Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kis szarkákkal hogyan kell...

Kis szarkákkal hogyan kell viselkedni?

Figyelt kérdés
Kisgyerek, kb 8 éves, és csenéssel próbálkozik a boltban, ahol dolgozom. Amíg szem előtt van, addig semmit nem tesz, de ha kikerül a látókörből, akkor működésbe lép, pl amíg más is bent van. Ma rászóltam, de újra próbálkozott. Ti hogy oldanátok meg a dolgot?
2013. jan. 17. 20:32
 1/4 anonim válasza:
Lapáttal!
2013. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez most elég ciki, de ilyen idős koromban én is próbáltam lopni egyszer egy nagyobbacska ABC-ből. Lefülelt az eladó, már nem is tudom, mit mondott, de nagyon megijedtem, hogy szól a szüleimnek (pedig nem is ismerte őket és nem mondott ilyet). Engem akkor csíptek el, mikor már a zsebemben volt egy tábla csoki. Azt mondtam, hogy már nálam volt, de mutatta, hogy akkor más lenne rajta az árcédula. Hozzátenném, hogy nem vagyok cigány és szegények se voltunk, egyszerűen szerettem volna egy csokit, de nem volt rá pénzem, mivel nem kaptam zsebpénzt. 25N
2013. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagynéném a következőt tette. Amikor lebukott a gyerek elkapta. Mondta neki, hogy vagy megmondja kik a szülei, és őket hívja, vagy a rendőröket hívja akik hazaviszik. A kölyök a szülei nevét adta meg. Amikor az apja bement kapott egy kis fejmosást, de azóta nem lop a kölyök-
2013. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is szarka voltam. Egy pszichológussal ki is beszéltem, hogy ez miért lehetett. Az volt a válasza, hogy az a gyerek lesz szarka, akire nem figyelnek otthon. A lopás az egy figyelemfelhívás.


Úgyhogy szerintem jót teszel a gyereknek, ha elkapod és hívod a szüleit, vagy akár a rendőrséget. Mert ezzel esélyt adsz a környezetének, hogy észrevegyék baj van és talán odafigyelnek rá.


Viszont kérlek ne bántsd a gyermeket se sértő szavakkal, se fizikailag (bár gondolom nem áll szándékodban). Bőven elég lesz neki, amit majd a rendőröktől, vagy a szüleitől kap.

2013. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!