Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegnap egy kb.12-14 kilós...

Tegnap egy kb.12-14 kilós csomaggal kavartam a megfelelő villamos megállót keresve. Egy postás igazított útba. Mellette loholtam, meg is kellett állnom többször, de azt nem mondta volna, hogy segít. Hogyan értékelhető ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Nála egy kb. 3-4 kilós leveles csomag volt a hátán, én pedig majdnem megszakadtam. Többször meg kellett állnom, áttenni a táskát a másik kezembe. Így gyalogoltam kb. másfél, két kilométert. Meg kell jegyeznem, hogy ő kb. 30-32 éves lehetett, én 68. Megfelelően nézek ki, sőt: állítólag a koromnál jobban is, tehát nem vagyok egy lepukkadt öregasszony.
2009. aug. 26. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát akkor ezt bóknak veheted, nem nézel ki többnek 40-nél :D

Ha minden szemszöget megvizsgálunk, akkor én csak azt mondhatom, hogy nem bunkó a postás. Egyrészt alapból azért, mert útbaigazított. Másrészt meg mert ő is cipel egy zsákot, habár nem akkorát mint a tied, de ő egész nap+ ő még ugye dolgozik is.

2009. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én pedig kifejezetten illetlennek tartom. Akárhány évesnek is nézett. Ez lényegtelen, de hogy egy nőnek nem ajánlja fel a segítséget ilyen esetben, ez szomurú. Az ő csomagja egy pici kis hátizsákocska volt, semmi több. Őszintén megmondom, eddig mindenki segített hasonló esetben.
2009. aug. 26. 18:13
 3/17 A kérdező kommentje:
Az útbaigazítás pedig minimum elvárható egy postástól, aki a körzetében jár! Tehát ez nem is szívesség.
2009. aug. 26. 18:14
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

De az is lehet hogy mivel ugye ő munkában van nem nyúlhat magánszemély cuccához nehogy visszaélés, kihasználás legyen belőle. Ugye nem tudni kiben mi lakozik. Ezt nem szabad bántásnak venni. Lehet ez volt az oka!

Ha pedig te ilyen sokat vásárolsz lehet jobb lenne kocsival menni, vagy megkérni valakit hogy vigyen el kocsival ha nincs, vagy vigyél magaddal valakit, egy erős fiatalember rokont aki segít.

Így akkor már nem lesz szükség sem a postásra se senkire!

2009. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

másfél-két kilométeres körzetben nem volt villamos???


ránézésből már láttad, hogy neki 3-4 kg-os a cucca?


arra nem gondoltál, hogy az útbaigazítás nem arról szól, hogy ő elkísérjen téged? és hogy neki a munkáját kell végeznie?


gondolom, ha azért nem kapnád meg a leveledet, mert azt mondja a postás, hogy sajnos egy néninek a csomagját cipeltem 2 km-en keresztül, akkor te lennél a legjobban felháborodva.


számomra az egész sztori egy ilyen mondva csinált felháborodás.

2009. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nyúlhat magánszemély csomagjához, ha akar, ezt biztosan tudom. Én viszont nem nyúlhatok az ő cuccaihoz! És nem vásároltam, hanem egyéb okból cipekedtem. Kocsim meg nincs. Rossz az okfejtés!
2009. aug. 26. 19:16
 7/17 A kérdező kommentje:
Na még egyszer! A postás nem kísérgetett, hanem arra vezetett az útja,/ ő mondta/ ezt kitalálhattad volna magadtól is. Azt a 3-4 kilónyi kis cuccot meg nem nehéz megsaccolni, bárki képes rá. És tényleg nem volt olyan számú villamos, amivel utaznom kellett volna. Úgy véded a postást, mintha maga az atyaisten volna, nem is egy közönséges halandó.
2009. aug. 26. 19:19
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem lett volna ott a postás, ugyanúgy te cipelted volna a csomagodat. Neki nem az a dolga, hogy helyetted cipekedjen, meg ha látja, hogy jó formában vagy - ahogy írod, akkor miért kérte volna el?
2009. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy véded a postást, mintha maga az atyaisten volna, nem is egy közönséges halandó."


te meg úgy viselkedsz, mintha maga az atyaisten lennél, nem is egy közönséges halandó.


egyénként kamu az egész, te nem egy 68 éves néni vagy, ez lejön a stílusodból.

2009. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mert nem mint postást, hanem mint FÉRFIT kell elbírálni. Olyan buta vagy, hogy szó nincs rá. Olvass el egy illemkönyvet!!!!
2009. aug. 26. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!