Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen véleménnyel vannak a...

Milyen véleménnyel vannak a németek a külföldiekről?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnám,akik kinn élnek vagy éltek kinn.

Úgy néz ki,hogy kapok munkát egy kajáldában,de elég kevés a német nyelvtudásom. Milyen véleménnyel vannak a németek az olyan emberekről is,mint én? Mennyire lesznek előzékenyek,ha nem értem mit akarnak?



2013. febr. 3. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szakácsként a konyhában dolgozol semmi kifogásuk a magyaros ízek ellen! Sok sikert!
2013. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért jó lenne, ha értenél néhány szakmai kifejezést. Pl.: angebrannt=leégett

versalzen=elsózott

zerkocht=szétfött

zeh=rágós

klebrig=ragacsos

stb....:)

2013. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, melyik területre mész.

Egyébként Németország tele van külföldiekkel, tehát nem lesznek meglepve. Azért nem árt, ha valamennyire beszélsz németül.

2013. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A németeknek azok ellen, akik AKARNAK dolgozni, nem bunkóskodnak, és tudnak vagy legalább is komolyan tanulnak németül, nincs kifogásuk.

Viszont azok ellen, akik az "én vagyok a Jani", "nehogy már mások mondják meg, hogy mit és hogy kell csinálni", "ha akar valamit, tanuljon meg magyarul" stb tipusú, illetve aki elöszerettel szivat másokat, meg ugy akar a munkához állni, hogy MÁSOK jól hozzáférjenek, azokat igencsak utálják.


Elvileg, ha látják rajtad, hogy igyekszel, akkor nagyon segitökészek a nyelv terén is, de csak akkor, ha tényleg dolgozni akarsz. Azt viszont nem árt tudni, hogy itt a munkaidö közben kijárni cigizni, telefonálni, sms-ezni nem szokás, hanem elég alaposan le kell dolgozni az idöt, a lazsálást nem igazán türik.

2013. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Igen,dolgozni szeretnék. Tudom,hogy semmit sem adnak ingyen és mindegy melyik országban vagy, a munka az munka (az más,hogy mennyit fizetnek ugyan azért a dologért).

Nem konyhán fogok dolgozni, hanem ilyen tipik sarki kajáldásba. Elvileg először takarítós,pakolós, kajaelőkészítős,darabolós emberke leszek és gondolom ha majd látják,hogy elvagyok németül is,akkor betesznek pultozni is.Vagyis remélem,hogy nem takarításra leszek ítélve évekig... :)

Azt hiszem törökökhöz fogok kerülni,nem is németekhez. Pontosan nem tudom, párom intézte amíg itthon voltam.

Amitől félek,hogyha kiszolgálni betesznek,mi van,ha nem értem meg a németeket és kérem,hogy ismételje el vagy mondja lassabban.Hogy fogják ezt lereagálni?

2013. febr. 3. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:

A németek általában normálisak, de a lehúzás gyakori, kemény a világ.

Ha törökhöz méssz, az megint más dolog.

Azt a néhány kaját hamar meg lehet tanulni, bár természetesen minden helyzetben jobb, ha ismered a nyelvet valamennyire.

Tanulj, beszélgess, ha már megy valamennyire, próbáld minden gondolatod németül elmondani, vegyél kétnyelvű könyvet, legyen szótárad és napi 5 megtanult szóval hamarosan lehet szókincsed.

Nem sokat fognak Veled törődni, nehéz kenyér ez, de valamit lehet azért keresni.

Viel Glück!

2013. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!