Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért "kell" állandóan fölösle...

Miért "kell" állandóan fölösleges dolgokat vennem? Hogy lehet leszokni erről?

Figyelt kérdés
Nektek is van ezzel küzdelmetek?

2013. jan. 20. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Tipp:

- kp vel vásárolj, és csak annyi legyen nálad amennyit el akarsz költeni

- írj listát

- előre döntsd el, hogy mire mennyit vagy hajlandó költeni, és akkor se változtass ezen, ha csak 10 forint a különbség!

- rendszresen írd össze a kiadásaidat, és nézd végig, hogy mennyit költesz feleslegesen ft-ban pontosan. El fogsz keseredni :(

2013. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pótcselekvés.


Foglald el az életed más tevékenységekkel.

2013. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen-igen köszönöm, ezeket mind próbálgatom. de végül megint belefutok egy 100 Ft-os boltba, és minden fölösleges dolgot összevásárolok. Annyi ilyen pár ezer Ft-os vásárlást csináltam már, hogy egy autót is vehettem volna belőle. Tudom ezt az agyammal, mégsem tudok változtatni. Hogy mennyivel fontosabb lenne, értékes dolgokba belefektetni, mint apróságokra elszórni. Mégsem tudom kivárni, összerakni egy értelmes fontos dologra a pénzemet. De nekem utyanez van az időbeosztással is. Tudom hogy mást kéne csinálnom (mondjuk főzni, tanulni, dolgozni, ami értelmes) mégis hülyeségekre megy el a drága időm. Ez borzasztó, tudom, de állandóan visszaesek. Ettől szorongok, hogy így soha nem viszem semmire.
2013. jan. 20. 14:20
 4/7 anonim válasza:

Kezdj el spórolni valamire.

Nálam bevált. :)

2013. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
örömszerzés magadnak. nálam is így volt ez, mielőtt összeköltöztünk a párommal tipikus "most megveszek mindent magamnak,hogy ne akkor kelljen rá költeni". aztán rájöttem,hogy ez hülyeség. akkor is meg tudom venni a kedvenc parfümömet,vagy egy cipőt vagy bármit,csak mondjuk két havi fizumból szépen félrerakok rá. Elkezdtem bepakolászni a "felesleges ezreseimet" egy olyan számlára,amiből nem vehetek ki, vagy ha kiveszek akkor büntipénzt kell érte fizetnem. Ez direkt ilyen öngondoskodás csomag. Ajánlom neked is, mert elég visszatartó erő.:)
2013. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ok kösz a tippet. és melyik banknál van ilyen?
2013. jan. 24. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
én egy takarékszövetkezetnél vagyok, nem tudom felétek van e, vagy csak nagyobb bankok vannak, de mindegyik banknak vannak ilyen öngondoskodó csomagjai (maximum más a nevük) érdemes megkérdezni.:)
2013. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!