Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Neked ez nem lett volna megalázó?

Neked ez nem lett volna megalázó?

Figyelt kérdés

A férjem egy távoli barátjánál voltunk vendégségben és meg akartak nekünk valamit mutatni, de a gép nem volt bedugva. A férj (akinél voltunk) be akarta dugni, a konnektor és a fotel között kicsi volt a hely és nem fért be a keze, mire a felesége ráordított, hogy "Menj már onnan te szerencsétlen!". Nagyon megalázónak éreztem a helyzetet a férjre nézve. Soha nem mondanék ilyet a páromnak. Mi csak összenéztünk, de nem mondtunk semmit. A furcsa az volt, hogy nem is veszekedtek...

Ha nem ők nyaggattak volna, hogy látogassuk meg őket, akkor azt hinném miattunk ment a balhé, de nem...



2013. jan. 23. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Jó nagy tapló lehet a feleség, legalább a vendégek előtt fogta volna vissza magát, ha egyébként amúgy így is beszél a férjével négyszemközt... ez nem tartozik senki másra, ráadásul ha kicsit intelligensebb lenne, akkor tudhatta volna, hogy ez nektek lesz a legkellemetlenebb, mert semmi sem tud annál frusztrálóbb lenni, mint önkéntelenül belekeveredni mások vitájába.
2013. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is az, megalazo. En sem hoznam sosem ilyen helyzetbe, ezt forditva is elvarom. Az en vilagomban ez nem a boldog kapcsolat.
2013. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Alapból az egyik legnagyobb sértésnek tartom a szerencsétlen szó ilyen módú használatát. Ebbe a szóba lehet a legtöbb lenézést belesűríteni.
2013. jan. 23. 13:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Ilyeneken én is összerezzenek, mert mi szépen beszélünk egymással a férjemmel sok év után is. De úgy gondolom, másoknál ez megszokott, és ha egyik fél sem érzi magát megalázva, megbántva, akkor nekünk sem kell rajta aggódni. Meglepődöm, ha mások lehülyézik egymást, meg csúnyábbat is mondanak, és igen, nekem megalázó lenne, de azt is látom, hogy vannak, akik ezt egyáltalán nem veszik fel, fel sem tűnik nekik, és talán a "bántó" fél sem bántásból mondja.

Ez érthető, amit próbálok mondani? Ami a mi kapcsolatunkban súlyos és rossz, az másoknál egész másképp értékelődik.

2013. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem megalázó ez, inkább sajnáltam volna a hapsit, hogy ilyen a felesége. De ők egymást választották, ha a hapsi nem szólt vissza, akkor ő nem érezte magát megalázva, akkor én miért érezzem azt?
2013. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Láttam a férjen, hogy neki fájt, csak volt olyan jól nevelt, hogy nem akart előttünk veszekedni. Így is megfagyott a hangulat, de a nő nem vette észre magát. Talán még büszke is magára.
2013. jan. 23. 13:45
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is megalázó a férjre nézve. Valószínűleg nincs rendben minden a kapcsolatukban, és már vendégek előtt sem tudják fenntartani a családi idillt.
2013. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Ebben az esetben tényleg szomorú, hogy ilyen a feleség... :(


Tudjátok, én úgy értettem, amit írtam, hogy például nekünk van egy baráti házaspárunk, valami nagyon csúnyán beszélnek egymással. :) Azért írom a mosolyjelet, mert eleinte nekünk nagyon furcsa volt ez a "most tényleg ilyen hülye vagy, hogy ennyit szedsz nekem? ki fogja ezt megenni?", és csak nagyokat nyeltünk, de közben évek teltek el, és ez a két ember úgy szereti egymást, mint kevesen. És megszoktuk. Ma már elmegy a fülünk mellett, nevetünk rajta.


De ha a másikat ezzel megbántja, jaj, hát ott nagy bajok vannak.

2013. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
:( ki nem állthatom az ilyet! nem értem, miért nem lehet egy másik embernek (pléne a férjednek) megadni a kellő tiszteletet...kérdésedre válaszolva, de megalázó.. :(
2013. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Tudod, mi az igazán megalázó a férjre nézve? Ha netán olvassa a gyakorit, és a történetből magára ismer... Azt, hogy egy lényegében számomra idegen nő kibeszél ország-világ előtt, sértőbb lenne számomra, mint hogy hogyan beszél velem a feleségem (amiről nem tudod, volt-e előzménye).
2013. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!