Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a buta ember szerintete...

Milyen a buta ember szerintetek? Éreztétek már magatokat butának, értetlennek? Mi történt?

Figyelt kérdés
Most ezen gondolkodom. Tudom hogy ez a hülyeség de na.. Ma egy félreértés miatt leégettem magam. Nem jött most jól ez az önbizalmamnak, így teljesen elgondolkodtam rajta hogy lehet tényleg buta vagyok és észre sem vettem eddig? Bár mondjuk van diplomám, érettségim stb. de az nem takar észt is, emberileg még lehetek buta. Hogy vagytok ti ezzel?
2013. jan. 15. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit értettél félre?
2013. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Butának soha nem gondoltam magam, elég visszajelzést kaptam a környezetemtől, hogy okos vagyok. De olyat már éreztem, hogy gyengébb képességeim vannak, mint az engem körülvevő embereknek, és nem esik jól persze. De igazából tudom, hogy csak az a probléma, hogy én lusta vagyok, mások meg nem..
2013. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A buta ember nem gondolkodik racionálisan.De egy okos ember is érezheti magát butának bizonyos helyzetekben.
2013. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van diplomam, paromnak "csak" erettsegije. De o okosabb nalam. Sok mindenhez jobban ert, de valamihez meg en.

Vannak helyzetek, beszelgetesek, amikhez en is hulyenek erzem magam. Azokbol kimaradok. Pl politikahoz total sotet vagyok. De ami fontos szamomra, es muszaj okosnak lennem belole, abban megprobalok okosodni. (pl most lakashitel ugyben)de politikabol nincs az az isten, hogy kiokositsam magam:D Azokhoz a temakhoz nem kell hozzaszolni, ha kerdeznek, kijelented, hogy te nem szeretnel ehhez hozzaszolni, mert te nem szereted a politikat, autokat, horgaszatot, nem ertesz a hitelekhez, biztositasokhoz, vallashoz, divathoz....stb.

2013. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha észrevetted, hogy beégtél, és a félreértés is leesett, akkor nagy baj biztosan nincs ;)
2013. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valamit egy gyenge pillanatodban félreértesz, nem a butaság jele. Mindenkivel előfordul. Érezheted magad hülyén tőle, majd elmúlik :)


A buta embernek föl sem tűnik, hogy buta. Ha megmondod neki, akkor felháborodik ahelyett, hogy elgondolkodna.

A buta ember tekintete is üres. A szemén kereszül szinte látod a vákuumot a fejében (ami azért van ott, hogy le ne essenek a fülei).

2013. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én nagyon sokszor éreztem magam értetlennek , de butának nem.
2013. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, a munkahelyemen előfordul néha. Nagyon összetett és bonyolult a feladat, én még kezdő vagyok (félig-meddig), és főleg, amikor fáradt vagyok, előfordul, hogy olyasmit rontok el, amit utána nagyon szégyellek.

Persze napról napra fejlődöm, és sok területen már kifejezetten jó vagyok, viszont mindig előjönnek dolgok, amikről kiderül, hogy nem tudom őket, még nem találkoztam olyasmivel, és olyankor mindig elbizonytalanodom, hogy mi lesz majd, amikor "nagy" leszek, és önállóan kell majd csinálnom mindezt? :(

De aztán megnyugtatnak, hogy ezen mindenki keresztül megy, és teljesen jól haladok.

2013. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én gyakran érzem magam butának a munkahelyemen. Úgy érzem, hogy a kollégáim sokkal jobban értenek mindenhez mint én. Pedig jó a felfogóképességem, remek jegyekkel végeztem el a fősulit (nem magoltam, hanem tanultam, tudományos dolgozatokat is írtam, kutattam stb...), mégis sokszor érzem magam kevesebbnek másoknál. Az eddigi főnökeim sem segítettek ebben a problémában, sokszor megaláztak, de most új munkakört kaptam, amihez még kevesebbet értek ugyan, de a főnököm szuper, és rengeteg erőt ad, hogy biztat, dícsér, nem néz hülyének. Talán lassan majd felnövök én is a tapasztaltabb kollégáimhoz.
2013. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minden ember tévedhet,legfeljebb csak sokan nem ismerik be és egy gyengébb önbizalmú embernek ez úgy tűnik,hogy ők az okosabbak,közbe meg nem.
2013. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!