Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meséljetek el mindent amit...

Meséljetek el mindent amit tudtok Don Huan-ról és Casanovaról! Melyik a nagyobb legenda?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
don juan
2009. aug. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából egy szinten van a kettő. Annyit tudok az egész dologról, hogy ugye mindketten nagy nőcsábászok hírében álltak, az alapvető különbség köztük, hogy Casanova valódi lelki kötődést alakított ki a "partnerei" iránt, vagyis ő tényleg beleszeretett minden egyes nőbe, míg Don Juan esetén ez kimerült a testi vonzalomban. Én kb ennyit tudok, lehet, hogy ezt sem jól.
2009. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Üdvözöllek titeket! :)


Én úgy tom, hogy Don Juan nem egy valódi személy volt, ezzel szemben Casanova húsvér ember volt a XVIII.században. Ha ez igaz, akkor nyilvánvalóan Casanova a nagyobb legenda, mert ő létezett, ezzel szemben Don Juan nem. Casanova tárgyként kezelte a nőket, ebből adódóan kizárt az is, hogy Casanova minden egyes áldozatába bele szeretett volna. Don Juanról ezt jobban el tom képzelni mivel...Don Juan a nőkkel törődött, azzal, hogy a nőknek jó legyen. Imádott örömet okozni a nőknek. Ebből adódóan ha nem is mindegyik kiszemeltjébe, de minimum a felébe biztosan beleszeretett, ellenben Casanovával. Casanova amellett hogy tárgyként kezelte a nőket, gondolatai is csak maga körül forogtak, és nem a nő körül. Casanova nem lehetett nagyon sokszor szerelmes. Ő egy kalandor volt. Utazásai során adott néhány csajnak egy kis ízelítőt, lefektette őket, tapasztalatokat szerzett, végül tovább állt. Casanovába voltak szerelmesek a nők, nem Casanova a nőkbe...Nem mindegy. Casanova így egyre híresebb lett, így könnyebben kapta meg a csajokat, mivel érdekelte a csajokat hogy mi az amiért ennyire különleges, ennyire férfias, és ennyi nővel szexelt már. Casanova létezett, de nem biztos hogy húsvér ember volt, legalábbis ezt sokan megcáfolták. Casanova emberfeletti tapasztalatokkal rendelkezett a csábítás terén, ebből adódóan, azok a tanácsok amik a neten találhatóak, szinte egytől egyig az ő életrajzából valóak. :)))


Remélem hasznos dolgokat írtam neked. :D


Üdv:Egy felhasználó! ;)

2010. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mindenek előtt én. Aztán jön a Casanova, és aztán a Don Juan. De én tok egy olyan kérdést, amit fel kellene tenned, mert nem tod, de rajtad kívül mindenki tudja...Azt hogy ki a legnagyobb lúzer...A válasz pedig egyszerű. Nézz tükörbe és megtod! :)
2010. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és neked (utolsó író) mi a titkod a nőkkel?:D
2010. szept. 8. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!