Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aggódnom kéne, hogy a barátnőm...

Aggódnom kéne, hogy a barátnőm alkoholista ha majdnem minden este megiszik 1-2 sört?

Figyelt kérdés

4 hónapja járunk és nekem nem jutott eszembe az hogy alkesz lenne, meg szerintem ez a mennyiség semmi, sosem látom rajta, hogy részeg lenne, csak annyi, hogy neki eléggé alap az hogy mondjuk a hétből 5 nap vacsora mellé sör van

mindig vesz, vele iszom én is, ugyanannyit (ami mondom 2 max 3 doboz 1 este, szóval semmi) csak nemtudom, mennyire számít így egészségtelennek ez

amúgy kaják terén nagyon egészségtudatos, vega és mindenféle szójákkal meg csírákkal töm :)



2013. febr. 12. 20:31
 1/7 anonim válasza:
15%

Ezt szeretem. Már miért lenne alkoholista?

Tudod milyen egy alkoholista egyáltalán?

2013. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mennyiségen van a hangsúly, hanem azon, hogy van-e függés. Ha mondjuk két hétig nem ihat semmit, gond nélkül megteszi-e?

Vagy ideges lesz, ha nem kapja meg a megszokott sörét?


Ha ezekre nem egyértelmű igen a válasz, akkor egyszerűen szereti a sör ízét.

2013. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát az tuti h szereti a sör ízét, de nem vagyok benne bizton hogy kibírná sör nélkül 2 hétig

komolyan mondom!

vagy nagy önuralomra lenne szüksége

tényleg, még1 kérdés eszembe jutott, FONTOS!

nőknek is lehet sörhasuk? és bnőmnek ettől a mennyiségtől lesz???

2013. febr. 12. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ha sörhasa lesz, akkor lecseréled egy szebbre? :D

Igen, sőt a nők sokkal hajlamosabbak hasat ereszteni, még sör se kell hozzá. Elég, hogy nekünk mások a hormonjaink és gyengébbek a hasizmaink.

Amúgy én is azt mondom, ha sör nélkül nem bírja, akkor az aggodalomra adhat okot. Pláne ilyen fiatalon (gondolom 30 alatt vagytok).

2013. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, megérzi-e ezt a mennyiséget. Ën három sört már érzek a fejemben, pedig 100 kilós férfi vagyok. Nem berúgok, csak érzem. Ha ez kell neki, akkor elindult a függés útján. Nagyon könnyű, sajnos, piszok kemény drog az alkohol, csak a civilizációnk elfogadta. Valahol olvastam, hogy ha ma fedeznék fel, azonnal betiltanák.
2013. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a rekreációt segíti esténként kis mennyiségű alkohol, egy fizikailag fárasztóbb vagy stresszesebb munkanap után én kifejezetten vágyok egy-két pohár italra.


Főleg monoton, kreativitás nélküli fizikai munkát végző melósoknál tudom megérteni azt, hogy miért isznak többet gyakran a kelleténél, jellemzően ők válnak alkesszé is, de veszélyeztetett csoportba tartoznak a túlhajszolt, idegeskedő irodai dolgozók is, illetve azok is akiknek munkájukból eredő kötelesség társasági események gyakori látogatása.


Az hogy az ember szervezete hogy tolerálja az alkoholt egyénenként változó. Esténként 1-2 sör egy átlagos nőnek sem árt meg. Napi 5-6 pohár ital az a szint amitől egyesek már rövid idő alatt alkoholistává válnak, de pl. régen a legtöbb parasztember megivott ennyit, úgy hogy semmilyen problémát sem okozott az életében. Pl. dédapám mondása volt az, hogy akkor ivott utoljára vizet, amikor 1918-ban beleesett a Piave-ba.

2013. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát ő kb 55 - 60 kg körül lehet szóval átlagos vékony
2013. febr. 16. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!