Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarokat a...

Miért utálják a magyarokat a románok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,nincs semmi okuk rá,és az országuk nagy részét is Magyarországtól "csórták"...
2009. aug. 24. 22:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a klasszikus vicc miatt utálják:


A románok megveszekedve keresik a daco-roman kontinuitás bizonyítékát. Végre találnak egy táblát, amin az áll: AVE CEZAR VAVAN.

Nem értik ugyan, mi az a "vavan", de majd a tudósok megfejtik. Azonnal beharsogják, hogy megvan a bizonyíték, és szenzációként körbehordják az országban az óriási jelentőségű tárgyi emléket.

Egyik székely is elmegy megnézni azt a csudát, de amikor meglátja rettenetes nevetésben tör ki:

- Tudják, mi ez a felirat? A véce zárva van!

2009. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

xD...


Köszi a válaszokat!:)

2009. aug. 25. 15:34
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
én magyrnak születtem de erdélyben!!ha választani lehetne bárcsak ne annak születtem volna.a magyrok általánosságban irigyek!!mindenkire akinek több van vagy jobban megy!!én ezt nagyon utálom!!és még sok mindent bennük!!
2009. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
64%
a honfoglalás előtt erdély az akkori dákoké vagyis románoké volt!
2011. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Ja persze, dákoké. Utána meg a rómaiaké (akiknek semmi kozük a románoknak)! Ennyi erővel a dákok előtt is volt ott valaki. Belátható időn belül a mostani hatalmak létezése óta, Erdély pedig magyar lakta föld és terület volt. Igaz, hogy sok külföldit telepítettünk be a történelem folyamán és ez is vezetett oda, hogy Erdélyben ugyan nem csak magyar lakik.
2012. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
A románok a Magyarok "rabszolgái" voltak honfoglalás előtt közben mi magyarok hoztuk be őket, és nézd meg mi lett belőle a szőröstalpu csubakkák rómainak gondolják magukat. Amugy nincs becsületük sehol az oláhnak, történelem folyamán bizonyított hogy gerinctelen puhány népség, európa qrvája, cigányok.
2014. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mi töri órán az I. Világháborút vettük: Volt két csapat: A központi hatalom (asszem így hívták) és az Antant. A központi hatalom: Magyarország , Németország, Románia, Olaszország. Antant:Oroszország, ...Britannia stb (ergo: Az Antant 30x nagyobb volt...). Az I. Világháború elött Románia és Olaszország nem vettek rész a háborúban (aki nem értené: Románia és Olaszország szövetségese volt Magyarországnak és Németországnak). 2 Évig a Magyarok és Németek harcoltak az Antant ellen amikor az Antant mondta Romániának: Ha beszáltok hozzánk megkapjátok erdélyt... erre a Románok természetesen átszáltak.. Ennyit vettünk az első órán... nem emlékszem több infóra csak annyira, hogy a K.H is kapott erősítést és az Antant is. Még amit hozzá tudnék fűzni: (mivel én nagyváradi vagyok így arról többet tudok mesélni :D) A magyar komunizmunisták elvették a gazdag városoktól a ,,pénzt,, és a szegényeknek adták. Ekkor nagyvárad elnöke (asszem nagyvárad elnöke :P) azt mondta a Románoknak: Gyorsan foglalják el nagyváradot. És most jön, hogy miért? mert nagyvárad gazdag volt ergo: elvették volna tőlük a lakásokat stb... Annyit tudok még, hogy ezt a történetet a románok teljesen másképp tanulják (ők voltak itt elöbb aztán jöttel a csúnya magyarok és elvették, és ők visszafoglalták). Ha .. a töri tanár büszke lenne rám :,D Nem minden infóm pontos mert jó sokat papol a tanár így nem jegyzek meg mindent :P Bocsi a helyesírásért (mondom nem magyarországi vagyok). Ja még valami: Régen Nagyvárad volt (kb.) Magyarország közepe :D
2015. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!