Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti, akik nem kedvelitek a...

Ti, akik nem kedvelitek a romákat, volt már velük negatív tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindet, mert szerintem első ránézésre is ki lehet szűrni a nagyon gáz féléket. Ismerek olyat aki nagyon rendes!

De sajnos nekem már sok rossz személyes tapasztalatom volt velük... :(Félek tőlük...


Na meg most olvastam ezt, ami nálam kiverte a biztosítékot:

[link]


Ezt Orbán oldalára irogálta állítólag.



2013. jan. 19. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

életemben kb. 4-5 rendes romával találkoztam, kedveltem őket, és igyekeztem éreztetni velük, hogy ők is ugyanolyan értékű emberek, mint a magyarok


az összes többivel csak rossz tapasztalatom volt

2013. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére a környékünkön nincsenek nagyon cigányok.Illetve van,de ezek meghúzzák inkább magukat.Tehát nem az ilyen gengszterfélék.Nem nagyon csípem őket,de csak azokat utálom,akik nem hajlandóak viselkedni,és beilleszkedni a társadalomba.Negatív tapasztalatom volt-e velük? Hát,egyszer ellopta egy cigány srác a telefonom.
2013. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Megátkoztak, mert az utcán cigit kértek tõlem és nekem nem volt. Csunya, ocsmány dolgokat kiabáltak utánam a potrohosa.
2013. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen volt már rossz tapasztalatom velük. Pl kétszer rabolták ki a házunk. De legutóbb pl "csak" annyi volt hogy vártam a vonatra és két roma férfi ült a váróban. Hát mit ne mondjak mindenki kint fagyoskodott inkább... Tegyük hozzá, én nem utálkozok meg bántom őket, egyszerűen csak nem szeretem őket. Tudom, hogy vannak rendesek de az a kevesebb, és ahol ilyen nagy többség mind egyformán rossz ott érdemes negatívan általánosítani.
2013. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A 80-as években éveken át sportoltam egy egyesületben. Volt néhány rendes roma srác is. Aztán jött néhány haverjuk is, hirtelen elkezdtek eltűnni dolgok az öltözőből. Megbeszéltük velük a dolgot, és többet nem jártak edzésre. Edzőtáborban Bécsbe kirándult a társaság, és este kiderült hogy az egyik boltban balhé volt, mert lopott valaki közülünk. Lehet tippelni, hogy ki volt az. A leg furcsább az egészben, hogy SOHA nem a csórók loptak, hanem azok, akik kifejezetten jólszituáltak voltak.
2013. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Volt sajnos. Egy éjszakai buszon mindenkit megfélemlítve ordibáltak erőszakos dolgokat, és az egyik srácot leütötték, mert 'útban állt'. Sokszor erőszakosan közelednek az emberhez, mindenféle intim dolgot kérdeznek, múltkor az egyik meg akarta a farkát mutatni, úgy menekültem el:S
2013. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Remélem azért észben tartjátok, hogy attól, hogy történnek veletek rossz dolgok, amiket romák okoznak, ők nem azért ártanak neked mert romák.. hanem mert egyszerűen "csak"(lehetne magyarázni, hogy miért, de itt nem az a lényeg). Egyébként voltak már bőven rossz tapasztalataim, de nem utálom a cigányokat...miért is utálnék egy csoportot, csak azért, mert a csoportból valaki ártott nekem. Egyik ilyen rossz tapasztalatom volt, hogy egy történetesen cigány (de szerintem ez lényegtelen) srác kölcsön akarta kérni a telefonom, hogy telefonálhasson... én nem akartam odaadni, mert alig ismertem a srácot, és nem is volt pénz a kártyámon. Ezután eltűnt a telefonom, nem volt nehéz kitalálni, hogy az illető ellopta... de nem is gyanusítgatom ezzel hanem tudom, hogy ő volt, mivel eldicsekedett egy haverjának (akivel én is jóban vagyok), és ő visszamondta nekem...Na ezt a srácot például utálom rendesen, függetlenül attól, hogy cigány (hozzáteszem, külsőre magyarnak néz ki, én annak is hittem, a közös ismerőseink mondták, hogy cigány srácról van szó). Ezen kívül is még voltak kellemetlenségek, és utálok származástól függetlenül egyes embereket... de nem egy egész csoportot. A kínai árut se szeretem, mert szerintem gyakran rossz minőségű, de ettől még nem utálom a kínaikat (mert egyesek rossz minőségű termékeket próbálnak ránksózni...)
2013. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Azért én nm értek veled egyet.

Én sem azért utálom a cigányokat mert barnák hanem azért mert 10-ből 9x ha valami "rossz" ért az barna bőrű miatt volt.

Te nem félsz az utcán ha csoportban jönnek?

Vagy nem félsz az utcán ha egyedül mész és jön veled szembe?

A félelmünket szerintem nem igazán tudjuk kontrollálni, és mivel az emberek többségének már volt legalább 1x atrocitása velük rájuk ragadt és rögtön félünk ha jönnek akár utcán akár más helyiségbe, talán nem oktalanul...

2013. jan. 19. 21:14
 9/17 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

Nem félek az utcán, ha cigány jön velem szembe (ennyi erővel az egész napom merő rettegés lenne, mivel elég sok cigány él a városunkban), ha az az illető jön velem szemben, aki elvette a telefonom, akkor se éppen félek, de azért ideges vagyok. Nem kell általánosítani.

2013. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 loupsolitaire ***** válasza:
79%

Álszent beszéd. "Nem kell általánosítani."

Biztos a liberális Kanada sem általánosít a miskolci cigányokkal szemben...

Mondok egy primitív példát: szépnek tartom a darazsakat. Évek során próbálok "megsimogatni" egyet-egyet. 10 próbálkozásból 9-szer durván megcsípnek. Próbálkozzak 11-edszerre is, csak mert abból a pár rossz példából nem szabad általánosítani? Köszi, de nem. Inkább tartok az összestől ezek után.

2013. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!