Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarokat a...

Miért utálják a magyarokat a románok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,nincs semmi okuk rá,és az országuk nagy részét is Magyarországtól "csórták"...
2009. aug. 24. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy pont ezért? Nem kis "magyarista" ellenállás lehet az országuk egy részén...még most is...Amúgy meg kevés szomszédos ország nem utálja egymást. Az meg más, hogy néha politikai kérdésekben összefognak- lásd Anglia és Franciaország...úúútálják egymást, mint szart, mégis egy érdekük volt pl. mindkét VH-ban.

De ami a gyakorlatban megy: én éltem külföldön sokáig és majdnem csak románokkal barátkoztunk. Az elmélet meg a gyakorlat néha más. Nem egyszerű kérdésre kérdeztél rá.

2009. aug. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan ezért... Vannak románok akik azt mondják hogy erdély mindig is az ő területük volt, és a trianoni békével ők csak "visszakapták" erdélyt. Romániában például van egy Mátyás király szobor, ahol a román idegenvezető azt mondta hogy Mátyás király egy nagy román király volt... Most így nem vagyok benne hirtelen biztos, de szerintem mátyás idejében még románia sem volt...
2009. aug. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
23.08 - amúgy én rájöttem, hogy minden országban máshogy tanítják a történelmet... tesóm barátja is csak azért tud trianonról, mert töri szakos (francia). Mondta is egyből, hogy nemcsak ők voltak, hanem az angolok is...:o) Amúgy a nyugati ember nem tudja, hogy itt mi történt akkor. Ezt csak azér mondom, mert tuti, hogy minden országban "más" a történelem.
2009. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért mert ellopott trianoni szerződés által szerzett földön élnek ugyanúgy mint a keves Szlovákok akik hőbörögnek Sólyom miatt!közben még a szlovákoknak kulturájuk sincsen mert azt is tőlünk kapták földestül mindenestül.
2009. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Minden ellenálló országban máshogy tanítanak. Nekik szent meggyőződésük, hogy mivel a római korban az ő területükön rómaiak voltak, ezért nekik közük van a rómaiakhoz. Csak ez azért gázos, mert amikor a honfoglalók bejöttek, kb elpusztultak. Náluk úgy tanítják, hogy a magyarok ellopták tőlük a földeket, és hogy Erdély mindig is az övék volt. Közbe kurrvára nem, mivel ott nagyrészt magyarok élnek.
2009. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Bocs. A szlovákoknak van kultúrájuk. Nyugati-szláv népek. Ők is őrzik azt, legalább annyira, mint mi a sajátunkat. És aki ezt elvitatja tőlük, az tudatlan barbár. És az ilyen hozzászólók mentalitása miatt utálják a magyarokat. Tehát kérdező - megkaptad a választ :o) Élni és élni hagyni.
2009. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Amiért a magyarok a románokat...
2009. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Én vitatkoznék azzal, hogy a tótoknak van kultúrájuk. Mindenük amik most van - országuk, történelmük, kultúrájuk, címerük - azt tőlünk lopták.

Maximum a nyelvük az ami saját - bár igazából a szláv nyelvek között nem sok különbség van, szóval ez sem csak az övék.


Tudod kérdező, a kiegyezés után, bizonyos érdekcsoportok - akiket nem nevezek nevén, mert akkor nyilas és antiszemita csőcselék lennék - mesterségesen gerjesztették a nemzetiségek ébredését. Addig eszükbe sem jutott, hogy elszakadjanak tőlünk, mert itt, ahhoz képest, hogy idegenek voltak, jó életük volt.

Csak hát idővel beérett ez a gerjesztés, és ennek a mérhetetlen gyűlöletnek köszönhető Trianon.


Tudod - a tót példánál maradva -, mikor 1993-ban létrejött az önálló "Szlovákia", annyira arrogánsak voltak velünk szemben - köszönhetően a gyűlöletüknek -, hogy mikor a magyar honvédelmi államtitkár találkozott a tót miniszterelnökkel, akkor ő köszönés helyett azt mondta: "Nem félünk ám maguktól!"

Holott akkor még nem létezett tót hadsereg, míg magyar igen - most már fordítva van.


Szóval az oláhok ennek a mesterséges gerjesztésnek köszönhetően gyűlöltek meg minket többek közt.

Ugyanakkor azért is, mert a legtöbb cigány oláh is volt, szóval össze lett mosva a kettő és ők ezt zokon vették - de még ma is sok a "román cigány", szóval mi nem hazudtunk.


Kíváncsi vagyok le leszek-e pontozva, és lesznek-e liberális megnyílvánulások.

2009. aug. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
ez egy baromság egy szetreotipia!!én erdélyben születtem kolozsváron..magyr családbol származom..évente hazalátogatok..nekm semi ilyen tapasztalatom nem volt soha!!
2009. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
mert tisztában vannak vele, hogy valami olyan van náluk, ami a miénk és félnek, hogy egyszer visszavesszük...
2009. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!