Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Franciaországban élni? Van...

Franciaországban élni? Van itt valaki, aki él (t) ott? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is azt szeretném kérni tőletek, hogy azok, akik csak a rasszista megjegyzéseiket tudnák leírni, ők inkább ne is szóljanak hozzá a kérdésemhez. Tényleg CSAK olyanoktól szeretnék választ kapni, aki már élt Franciaországban (esetleg most is ott él), vagy akinek él(t) kint rokona/ismerőse és tudja, hogy mi hogy megy ott.

Szóval az első kérdésem az lenne, hogy ott kint rendesen be lehet illeszkedni? (Persze nagyon jó francia tudással.) Azért mindenki ugye nem viselkedik lenézően és bunkón, ha ott akarsz élni/dolgozni?


A másik kérdésem pedig az, hogy ti találtatok ott normális férfit, akivel komoly kapcsolatotok volt/van? Tehát tudtatok családot alapítani? (Ha gyerek nem is, de legalább egy normális, kiegyensúlyozott kapcsolat.)


Tudom, hogy elég sok kérdést tettem most fel egyszerre és hosszúra is sikerült, de köszönöm, ha elolvastátok!!!! És légyszíves, csak értelmes és kulturált válaszokat adjatok!

(Azért érdekelne, mert lassan kimennék.)

Előre is köszönöm!



2013. jan. 1. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Google nem a jóbarátod? Összekaptatok?


[link]

2013. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem lekezelőek a franciák, és kézzel lábbal de megpróbálnak megszólalni angolul, németül vagy ahogy tudnak. igaz nem erősségük a nyelvtudás, de szerintem nagyon barátságosak.


igaz én nem éltem kinn, de volt francia párom 4 évig. egy másik országbban éltünk de sok franciával találkoztam... talán romantikusabbak, mint egy magyar, komolyabban is vesznek egy kapcsolatot de lehet csak én láttam így.


ettől függetlenül családalapítás nem lett belőle de ez nem nemzetiségfüggő, tehát nem azért nem mert francia.


egy csomó minden más, pl ők nem beszélnek igazán a magánproblémáikról így barátoknak se nagyon ahogy mi szoktunk,... tőlem szokták el hogy a "hogy vagy" ra én válaszolok nem csak bólogatok hogy ca va bien... aztán ők is megnyíltak egy idő után.



a kulturális különbségek ellenére sok a közös vonás, igaz nem tudják mi a túró rudi vagy a pilóta keksz de a brátaink szerették a magyar kajákat, örültek hogy gyerekkorunkban mi is kockást meg asterixet meg pifet olvastunk stb stb vagy hogy ismerjók a francia filmeket.


30N

2013. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, bár egy kicsit lekezelő voltál, de azért köszönöm a linket, sokat segített! :)

Második, Neked nagyom köszönöm az értelmes választ!!!

2013. jan. 1. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Elso valaszolo: Egy bekepzelt xar vagy. Ez egy forum, azert van, hogy az emberek emberektol kerdezoskodjeneke.

Aki a google-t hasznalja, hasznalja aki nem, nem. Nem te fogod megmondani masnak mit a fraszt csinaljon.

Lehet google-en is utananezni es parhuzamosan szemelyes beszamolokat olvasni.

2013. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Négyes, nagyon köszönöm!!! Valójában tényleg a személyes véleményekre voltam/vagyok kíváncsi, ezért nem is nézegettem a google-t. :)
2013. jan. 2. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Francia párommal élek kint, de egy turistáskodásom alkalmával ismerkedtünk meg, akkor még szó sem volt kapcsolatról/kiköltözésről:) Be lehet illeszkedni, a franciák összességében kedves emberek, a barátai(nk) is megkedveltek,szerintük még az akcentusom is karizmatikus. Ha nem beszélsz franciául akkor bajban vagy, gondolom tudod hogy elég nehezen lehet megérteni az angoljukat, barátom például teljesen fittyet hány a helyes kiejtésre, franciásan beszél angolul is, de nem ő az egyedüli. Tehát valóban próbálkoznak ők, de jobb mindenkinek ha franciául folyik a társalgás :D Én szeretek itt élni, nem csak az életkörülmény, a hely és egyéb ilyenek, de a társadalom miatt is. Egyetlen dolog idegesít fel, ha valaki nem köszön, erre főleg a vén burzsoák hajlamosak.
2013. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!