Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok amiért nem...

Rossz ember vagyok amiért nem sajnálom, hogy meghalt az apám?

Figyelt kérdés
Két hete halt meg az apám, beteg volt. Mindenki sajnálkozik és sír körülöttem. Engem nem bánt. Sőt lehet szörnyen hangzik, de inkább megnyugodtam. Alkoholista volt, mindig csak kiabálni tudott. Amikor megbetegedett sem változott, tovább ivott, még jó hogy nem gyógyult meg. Anyukám is állandóan sír, a nagynéném aki amúgy nem szerette is azt mondta ma, hogy "ő tehetett róla, de sajnálom" Szóval mindenki sajnálja, az is aki nem szerette. Én meg nem. Nem tudom, hogy normális vagyok e.

2013. jan. 1. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Valahol megértem, nem minden az, hogy valaki a vér szerinti rokonod, ha nem kötődtél hozzá és nem volt jó kapcsolatotok pláne az ő hibájából, akkor nem biztos, hogy tudod úgy sajnálni, mint mondjuk egy olyat, aki nem rokonod, de mondjuk szereted nagyon. Persze, azt mondják siratni "illene", de ha te nem tudod, akkor ne tedd.
2013. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Vannak emberek, akiket nem lehet békében eltemetni. Akik az életükkel sok ember életét keserítették meg. Az apád is ilyen volt. Megsebzett téged nagyon sokszor. Jó, hogy többé nem kell tőle félned. Jó, hogy nem kell hallgatnod a kiabálását. És rossz, hogy nem adta meg neked a békességet, amit egy lezárt, teljes életet élő ember hagy maga után. Mindig azt érzed majd, hogy ő nem élt teljes életet, hogy valami nincs lezárva. Ő okozta a negatív érzéseidet, és még ráadásul a lelkiismereted is vádolni fog emiatt egész életedben. Ez az egyik legnagyobb teher, amit az ilyen emberek hagynak maguk után. Nehezebb őket meggyászolni, tovább kísértenek álmodban, mint azok, akiket könnyű volt szeretni, akik valóban szerettek téged.

És ez azért van, mert valójában szereted az apukádat. Szenvedsz a megkönnyebbülés miatt, amit a kiabálások, borgőz hiánya miatt érzel. Pedig ez természetes. Sok évembe került megérteni, hogy jobb, hogy az anyám korán meghalt. Sokat rettegtem tőle. Nem vádolom magam semmivel. Volt olyan, hogy még közös öngyilkosságra is rá akart venni, amikor tinédzserként depressziós voltam. Ismerek anyákat, akik ilyenkor inkább tartják a gyerekükben a lelket. Jobb, hogy már nem kell attól félnem, mikor töri rám a szobaajtót üvöltve. És még sorolhatnám. Hogy így érzem, és hogy fáj hogy így érzem, azt jelenti, hogy szerettem és másfajta életet képzeltem neki.

Ne vádold magad.

2013. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
nem legalább te nem vagy képmutató ritka ez a fajta
2013. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Most jobb lenne ha hazudnál? Nem hiszem.
2013. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Rákos volt?
2013. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon zavar hogy mindenki sajnálkozik, nem értem miért. Mindenki jobban járt így. Neki is jobb így szerintem. Nagyon boldogtalan ember volt, és csak minket is azzá tett. Most legalább a kistesóm normálisan nőhet fel, ha már nekem nem sikerült. Csak nem értem anyukámat sem, nagynéném mondatát még kevésbé.

De örülök, ha mások is úgy látják nem bennem van a hiba.

2013. jan. 1. 23:29
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem rákos volt, a májával volt valami, meg a szívével. 30 évig ivott folyamatosan, szerintem csoda hogy eddig is bírta. Bár nagyapám meg majdnem 80, ő is iszik, mégis él.
2013. jan. 1. 23:32
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha egyszer tönkretette az életedet, hát miért sajnálnád? Ismerős a helyzet. Az ilyen emberek kivívják az utálatot maguk iránt, végül a szeretet csírája sem marad. És sajnos megkönnyebbülés, amikor távoznak. Legfeljebb ne hangoztasd, amit érzel, ha ez visszatetsző a többieknek. Egyébként szerintem ők is megnyugodtak.
2013. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád a társát vesztette el, és nem az alkesz apádat siratja, hanem azt, akit annak idején szeretett, akiből az alkesz apád lett. Annak az emlékét. Te őt így nem ismerhetted, akivé lett, abban meg nem sok sajnálatra méltó van. Max. annyi, mint minden ember halálakor, hogy sajnálatos egy ennyire elpazarolt élet.
2013. jan. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán beszélünk erről. Más meg nincs akivel megbeszélhetném. Régebben anyukám is folyton szidta nekem, aztán mikor kiderült hogy nagyon beteg, valószínűleg meghal, akkor anyukám megváltozott. Onnantól sajnálta, most is le van törve. De gondolom idővel megnyugszik.
2013. jan. 1. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!