Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézi le annyi ember...

Miért nézi le annyi ember azokat akik szegényebbek, vagy nincs jó iskolájuk?

Figyelt kérdés
Sok helyen találkozni ezzel a próblémával, hogy annyit érsz amennyid van. Tényleg igaz ez? Miért ér kevesebbet az az ember aki becsületesen dolgozik, tegyük fel egy irodában takarít, mint az aki egy nagy cégnál igazgató? Mennyibe mérik az embereket? Plussz 10.000 vagy több havonta? Na és mi van a valódi emberi értékekkel, szeretet bizalom kitartás önfeláldozás szerelem barátság. Ezeket is meg lehet venni, néhány millióért, vagy pótolhatóak egy egy diplomával? Az embereket tényleg ilyen könnyen meg lehet venni a mai világba?
2013. jan. 4. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez azért nem ennyire egyszerű.Manapság boldog ember az,akinek képzettségétől függetlenül akad egy olyan munkája,amiből úgy ahogy meg is tud élni.Szerintem a lenézés azoknak jut,akik ingyenélők,és meg sem próbálnak elhelyezkedni,viszont tartják a markukat a pénzosztásnál,mert ez nekik jár.
2013. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Sokaknak nem fog tetszeni az amit most leírok, de nem baj. Magyarországon még azt is lenézik aki munkásruhában megy be mondjuk a hivatalba vagy akár egy bevásárlóközpontba. Idehaza nincs becsülete a kétkezi munkának, és soha nem is volt-szerintem. Értelemszerűen egy szakmát végzett embernek-aki jó abban amit csinál(például asztalos) , annak nincs oka szégyenkeznie, vagy kevesebbnek éreznie magát. Ha például egy orvossal beszélsz, soha ne éreztesd vele egy másodpercre sem hogy te kevesebbnek érzed magad nála-mert egyből észreveszik-és akkor vége, lekezelően fognak bánni veled.
2013. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

szerintem aki lenézi a másikat amiatt,hogy pl. kevesebbet keres, az ezzel csakis saját magát minősiti!

Számomra például sokkat többet érnek a nem anyagi értékek - bizalom, szeretet stb stb, mint a pénz meg a jómód. persze kell a pénz, mert hát muszáj valamit enni, ruhát venni, fűteni meg stb, de ennyi.


Én nem vagyok se szegény, se gazdag, de soha senkit nem néztem le anyagi helyzete miatt - vannak jó emberek a szegények meg a gazdagok közt is.


Persze megint más az,aki mondjuk elissza, elgépezi a fizetését meg azt is, amit a családja megkeres,aztán meg sir, hogy jajj de rossz neki. na őket pl elitélem.


Szóval én úgy vagyok,hogy inkább legyen szerető családom, éljünk békében egymással, minthogy pl hawaiira menjek nyaralni :)

2013. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Mert a könnyen jött gazdagság vagy jómód nagyon sok ember gondolkozását elferdíti, hogy az hihetetlen. Az emberek már csak azért is lenézik azt aki legalább egy lépcsőfokkal alattuk van. Plusz van a plázap!csa generáció. Össze szedik 15-16 évesen a 30+, 40 éves férfiakat akik kiélik rajtuk a torz kapuzárási vágyaikat és örülnek a fejüknek, hogy a s*ggük alá van tolva minden. Nem egyszer látom suliban is, hogy reggelről egy olyan idős férfi hozza őket luxusautóval aki az apja lehetne, de nem hiszem, hogy az ember szájon csókolja az apáját, szóval már csak a pasija lehet.

A másik beidegződés, főleg diplomás emberektől, hogy fujj szakmunkás az biztos csak valami műveletlen tapló lehet, ha még egy főiskolát sem végzett el. De akkor jó a szakmunkás amikor éjjel 8-kor még kimegy megcsinálni a csókolom készülékét.

Szóval napjainkban, ebben az erkölcstelen, materialista világban tényleg csak a pénz és a gazdag családból való származás emel téged valahová. Az a pár becsületes ember meg megmarad a társadalom szélén és majd jót nevet amikor ezek arccal a pocsolyában találják magukat ;)

2013. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Látod, ugyanúgy lenézik a gazdagokat, de nem csak a milliomosokat, hanem azokat is, akiknek marad valamicske a számlák befizetése után. Mert csak az lehet boldog és becsületes, aki szegény, igaz? Csak az ismeri az igazi szeretetet?
2013. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokat mozgok mindkét körben, biztosan állíthatom, hogy nagyon megoszlik a dolog. Vannak nem túl jó módú emberek, mégis lenéznek mindenkit, irigykednek és ebbe megkeseredtek.

És vannak, akik lenézik a másikat, mert nem érték azt el, amit ők.

De ennél csak az ítélkezést és szélsőséges meglátásokat szeretem jobban. Ez egy olyan dolog, amit nem lehet kategorizálni, ráhúzni a gazdakora vagy szegényekre.

2013. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Ehhez azért az is hozzátartozik, hogy a szakmunkásképzés nincs valami jól kiépítve itthon. Az OKJ-s képzések kritikán aluliak, amit a legtöbb ember tud is. Emellett a szakmunkásokról nekem csak negatív tapasztalatom van mindenhol, az utcán építkezés közben a férfiak beszólnak, a takarítónő pedig épp a minap zavart ki az egyetemi wc-ből és ahogy beszélt azt inkább nem idézném. Mindez sztereotípia, hiszen a diplomások között is vannak irgalmatlan taplók- tapasztalom, de a szakmunkások között kicsit több. Némelyikük alapvető műveltségi dolgokkal nincs tisztában. Édesapám egyik munkatársa fel van háborodva amiért nem ő lett ez évtől a cég igazgatóhelyettes. Kérdezték hogy miért, van ehhez kapcsolódó végzettséged? Mondta hogy még érettségije sincs. És pattogott ennek ellenére mert ő helyettes akart lenni. Vagy mikor 3 éve a festő elkezdte mondani hogy ő jogra fog járni, hogy ő jelentkezik, kérdem tőle: az érettségid hogy sikerült? Azt mondja: Jaaa, hogy ehhez az is kell??? .... Az meg hogy valamelyikkel beszélni tudjak egy regényről, novelláról egyelő lenne az agyhalállal.


Nem azt mondom hogy minden ember ilyen, de elég sok van aki sajnos nem épp a legműveltebb, ergo iskolája sincs.


A szegény embereket viszont nem nézem le, szoktam is segíteni nekik, adományozok, utcán pár száz forintot adok a hajléktalannak is, hiszen a mai világban bárki kerülhet ilyen helyzetbe sajnos.


De aki saját lustasága miatt nem tanult, és 8 általánosa van, vagy épp a 20. gyereket szüli a semmire, és panaszkodik hogy nem tud megélni, azt igen is elítélem.



Az emberi értékek... abból manapság nem sok van. A tizenévesek jelentős része korcsosul, egy párkapcsolatba ritkán vannak romantikus gesztusok, barátságok között több az áruló mint a valódi barát, ezek egyre inkább halványodnak sajnos...

2013. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Tanárként már megkaptam némely suttyó diákomtól, hogy "maga a 90 ezrével csak egy utolsó csicska" meg, hogy a "cipőm többet ér, mint a maga lakása" "milyen gáz már, hogy csak ilyen szar biciklije van"


És nem lehet kedves szavakkal, értelmes gondolatokkal megmagyarázni a szerencsétlenjének, hogy a gondolkodásával mi is a probléma.

2013. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Sajnálom utolsó, de ezzel a gyerek saját magát minősíti. No meg a szüleit...gondolom volt kitől tanulniuk.
2013. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
És persze ezekből a diákokból lesznek felnőtt korukra egy utolsó műveletlen senkiházi.
2013. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!