Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az önbizalom...

Mi a különbség az önbizalom és a nagyképűség között?

Figyelt kérdés
Hol a határ? Ki tűnik nagyképűnek és ki az akiről csak az látszik, hogy harmóniában van a külsejével és a belső tulajdonságaival? Hol a határ? Szeretnék önbizalmat, de nem úgy, hogy a ló túloldalára essek, és nagyképű, beképzelt nőnek tartsanak.
2012. dec. 23. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha magamnak hangoztatom, hogy jó vagyok, akkor az önbizalom. Ha másnak, akkor az nagyképűség.
2012. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél máshol van a határ. Itt az oldalon például ha valaki azt írja, hogy sokkal jobb valamiben, mint a legtöbben, akkor rögtön leoltják, hogy nagyképű. Pedig lehet, hogy tényleg sokkal jobb, akár a legjobb a világon az adott dologban, szóval lehet, hogy egyszerűen csak tisztában van az értékeivel.

Alapvetően az nagyképű szerintem, aki többet gondol magáról, mint amennyi valójában. De ismeretlenül sose tudhatod a másikról, hogy ő tényleg jó, vagy csak el van szállva magától.

Ráadásul nálunk eleve az önbizalom nem divat, így ha csak egészséges önbizalmad van, már jó eséllyel lesz, aki rád süti, hogy nagyképű vagy.


Szerintem emiatt egyszerűen nem kell ezzel foglalkozni. Igyekezz tisztában lenni magaddal, és ha te őszintén úgy gondolod, hogy jól ítéled meg magad, akkor ne foglalkozz azzal, hogy valaki nagyképűnek tart. Igen, lesznek ilyenek, de tudnod kell, hogy nincs igazuk. (Egyébként ez is az önbizalom egyik ismérve.)

2012. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom: bízik magában, magabiztos. Ez egy jó tulajdonság

Nagyképű: Azt hiszi mindenre képes, és mások fölé helyezi magát. Ez egy elég rossz tulajdonság, de manapság elég népszerű :D

A határ ott van, hogy aki nagyképű az mások fölé helyezi magát, onnantól van a baj.

2012. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az önbizalom az, ha hiszel magadban és szereted magad, de úgy gondolod, hogy nem vagy különb más embereknél, elvégre te ebben vagy jó, más meg abban.


A beképzelt ember lenéz másokat, más csak rosszabb lehet, mint ő.

2012. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Akinek van önbizalma, az nyugodt és szerény, mert bízik magában és az erejében, így nincs szüksége arra, hogy állandóan hangoztassa értékeit.

Aki nagyképű, az általában önbizalomhiányos és csak leplezni akarja eme tulajdonságát azzal, hogy állandóan fényezi magát.

2012. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Próbálom magamon példázva bemutatni a dolgot: tudom, hogy gyönyörű, okos és tehetséges lány vagyok. Nem ezzel a gondolattal születtem, az évek tapasztalatai igazolták számomra. Úgy gondolom, egészséges önbizalomnak lehet nevezni azt, hogy ezzel tisztában vagyok.


DE! Ezek ellenére imádom az embereket, és egyáltalán nem nézem le őket, sőt tudom, hogy mások meg másban jobbak, mint én, és képes vagyok felnézi rájuk. ÉN is csak egy vagyok a 7 milliárd közül, nekem is megvan a keresztem - jó ez így :)

2012. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha az önbizalom intelligenciával párosul, akkor az alany tudja, hogy hogy fejezze ki magát úgy, hogy elmondja, amit szeretne magáról, de ne legyen nagyképű.

Nem ugyanaz tudni, hogy mire vagyunk képesek, mint azt hinni, mindent tudunk. Nem ugyanaz, hogy tudjuk vannak szép vonásaink, csinosak vagyunk, vagy az, hogy nálam jobb, szebb nem létezik.

2012. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

7-es vagyok még.

Pl. én sosem mondanám magamról, hogy gyönyörű, okos, tehetséges nő vagyok, 6-os válaszoló!

Állítások szerint szép vagyok és csinos, de sosem jelenteném ki magamról azt, hogy gyönyörű vagyok.

Nem tartom magam butának, hiszen jól megélek az eszemből,de mégsem jelenteném ki ezeket. Számomra ez már kérkedő.

Azt írnám, meg vagyok elégedve a külsőmmel és értek a munkámhoz például vagy ilyesmi.

Kérdező! Látod...a határok nem ugyanazok!

2012. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék én olyan magabiztos lenni, mint a 6-os válaszoló!
2012. dec. 23. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Na de látod, itt vannak a határok. Én megállapítottam magamról három tulajdonságot, és máris azt mondja valaki, kérkedő vagyok, csupán mert ezt tudom ;) Elmondtam, hogy mások megállapítása által vélem ezt, és máris beleköt, mert nem az előző mondathoz fűztem hozzá. Persze, mondhatnám egybe, hogy mások véleménye szerint, etc., tc., de az a lényegen nem változtat. Szerintem. Szerinte meg igen. De a fontos, hogy kiviláglik - valaki nem feltétlenül nagyképű vagy kérkedő azért, mert más értékrendje szerint igen....


Egyébként, kedves kérdező, ezekért a dolgokért tenni kell, és akkor neked is lehet önbizalmad. Nyilván van egy alap kinézetem, de voltam én is fogszabályzós-szemüveges gebe tinilány, megváltoztam és adok magamra, ennyi ez rengeteget nyom a latba. Én sem születtem műveltnek, de mióta megtanultam olvasni, bújtam a könyveket és normálisan tanultam, azért tartok ott, hogy nem okoz gondot hozzászólni a témák többségéhez. Hogy tehetséges vagyok - jó, ez 70%-ban tényleg adottság kérdése, de évek óta keményen dolgozom a műfajomban. Tehát, tettem azért, hogy lehessen önbizalmam, és mindenki képes erre :)

2012. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!