Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenesek miért...

Az abortusz ellenesek miért fröcsögnek ennyire azokra akik más véleménnyel vannak mint ők?

Figyelt kérdés

Nem számít nekik hogy:

- egy gyerek erőszak során fogant meg ("nem tehet róla tartsd meg, egy idő után elfelejted majd a történteket és csak őt látod")

- szegényes körülmények közé születik ("nem kell elvetetni, hidd el boldog lesz akkor is ha érzi hogy ti szeretitek!")

- egy fiatal tini esik teherbe, aki még a szüleivel él, ráadásul a barátja is elhagyja ("a szüleid majd feldolgozzák később, tartsd meg mert később nagyon megbánod, a szüleid majd fizetik a felnevelését")


Az utóbbin szoktam a legjobban kiakadni. Ilyen és még sok más hasonló szöveggel jönnek. Aki abortuszra akar elmenni, azt gyilkosnak (komoly, ezt most olvastam) állítják be, onnantól a nő a nő, megölt egy élőlényt. De azt miért nem értik meg hogy a nők nem hobbiból járnak el abortuszra? Hogy nem lesz boldog a gyerek ha nem kívánt terhesség eredménye lesz? Miért jobb ha lelki roncs lesz életében mert nem szeretik a szülei / szegénységben nő fel / árvaházba adják és nem lesz családja?

És még egy kérdés: miért ilyen agresszívek az abortusz ellenesek?


2012. okt. 20. 21:10
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

*onnantól a nő nem nő

Ezt akartam írni.

2012. okt. 20. 21:11
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Mert azt hiszik, hogy jót cselekszenek.

Pedig nem látják, hogy ők nem ÉLETvédők, hanem csak MAGZATvédők, mert nem érdekli őket sem az anya, sem az a gyerek az után, hogy kibújt az anyjából.

2012. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Mert ez divat és ők soha sem kerültek még ilyen helyzetbe. Könnyű olyan tanácsokat adni, amiről nekik csak "elveik" vannak, esetleg vallásosak, de a gyerek életével nem törődnek. Nagyobb bűnnek tartom, ha egy gyerek megszületik és nem tudják normálisan eltartani, mint elvetetni.

Sajnos ezek az elvakultak sok fiatalban felesleges bűntudadot keltenek.

2012. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
Általában ezek az emberek azok, akik valamit nagyon elbasz.tak a saját gyereküknél és amikor rájönnek erre akkor "jahj ne öld meg" meg ilyesmi. Azt hiszik ezzel jóvá teszik a saját hibájukat is. Pedig egyáltalán nem.
2012. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Még annyit: szívem szerint, ha valakit lebeszélnek az abortuszról, azt kötelezném, hogy segítse jelentősen anyagilag a gyerek felnevelését. Rögtön kisebb lenne a szájuk.
2012. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de nekem az a furcsa, hogy az abortuszpártiak (ha egyáltalán lehet írni ilyet, hogy ilyen vagy olyan párti) kezdtek el itt agresszívak lenni. Pl. volt egy kérdés, amit egy úgymond abortusz ellenes tett fel (valami olyasmi, hogy szerinted kevesebb lenne-e az abortusz, ha betiltanák?), jó kicsit idétlenül írogatott, de nem volt benne semmi mocskolódás. Mindenki oltotta, írtak többek közt valótlan tényeket is. És mit látok? törölték?

Ennek a kérdésnek+ amiket írtatok még olyanabb a stílusa...

Az idézőjelbe írt válaszokat a kérdésfeltevő karikírozza. Nem emlékszem olyanra, hogy konkrétan valaki írná, hogy majd a szüleid úgyis fizetik a felnevelést. Max. azt, hogy majd talán támogatnak.


Az erőszak áldozatából elég kevés abortusz van az összabortuszhoz képest. Nem kellene evvel példálózni. Én elutasítom a művi abortuszt, de azt mondom, hogy akit megerőszakoltak, és mégis megtartaná a babát, annak kezet csókolnék. Sajnálom a babát, de értem, hogy ilyenkor az abortusz talán mégis a legelfogadhatóbb...


A többiről pedig: évek óta foglalkozom abortuszt átéltekkel. Nagyon komoly problémákkal küzdenek, sokan egy életen át hordozzák a terhét. Miért is, ha ez csak egy sima műtét? Akármit be tudsz magyarázni magadnak, de a lelkedet nem tudod átverni... Azt, hogy ez nem egy sima műtét, hanem igenis egy élet elvétele, azt nem lehet hosszú távon tagadni.

Sajnálom, hogy mind a fröcsögő abortuszpártiak, és igen, mind az élet szentségét, az abortusz rosszaságát rosszul kommunikálók miatt szenvednek azok, akik nem tudnak dönteni. Előtte, vagy az abortusz után? Mert kinek mered elmondani az a abortuszt? Kinek? Tabu? miért is? Azért ,amit írtam-nem egy kisműtét-, meg azért, mert egy liberális nem fogadná el, hogy ez neked mégis fájdalmat, depressziót stb. okozott, egy abortuszellenesnek meg sokszor azért, mert legyilkosozza.

Fogjuk fel, hogy beteg a társadalmunk, és ennek mind okai vagyunk. Igen, oka a sok-sok abortusz is...


Várom, hogy melyik szavam volt agresszív ;-)

2012. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

6: én nem abortusz párti vagyok, csak azt szeretném, hogy a nő (és a családja) joga legyen eldönteni, hogy felneveli-e a gyereket, azoknak, akik felkelnek hozzá ha sír, akik a pelenkát veszik, akik a következményelet viselik. Igen, egy lelki teher, de az is, ha a gyerek megszületik és nem egy szerető családba kerül, hanem oda, ahol ő egy probléma, egy nyűg.

Ha pedig betiltanák, akkor csak az illegális és a külföldi abortuszturizmus virágozna fel. Írországban és Lengyelországban tilos. Na és? Mennek a nők külföldre...


A sok abortuszellenes inkább azért küzdene, hogy egy gyerek felnevelése ne legyen probléma.

Hogy legyen elég bölcsöde (pl. egyetemnek is), óvóda, lehessen közlekedni babakocsival, egy kisgyerekes anyára egy állásinterjún ne nézzenek úgy, mint egy leprásra, legyen részmunkaidő. Én is anya vagyok, tudom miről beszélek. A második gyerekem becsúszott pedig kezelés alatt álltam és nem is eshettem volna teherbe, de tudod miért nem kellett elvetetnem? A családom miatt, akik mögénk álltak és mindenben (gyerekfelügyelet, anyagi segítség) támogattak.

Ha anyukám nem lenne, mennem kellett volna vissza dolgozni az első után, mert a férjem is keveset keresett. Most, hogy már dolgozom vissza tudom adni, mert ő azzal támogat a legjobban, hogy ha valamelyik beteg, akkor nem én hiányzom a munkahelyemről.


Ne beszéljen nekem senki az élet szentségéről addig, amíg a már megszületettek sincsenek megbecsülve.

2012. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%

Az abortuszpártiak csak a dolog egy részét látják. Az abortuszellenesek viszont látnak jobb megoldásokat, mint auz abortusz.

Te mit szólnál ahhoz, ha akkor ölnék meg, ha már megszületett mondjuk a fenti indokok alapján? Akkor is elfogadnád ezt a megoldást?

Akit abortáltak, az mindenesetre nem köszönte meg az anyjának, hogy így bánt vele, és megmentette az árvaháztól, vagy attól, hogy legyen egy másik, szerető családja.

Ha a szülők nem szeretik, akkor le is mondhatnak róla. A szegénységtől nem lesz lelki roncs. Van egy ismerősöm, aki árvaházban nőtt fel, és világéletében nagyon szegény volt, mégis van háza, van két szép lánya, vannak unokái, és nagyon jó a humora, sokkal kiegyensúlyozottabb, mint én.

2012. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%

"Az abortuszellenesek viszont látnak jobb megoldásokat, mint auz abortusz." - KINEK jobbak azok a megoldások, kedves előző????... na csak azért érdeklődök itten, mert aki anno az én biológiai anyámat lebeszélte az abortuszról és rábeszélte az örökbeadásra, azt hát megcirógatnám kissé a bakancstalppal, ha tehetném. De hát valahogy ördög tudja miért, de senki sem tolakszik felelősséget vállalni...

Tudod, tapasztalataim szerint az úgynevezett "magzatvédők" nagy többsége egyszerűen az általa hitt vallásnak, istenségnek akar jót, akár azon az áron is, hogy 2-3 embernek jól tönkre teszi az életét. És emellett a gerinc megléte sem jellemzi őket, mert utána - pláne amikor az illető nő már kicsúszott a törvényes döntési határidőből - egyre pofátlanabbul tesznek elvárásokat, és utólag soha nem vállalják a felelősséget az agresszív rábeszélésük, érzelmi zsarolásuk következményeiért, se az anyával, se az apával, se a gyerekkel szemben.

Aki magzatvédők nem így müxenek, nem zsarolnak érzelmileg, nem agresszívóznak, nem mézesmázosak a határidő lejártáig és elvárásokat tevők utána, és főleg, akik utána vállalják a felelősséget a tanácsukért az érintettekkel szemben, azoknak persze maximális tisztelet...

2012. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én arra szeretnék reagálni, hogy a "lelket nem lehet becsapni" és, hogy ezek a nők tönkremennek.

Szóval, az én nagymamám, aki 6 gyermeket nevelt fel és 10 unokája nevelésében volt nélkülözhetetlen segítség, átesett abortuszon. Az ő idejében ez igazából kicsit másként volt, gondolom ti is tudjátok, hogy időszakonként másként állnak ehhez a témához. A mamámat elmondása szerint nem viselte meg, úgy érezte nem volt más választása, ez igazából az ő dolga, én biztos, hogy nem ítélkezem. DE jött ez, ami most van. Az "adj örökbe, de hadd éljek" jellegű plakátok, a gyilkosozás és a hatásvadász videók. És az én 70 éves mamám borzasztóan érzi magát tőlük,holott eddig egyáltalán nem volt egy lelki roncs. Szóval én nem vagyok biztos benne, hogy az, amit ezek a nők éreznek, az kizárólag a lélek. Szerintem sok ered a társadalmi nyomásból és hozzáállásból is. Egy szóval sem akarom azt mondani, hogy az abortusz jó dolog, de azt gondolom, hogy mindig is volt. Dédanyáink idejében forró gőzzel, kötőtűvel, ma meg orvossal. Ez nyilván senkinek sem egy könnyű döntés, de tovább kínozni ezeket a nőket borzasztó. Tessék a férfiaknak nagyobb felelősséget adni, ne 20 ezer forint legye a gyerektartás és ne 28 ezer a gyes és akkor talán nem lesznek a nők ennyire kiszolgáltatottak és örömmel vállalnak akár több gyermeket is.

2012. okt. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!