetoválás, fülkilövés, smink....

Tetoválás, fülkilövés, smink. Hogyan győzhetném meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok. Még mielőtt bárki is azt gondolná, tetkót most még nem csináltatnék!

Fülkilövés:

Szeretném kilövetni az egyik fülemet, de már mind a kettőben van egy-egy lyuk, arany fülbevalót hordok. Anyunak már mondtam, de csak egy "jó" volt a válasz. Apunak említeni sem merem, nem egy nyugodt lélek, ismerem:D

Smink:

Szerintetek elkezdhetnék sminkelni? Nem sokra gondoltam csak régen ki szeretném próbálni a szemceruzát, szempillaspirált, de félek hogy mit szólnának főként a szüleim, mert eddig sosem csináltam.

A családom eléggé ellenzi ezeket (bár a tesómnak (fiú) van fülbevalója), és félek, hogy nagyon leszidnának vagy nem engednék. A tetkókról már hallottam visszajelzéseket tőlük, hogy értelmetlen, fúj, milyen csúnya, azta de ronda, meg egyebek. Nekem kifejezetten tetszenek és ha ők nem engedik, 18 éves koromban tuti hogy csináltatok egyet.

Kérlek, ne írjátok, hogy ezt kinövöm.. Érzem, nem fogom. Régóta (nem, nem tegnaptól) tudom, hogy tetkót fogok varratni. :)

A sminket elhagynám éppen, de a fülkilövésre hogyan vehetném rá őket?

Köszönöm előre is!

Kellemes ünnepeket! :)


2012. dec. 22. 02:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Minden 13 éves szeretne valamivel kitűnni. De! a korán elkezdett sminktől, mire 20 éves leszel, bőröd mély és tág pólusokkal lesz tele. A bőr szellőzni akar a smink meg betömi a pólusokat, ezért egyre lukacsosabb lesz a bőröd. Tetoválás.Sose akarj olyan mintát foltot, amit később nem szeretnél magadon.Eltávolítása csak nagy nehéz. Maradandó holmit ne akarj. Számomra taszító Inteligens nő ilyet nem rak magára, csak a proli Biztosan hallottál már arról, hogy a fülben és a talpon milyen sok idegvégződés van, ami egy egy nemes szervet érint. Ha egy ilyen pontot átlyukasztod, beláthatatlan következménye lesz
2012. dec. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha anyud rámondta a füllbelővésre hogy jó akkor mi a probléma?

Nekem az egyik fülembe volt kettő függő a a másikba egy.Amelyikbe kettő volt oda akartam megéegyet,anyu nem szólt semmit,apu ellenezte pont azért mert az már porc és nehogy eltaláljanak valami ideget(apu aranyműves,hallot már ilyenről)Egyik nap hazafelé a suliból bementem és kilővettem,apu 2nap mulva vette észre,nem volt belőle balhé.Őcsém ugyszintén igy lővette ki abból sem volt gond.Minden attól függ mennyire rugalmasak a szüleid,ha tudod hogy kiakadnának inkább ne csináld,várjál vele.Nálunk a tetko volt igy ha titokban megcsináltam volna abból oltári cirkusz lett volna igy nincs tetkom és ugy néz ki nem is lesz.30vagyok lassan.

2012. dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nos, nekem mind két fülemben van több fülbevaló: jobb oldalt 4, bal 3db. Plusz a bal fülem előtt egy microdermal pc. Nem érzem magam prolinak, sőt. A végzettségeim meg a beosztásom is ezt látszik igazolni ;) (Nem is értem, hogy jön a külső a mentális képességekhez, de mindegy.)Fülbevaló annyi, hogy kiveszed, aztán csókolom. (Ha esetleg otthon nem lennének tőle elájulva. Én is mindig kiveszem, mielőtt anyumékhoz megyek, pedig nem vagyok már 13) A tetkóval csak csínján, attól azért nehéz megszabadulni, meg arra is gondolni kell, hogy később mennyi hátránnyal járna ez Rád nézve.
2012. dec. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

A sminket finoman fokozatosan vezesd be. Gondolom zsebpénzt te is kapsz, spórold össze, ami kell, és vedd meg egyedül. Pl. először színezett szőlőrúzs, ha hozzászoktak, jöhet a szájfény/pirosító, aztán a szempillaspirál.

Tudom, hogy nagyon sok 13 éves lány húzza ki a szemét, de hidd el, hogy borzalmasan áll nekik, azzal lazán ráérsz.

17/L (hogy lásd, hogy nem egy 50 éves konzerv nyanya vagyok:)

2012. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sminket minél kevesebbet használj, mert tényleg nem tesz jót a bőrnek, és mindig jó minőségűt vegyél, akkor is ha drágább. Ha szép a bőröd, akkor csak szempillaspirál, szájfény elég, az nem is tesz kárt. A szemceruza szerintem nagyon öregít egy 13 évest, úgyhogy azzal óvatosan, inkább csak alkalomra. Fülbevaló nem nagy kockázat és ha anyukád megengedte, akkor nem tudom mi a probléma. A tetkót meg nagyon gondold át, mert tényleg közönséges és az eltüntetése sem biztos, hogy sikerül. Fiatal koromban nekem is megfordult a fejemben, és annyira örülök, hogy gyáva voltam hozzá. 29 éves vagyok és irtó cikinek tartanám, hogy legyen. Tűnj ki inkább extra ruhákkal, vad körmökkel, extrém hajjal vagy hajszínnel, a lényeg, hogy semmi maradandó!
2012. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! :)

17/L vagyok. 13 voltam én is mikor rámjött ez a "dolog". :D

A sminkkel kezdtem... Nagyon erősen festettem magam, akkor jó dolognak tartottam, ma már kevésbé... Mára már csak világos alapozó és pirosító... Néha szempillaspirál, attól függ milyen kedvem van.

Na a kedvencem a füllyukasztás....:D 13 évesen lyukasztottam magamnak a bal fülembe felülre, a porcba... Anyunak nem tetszett, apa akkor még nem vette észre a hajam miatt... Akkor katolikus suliba jártam, ahol a tanárok folyton megjegyzéseket tettek rám, és már csak azért is festettem magam!De aztán lazább suliba kerültem,elhagytam a sminket.. Na, vissza a füllyukasztáshoz: aztán rá 1 évre lyukasztattam a kozmetikusommal 2-öt alulra, az se tetsuett a szüleimnek, de nem tudtak mit tenni, mert saját pénzből csináltattam, suli után... Rá pár hónappal, az új kettő fölé csináltattam még 2-öt... :) Ezek után már apa is javában osztotta az észt, hogy őt n érdekli, úgy nézek ki, mint egy majom, közben anya mondta, hogy megfofom bánni idősebb koromban stbstb... Nem érdekelt.! Aztán idén júliusban lyukasztottam magamnak egyet jobb oldalra porcba, majd októberben lyukasztottam az újabbat a jobb fülembe a 3. fölé... Na lényegtelen ez az egész,de összesen 9 darab van, voltak olyanok a baráti körben akiknek kifejezetten tetszett, de olyan is aki kijelentette, hogy undorító és nem fog egy pasinak se tetszeni...

Nem azt mondom, hogy ne hallgass a szüleidre,mert fontos a véleményük, de hidd el, ha nagyon akarod azt a fülbevalót, akkor meg lesz! A tetkók nekem is bejönnek! Nyári melós pénzből szeretnék majd július fele a tarkómra egyet, itthon már feldobtam a témát... Anyu csak annyit mondott szokás szerint, hogy megfogom bánni, apu szerint haza se merjek jönni egy tetkóval... Nos, nem hiszem, hogy megfogom bánni, mert életem legfontosabb emlékét szeretném magamra varratni, ha hazajövök vele, nem tudnak mit csinálni... Esetleg halálra szidnak, de érzem magam annyira felnőttnek, hogy eldöntsem-e,hogy szükségem van-e arra a tetkóra vagy nincs...

Félreértés ne essék, nem vagyok rockker, se goth, se semmi, rózsaszínben járkáló szöszi vagyok,de egyszerűen imádom a fülbevalókat és a tetkókat. :)

2012. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A tetoválásról még lebeszélnélek a szüleid helyében,a fülkilövéssel,meg a sminkkel meg semmi probléma nincs.Az élet része,fiatal vagy,ez van.A a piercinggel és a tetkóval vigyázz később is,nehogy olyan dolgot tegyél a testeddel,amit később megbánsz és nem tudod többet eltüntetni.Én 19 évesen csináltattam piercinget,2 évig tök jól elvoltam vele,de később már nem tetszett és kiszedtem.Persze nem törtem össze,amiért maradt egy lyuk a szemöldökömben,de hát akkor sem tetszett már.
2012. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Első!

Válaszoddal egyáltalán nem értek egyet. Én NEM KITŰNNI, én egy emléket őrizni akarok! Az, hogy kitűnjek, soha nem volt az én stílusom. Miért ne akarjak maradandót, ami örökké emlékeztet engem egy számomra igazán fontos dologra?

Az "intelligens" az két l, mondat végén írásjel! ;)


Második!

Az a probléma, hogy hiába mondja rá, hogy jó, kb. 1000 év mire eljutunk egy szalonig. Itthon magamnak nem merném. :D


Negyedik!

Zsebpénzt nem kapok, mindenem van ami kell... Viszont spórolt pénzem igen, abból vehetnék de a legjobbakról fogalmam sincs. Pattanásos, zsíros a bőröm erre mit tudok használni, ami nem eltakarja? :D


Ötödik!

Miért tartanál cikinek egy tetoválást? Még mindig nem kitűnni akarok, nem csak egy divatot követő hisztis kis p*csa vagyok, tudom, hogy mit szeretnék IGAZÁN!


Hatodik!

Köszönöm, hogy így kifejtetted a válaszodat! :) 9-et lehet, hogy nem, de legalább 6 lyukat szeretnék a fülembe majd az idő elteltével. :)


Hetedik!

Persze, ez egyértelmű, hogy most még nem tetováltatnék, fejlődök még. Piercinget amúgy nem szeretnék pl. szemöldök, száj tájékán, csakis fülbe. :)


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 22. 20:50
 9/16 anonim ***** válasza:

1.-t én sem értem :)) Milyen nemes szerves összefüggésekről van szó? :D Az intelligens nőt sem értem, hogy hoztad ki a füllövetésből.

Na de leírom én is, hogy mit gondolok a témáról.

Kb. annyi idős voltam, mikor rám is rámjött ez a dolog.

14 voltam, mikor még lövettem a fülem. Kb. 18 éves koromban hagytam abba. A jobb fülemben van 2 lyuk az eredeti felett és egy porcfüli (amit gondolj meg, iszonyat nehezen gyógyul. Ráadásul gyulladozik. Piercinggel bevált, de az meg tágította. Azóta már szerencsére rendben van, de megszenvedtem érte.)

A bal fülemen az eredeti mellett csak 1 lyukat lövettem.

Orrpiercingem 15 évesen lett, azóta már szerettem volna két éve. De úgy voltam vele, hogy ezek kivehetőek, szóval ha megunom, akkor alig marad valami a helyén. Most vagyok 21, még megvan, de előbb-utóbb kiveszem. De még nem mostanság.

Tetkó.. Na ezt gondold meg legjobban. Idén novemberben csináltattam meg az első (és valószínű utolsó) tetkómat, ami tényleg egy életen át rajtam marad. De olyan indokból csináltattam, ami tényleg egy életre szól. Viszont 5 (!) éve gondolkodtam rajta. Ez a leghúzósabb, ezt gondold meg legjobban. Szívemből kívánom, hogy inkább ne legyenek olyan negatív dolgok az életedben, ami miatt akarsz csináltatni.

Szerintem a smink érthető, bár a te korodban inkább csak szemceruzát, szempillaspirált meg max. ajakápolót használnék :)

Az, hogy vágysz ilyen dolgok után egyáltalán nem jeleni, hogy elzüllöttél volna, vagy ilyesmi. Nekem sincs elzüllött kinézetem, pedig van pár dolog a testemen :))

Én azt ajánlom egyébként mindent gondolj meg alaposan, bár a hozzászólásod alapján értelmes fiatal lánynak tűnsz! :)

2012. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Pattanásos, zsíros a bőröm erre mit tudok használni, ami nem eltakarja? :D "

Az Oxi termékek nagyon jók (bár az áruk is húzós). Én a lemosót használtam a te korodban, meg egy kicsit lazább hidratálókrémet, nekem úgy bevált. :)

2012. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!